reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie lekarskie

To zależy od lekarza czy da zwolnienie czy nie, i ma prawo odmówić zwolnienie tacy są lekarze, ja nie muszę się martwic i idę od samego początku ciąży na zwolnienie bo mam prace która nie pozwala pracować kobieta w ciąży
Oczywiście, ze lekarz ma prawo odmówić wystawienia zwolnienia, bo to w końcu ON ustala, czy choroba/dolegliwość uniemożliwia osobie prace czy nie.
CIĄŻA TO NIE CHOROBA. Prawidlowo przebiegająca, tym bardziej we wczesnych miesiącach ciąży nie stanowi przeciwskazania do pracy.
Mówię to jako lekarz i jako ciężarna w 17 tygodniu. W dalszym ciągu pracująca (i z własnej woli dyżurująca po 24h).

Natomiast lekarz NIE MA PRAWA odmówić wystawienia zaświadczenia na podstawie którego kobieta w ciąży może egzekwować od pracodawcy „specjalne” warunki pracy
 
reklama
Mój empatyczny lekarz na pierwszej wizycie (7tc) spytał się czy potrzebuję zwolnienia lekarskiego. Potem przy każdej wizycie pytał się ponownie i powiedział,ze jak wstanę rano i stwierdzę,ze nie mam siły iść do pracy to mam napisać do niego i on wystawi l4. Bez pytania o powód, po prostu uważał,ze ciężarna ma prawo źle się czuć i przebywać na zwolnieniu lekarskim.
 
Do góry