reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie

boska.ka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2019
Postów
470
Hej!
Czy zdarzyło wam się, że lekarz odmówił wystawienia L4 ciążowego?
Jest okres pandemii, mam w domu 11 miesieczne niemowlę i obawy, że z racji na młodą ciążę nie dostanę zwolnienia - zaraz kończy mi się macierzyński...
Macie takie doświadczenia?
 
reklama
Niby są ciężkie czasy ale lekarz wcale nie musi wystawić L4 jeśli nie ma do tego wskazań. Sama ciąża czy sytuacja rodzinna tutaj niewiele wnosi. Ja co prawda się z tym nie spotkałam, sama bardzo wcześnie poszłam na L4 w powodu zagrożenia ciąży, ale lekarz proponował mi je zanim jeszcze miałam ciążę potwierdzoną na USG i był zdziwiony, że nie chcę.
 
No lekarz jeśli nie ma medycznych wskazań wcale nie musi Ci takiego zwolnienia wypisać. Sama jestem na L4 od praktycznie 5 tc ale u mnie były powody mu temu. W każdym bądź razie odpowiadając na Twoje pytanie, może odmówić.
 
Ja poszłam na zwolnienie dopiero w 8msc ciąży ale pamiętam że na początku kiedy mówiłam lekarce że mam okropne mdłości, cały wieczór wymiotuje, nic nie jestem w stanie zjeść i robi mi się słabo to od razu zaproponowała L4
 
Mi w pierwszej ciąży nie chcieli dawać zwolnienia. Ciąża to nie choroba, czasy owszem ciężkie ale dopóki wskazania medycznego nie ma to lekarz nie musi wystawiać.
 
A co ma 11 miesięczne dziecko do zwolnienia?
Oczywiście, że lekarz może odmówić wydania zwolnienia - powinien tak zrobić, jeśli nie ma do niego podstaw. Generalnie to raczej lekarz powinien proponować zwolnienie jeśli jest potrzeba, a nie pacjent o nie prosić.
 
Do góry