reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobki w Krakowie

Może nie południe Krakowa, ale sprawdziliśmy i polecamy:
Akademia Aktywnych i Kreatywnych (Home)

Nasza Tosia wypróbowała Twórcze zabawy i zajęcia przygotowujące do przedszkola, a teraz Małe Smoki. Z wszystkich tych zajęć była/jest zadowolona.
 
reklama
Ja polecam FAmigę (ul.Lea) i "Brykadełka". Chodziłyśmy też chwilowo do Kreatywki (Dworek Białoprądnicki), ale jak p.Natalia przestała tam prowadzić zajęcia to wróciłyśmy do Famigi. Famiga otworzyła teraz filię na Starowiślnej, może tam coś znajdziecie ciekawego?
 
Witam, od września 2013 r. posyłam synka do żłobka nr 21 przy ul. Lekarskiej 3. Będzie mial wtedy 11,5 miesiąca. Czy słyszeliście coś o tym żłobku? Chętnie zapoznam się z jakimiś opiniami.
 
Moja (15 m-cy) od marca chodzi na Lekarską. I jak na razie nie mogę narzekać, choć mała często chorowała i w sumie częściej jej nie było niż była. W naszej grupie (III) młoda kadra. Widać, że coś z dzieciakami robią, bo i na dzień mamy i taty dostawaliśmy ich prace. Była też wizyta logopedy. Posiłki przygotowywane na miejscu (to dla mnie plus). Panie chętnie opowiadają jak się dziecko zachowywało, czy spało, czy jadło, czy marudziło. Julka nie dostawała jakiś histerii jak się ją odstawiało i nie obserwowałam jakichś zmian w zachowaniu, choć jak mówię relatywnie rzadko chodziła. Jak masz jakieś jeszcze pytania to pisz śmiało ;)
 
Witam!
poszukuję informacji o żłobku nr 4 na ul. Turniejowej "Beztroskie dzieciństwo"
jesteśmy już zdecydowani, czy jest ktoś kto posyłał lub posyła tam dziecko ?
 
Syn trafił do grupy I. Powiedz mi proszę jak wygląda tam właśnie sprawa żywienia? Karmię małego piersią ale będziemy powoli przestawiać się ma mm. Pani dyrektor wspominała coś o mleku krowim i dała do wypełnienia kartkę dot. żywienia. Szczerze mówiąc trochę się pogubiłam. Mam tam wpisać co dziecko je czy czego dziecko nie je? A jeśli chodzi o to mleko to podają tam mm czy tylko krowie?
 
Mój Maluch chodzi do Żłobka nr. 20 na Okólnej. Jak był w 1 grupie przez pierwsze dni oddawali mi go z marchewką w nosie! Dopiero jak im zwróciłam uwagę to był w miarę czysty (nie licząc notorycznie poplamionych rzeczy, niestety już nie do wyprania) :-(.
Niestety o wszystko trzeba się wypytywać, bo jak nie to oddają dziecko i zawsze mówią, że wszystko w porządku. Zaraz potem zamykają drzwi za sobą i koniec. Tyle kontaktu "cioć" z rodzicami. Nie ma żadnych zebrań, o niczym nie informują (np. jak dziecko się rozwija, z czym ma problemy, jak funkcjonuje w grupie...). Tylko co chwilę proszą o dodatkowe fundusze na to, czy tamto.
Pani dyrektor to niezbyt miła osoba. Jak trzeba coś z nią załatwić to zawsze musi pokazać, że ma focha. Wychowawczynie są w większości w porządku, chociaż zaszokowało mnie, że niektóre strasznie młode (wyglądają, jakby dopiero skończyły liceum).

Najgorsze jest to, że jesteśmy skazani na ten żłobek. Na prywatny nas nie stać, a w innym państwowym, który mamy pod nosem kazali nam czekać 1,5 roku. Po 3 miesiącach odpuściłam i przestałam dzwonić, byliśmy 145 na liście rezerwowej... :(
 
Witajcie,

Zakładam nowy temat, ponieważ tamten żłobkowy jest bardzo ogólny, a potrzebuję precyzyjnej informacji.
Szukam prywatnego żłobka w Krakowie na Ruczaju, gdzie bez obaw będę mogła zostawić dziecko na 2-3 godziny dziennie, bez wyżywienia (bądź z samym deserem lub 2 śniadaniem), przed lub po obiedzie tak, by mógł trochę pobyć z innymi dziećmi, bo bardzo mu tego brakuje. Bardzo ważna jest dla mnie lokalizacja- konkretnie chodzi o Ruczaj, interesuje mnie względnie nowy, czysty żłobek. Atrakcje dodatkowe, typu angielski, na tym etapie (13 mies.) nie są konieczne, bardziej zależy mi na sympatycznej "cioci". Niestety, nie wszystkie żłobki posiadają opiekę "godzinową". Aktualnie, po przeglądnięciu stron internetowych, trafiłam na dwa, które to proponują:

Misie- Pysie w Pasażu Ruczaj na Raciborskiej i Żłobek Cioci Ani (Wandejska). Czy któraś z krakowskich Mam jest w stanie coś więcej na temat tych dwóch powiedzieć?Ewentualnie polecić jakąś inną placówkę?

Z góry Wam serdecznie dziękuję
Pozdrawiam
 
Witam,
bardzo, bardzo szczerze polecam miejsce, które szczęśliwie wyrosło koło naszego domu, akurat gdy szukaliśmy opieki nad synkiem. To żłobek Cioci Ani na Wandejskiej. Synek chodzi do tego żłobka właśnie w systemie godzinowym, dziennie jest ok 4 godzin w żłobku od popołudnia i po miesiącu jesteśmy bardzo zadowoleni. Z konkretów: miejsce jest nowe, czyściutkie, przyjazne dla dzieci, kolorowe, z ogródkiem. Kwestia wyżywienia jest elastyczna, można wykupić dowolny posiłek lub część, my akurat korzystamy z podwieczorku. Są zabawy, plastyczne zajęcia, widać, że synek się ładnie rozwija, uśmiecha, kiedy podjeżdżamy do żłobka, naturalnie czuje przy Ciociach i poznaje inne dzieci. Opieka jest bardzo domowa:)
 
reklama
Witam ! Z niechęcią, ale niestety muszę oddać moją córeczkę Polę do żłobka ... Czy może ktoś polecić jakiś żłobek/klub maluszka na Woli Duchackiej ?
 
Do góry