reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zobacz moze możesz mi pomóc

reklama
Witaj Aniu,

Przepraszam, że nie odpisałam Ci na prv (już dawno temu) ale u mnie też dużo się działo i niestety sporo kłopotów.
Tak sobie myślałam - czy MOPS nie powinien Wam w tej sytuacji pomóc znaleźć dla teściowej dom opieki? Może to brzmi brutalnie, ale Wy nie możecie sami popadać w nędzę dlatego, że on nie może podjąć żadnej pracy ze względu na opiekę nad matką. Państwo powinno Wam w tej sytuacji pomóc.
 
Dokładnie myślę tak samo.
Najwyższa pora aby teściową zajął się jakiś zakład opieki. Wy możecie ją przecież odwiedzać, zabierać na weekendy.
Mąż podejmie w końcu pracę i jakoś się wam ułoży.
Musicie się ogarnąć, naznaczyć priorytety i działać. Bez pracy nie ma żadnej możliwości na poprawę. Mops nie jest od utrzymywania tylko od wsparcia na krótką chwilę.
A przecież dobro dzieci jest najważniejsze.
 
kochani wiem macie rację ale my sie juz pytaliśmy nie chcą wziąśc osoby z odlezynami taki jest nasz ten kraj niestety a mops wypina sie od pomocy niestety
Idę teraz w maju na kurs opikunki do osób starszych i m.ój m zrezygnuję z tego zasiłku pielegnacyjnego a mnie po kursie zatrudnią do teściowej (tak mi powiedzieli ) i wtedy bedzię lepiej
Teraz we wtork idę po skierowanie na operację na tą przepuklinę muszę mieć juz to za sabą pójdę na ten kurs mój m znajdzię sobie jakomkolwiek prace i wtedy bedzie juz wszystko tak jak powinno być :)
 
Anka,
To fajnie z tym kursem i sensownie, żebyś Ty przejęła obowiązki przy teściowej, a mąż poszedł do pracy, jeśli faktycznie nie ma szans na dom opieki, w co jestem w stanie uwierzyć, bo mam też niestety trochę do czynienia z tymi instytucjami :-(
 
Ja też bardzo sie cieszę z tego tylko ten kurs ma potrfac ponad trzy miesiące i mój partner musi zając sie w tym okresie dziećmi :tak::tak:bo nie mam z kim innym ich zostawić. Ale jakoś bedzie przez te trzy miesiące :) Potem bedzie lepiej . Narazie jestesmy na zasiłku z mopsu mała juz z wszystkiego wyrasta starszy synek tak samo bo ten młodszy nosi po nim ubranka wiec jesli ktos ma to bardzo proszę o ubranka:-(
 
Bardzo proszę potrzbne są nam pieluszki tetrowę ; Dla córci na pampki nie mamy kasy jak narazie:-:)-:)-:)-:)-(

ja mam córkę starszą o 3 miesiące od Twojej córki i mogę podzielić się z Tobą pieluchami tetrowymi. Tylko napisz ile byś potrzebowała. Są praktycznie nowe, ale wiadomo po praniu wyglądają jak wyglądają. Ja je tylko podkładałam pod buzie jak się jeszcze córci ulewało. Mam kilka też wcale nie używanych. W waszej sytuacji to na pewno lepsze rozwiązanie bo tetrową upierzesz i masz na zaś.
 
Była u mnie wczoraj Pani z Mopsu i powiedziała mi że nie kfalifikuję się jednak na ten kurs bo oni potzrebują osób które skończyły szkołę średnią :(:-(
Dopiero teraz do mnie dochodzi ze spaprałam sobie życie wszystko za szybko
Ale tak musiało być
 
reklama
Ale zamieszanie sie zrobiło z tym kursem
Nasza Pani z Mopsu wprowadza mnie w bład wychodzi na to ze chce kogoś wciśnać na moje miejsce bo się okazało że do tego kursu robią też kurs samochodowy
Ale ja powiedziałam że nie popuszczę tego nie bedzie leciała ze mną w balona
Juz zawiadomiłam Kierownika Opieki (oczywiście nic o tym kierowniczka nie wiedziała)
 
Do góry