reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zrzucamy kilogramy

ja też słyszałam same niepochlebne opinie o pasie:
po pierwsze - rozleniwia mięsnie - przeciez już same ćwiczenia pomagają - a pas tylko je podtrzymuje dajac fałszywe uczucie.
po drugie - po cc - ze względu na oddychanie rany - żadna rana nie powinna być uciskana, i odcięta od dopływu powietrza.
 
reklama
na pewno warto ćwiczyć mieśnie kegla,
wiem że jest trochę ćwiczeń dozwolonych, gdzieś mam w książce, jak znajdę to zeskanuję i wrzucę.
 
U nas w szpitalu koleżanki po cc nosiły żeby szybciej macica sie obkurczała i ściągnąć rozciągniete mięśbnie. Po zabiegu u nas wskazane.
 
apropos rozleniwiania miesni to mysle ze dlatego nie poleca sie zeby w tym chodzic caly czas. slyszalam nawet ze warto sie przewiazywac pielucha (jak fartuszkiem).poza tym miesnie to miesnie ale chodzi chyba bardziej o rozciagnieta skore. no i to tez kwestia genow-jednym brzuszek sie "wchlonie" i skora wroci do formy i bez pasa a innym to nawet cwiczenia nie pomoga i taki flak zostanie.
po cc nie wono bo faktycznie rana musi oddychac

kasiula matula pisze:
a czy jakies delikatne ćwiczenia sa w ogole dozowlone w pologu czy trzeba czekac ???
cwiczenie brzuszkow klasycznych odpada z tego co wiem bo wrasta cisnienie w macicy i mozna nabawic sie krwotoku (nawet powinno sie z lozka wstawac bokiem).poza tym nie martw sie dzidzia z Ciebie sciagnie ani sie nie obejrzysz :)
 
kasiula, mam taka ulotkę o ćwiczeniach w pologu i tam są zalecane już od 7 doby prawie wszystkie "normalne" ćwiczenia wzmacniające mięśnie: głównie na brzuszek: leżąc na plecach z ugiętymi nogami w kolanach wykonuje się skłony, podnosi i opuszcza nogi, robi rowerek, itp. Czyli wszystko to, co na normalnym aerobicku czy gimnastyce.
 
A ja wczoraj sie wazylam ,no i mam juz 7 kilo do tylu!!!Zostaja mi tylko 5 ale mysle ze i z nimi dam rade nawet bez cwiczen.W sumie bezsenne noce i kiepski apetyt to wystarczajace cwiczenia dla mnie jak widac... ;D ;D ;D A co do rany po cc i odkurczaniu sie macicy,to moja sie juz odkurczyla(chyba),ale skora przy ranie nadal taka jakas spuchnieta po bokach.Zastanawiam sie czy ten gin co mi robil cc mnie dobrze sszyl...
 
benita, daj szanse ranie sie porzadnie zabliznic.

to moze jeszcze troche potrwac.

do 4 tygodni, wtedy na wizycie popologowej lekarz oceni jej stan.
 
reklama
Do góry