reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zostanę mamą

Dołączył(a)
27 Sierpień 2023
Postów
9
Po 11 latach starań kiedy zaczęliśmy układać nasze życie na takie w których nie ma dzieci okazało się że jestem w ciąży. Szok, niepewność, strach
Każdej życzę pomimo starań takiego końcowego wyniku.
Ale ja nie o tym....
Wg miesiączki jestem w 6 tyg ciąży.
Cykle mam dlugie bo średnio 32 dni.
Wg dwóch różnych ginekologów jest to nie możliwe ponieważ na usg widać pecherzyk ciążowy z czymś malutkim. Uważają ze jest to ciałko żółte czy jakoś tak...
Pewne jest zaś to że w ciazy jestem. Tak mi powiedzieli

Po 12 dniach od spóźnionej miesiączki czyli zeszłym wtorek zrobilam betę i wynosiła 9673
Może któraś z Was mi wytłumaczyć to?
Chyba jestem za głupia aby to zrozumieć.
Dzięki
 
Ostatnia edycja:
reklama
Po 11 latach starań kiedy zaczęliśmy układać nasze życie na takie w których nie ma dzieci okazało się że jestem w ciąży. Szok, niepewność, strach
Każdej życzę pomimo starań takiego końcowego wyniku.
Ale ja nie o tym....
Wg miesiączki jestem w 6 tyg ciąży.
Cykle mam dlugie bo średnio 32 dni.
Wg dwóch różnych ginekologów jest to nie możliwe ponieważ na usg widać pecherzyk ciążowy z czymś malutkim. Uważają ze jest to ciałko żółte czy jakoś tak...
Pewne jest zaś to że w ciazy jestem. Tak mi powiedzieli

Po 12 dniach od spóźnionej miesiączki czyli zeszłym wtorek zrobilam betę i wynosiła 9673
Może któraś z Was mi wytłumaczyć to?
Chyba jestem za głupia aby to zrozumieć.
Dzięki
Zrób przyrost bhcg...
 
A ja trochę nie rozumiem, jakie zadajesz w tym momencie pytanie.
Ciąża może być młodsza niż to wynika z om, zwłaszcza, jezeli cykl byłby dluzszy niz 28 dni.
 
Jeden z lekarzy kazał mi iść w poniedziałek ( czyli jutro) na betę żeby sprawdzić czy ciąża prawidłowo się rozwija. Ale nadal nie daje mi to żadnej odpowiedzi
Ale jakie pytanie zadajesz? Beta wskazuje tyle, ze jestes w ciazy - przy wartosci ok 1000 pojawia sie pecherzyk i po obrazie usg sie sprawdza, czy ciaza sie prawidlowo rozwija, beta przy wysokich wartosciach nie rosnie juz tak szybko i dziwi mnie podejscie lekarza w tej kwestii.
 
A ja trochę nie rozumiem, jakie zadajesz w tym momencie pytanie.
Ciąża może być młodsza niż to wynika z om, zwłaszcza, jezeli cykl byłby dluzszy niz 28 dni.
Pytanie brzmi w którym tygodniu ciąży mogę być skoro wg OM nie można tego ustalić i wg USG też nie bo ciąża jest za młoda. Objawy mam bardzo nasilone wg tego jakbym faktycznie była w 6-7 tyg

Pytam czym mogę się kierować określając wiek ciazy
 
Ale jakie pytanie zadajesz? Beta wskazuje tyle, ze jestes w ciazy - przy wartosci ok 1000 pojawia sie pecherzyk i po obrazie usg sie sprawdza, czy ciaza sie prawidlowo rozwija, beta przy wysokich wartosciach nie rosnie juz tak szybko i dziwi mnie podejscie lekarza w tej kwestii.
A znowu wyczytałam że przy wartości powyżej 4000 bety można usłyszeć bicie serca
Ja mam prawie 10 tyś i nic takiego nie ma
 
Pytanie brzmi w którym tygodniu ciąży mogę być skoro wg OM nie można tego ustalić i wg USG też nie bo ciąża jest za młoda. Objawy mam bardzo nasilone wg tego jakbym faktycznie była w 6-7 tyg

Pytam czym mogę się kierować określając wiek ciazy
Musisz poczekać, az wiek ciązy będzie dało siw określić po wielkości zarodka. A potem na prenatalnych wyliczą Ci przewidywaną datę porodu.
nasilenie objawów nie świadczy o wieku ciąży.
 
reklama
Przy takich wartosciach juz sie nie bada przyrostu.
Mi lekarz w 6 tc jak nie bylo serduszka na usg zlecil 2 razyw odstępie 2 dni sprawdzic bete i przesłać wynik. Przy takich wartościach beta nie przyrasta w tempie takim jak na początku ciąży, ale jeszcze rośnie- a przynajmniej powinna do około 12tc z tego co pamiętam.
Jeśli beta nie wzrośnie to można podejrzewać, że ciąża się nie rozwija. Można to też sprawdzić kolejnym usg, ale to zazwyczaj wyższy koszt i bardziej obarczone błędem pomiaru...
 
Do góry