reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża a umowa na czas określony i macierzyński ?

miśkaa

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2010
Postów
83
Miasto
Katowice
Witam,

Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź w mojej sprawie.
Mam umowę na czas określony od marca do końca grudnia 2014. Aktualnie jestem w 6-8 tygodniu ciąży. Piszę 6 lub 8 gdyż jeszcze nie wiem jaki harmonogram przyjmie lekarz, gdyż według ostatniego USG ciąża wyglądała na mniej niż wynika z ostatniej miesiączki.

Moje pytania:
1) czy mogę przedłożyć L4 przed upływem 3 miesiąca ciąży (czy ma to znaczenie)?
2) czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę do dnia porodu? (koniec czerwca 2015)
3) czy mam prawo do zasiłku macierzyńskiego? kto go będzie w wówczas wypłacał, do kogo powinnam się zwrócić?

Serdecznie pozdrawiam :)
 
reklama
Witam,

Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź w mojej sprawie.
Mam umowę na czas określony od marca do końca grudnia 2014. Aktualnie jestem w 6-8 tygodniu ciąży. Piszę 6 lub 8 gdyż jeszcze nie wiem jaki harmonogram przyjmie lekarz, gdyż według ostatniego USG ciąża wyglądała na mniej niż wynika z ostatniej miesiączki.

Moje pytania:
1) czy mogę przedłożyć L4 przed upływem 3 miesiąca ciąży (czy ma to znaczenie)?
2) czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę do dnia porodu? (koniec czerwca 2015)
3) czy mam prawo do zasiłku macierzyńskiego? kto go będzie w wówczas wypłacał, do kogo powinnam się zwrócić?

Serdecznie pozdrawiam :)

Szanowna Pani, prosze raz jeszcze posprawdzać daty. Nie jest możliwe, że jest Pani w 6 tyg. ciąży z terminem porodu na czerwiec 2015.
 
Witam,

Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź w mojej sprawie.
Mam umowę na czas określony od marca do końca grudnia 2014. Aktualnie jestem w 6-8 tygodniu ciąży. Piszę 6 lub 8 gdyż jeszcze nie wiem jaki harmonogram przyjmie lekarz, gdyż według ostatniego USG ciąża wyglądała na mniej niż wynika z ostatniej miesiączki.

Moje pytania:
1) czy mogę przedłożyć L4 przed upływem 3 miesiąca ciąży (czy ma to znaczenie)?
2) czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę do dnia porodu? (koniec czerwca 2015)
3) czy mam prawo do zasiłku macierzyńskiego? kto go będzie w wówczas wypłacał, do kogo powinnam się zwrócić?

Serdecznie pozdrawiam :)

1. Moze Pani przedłożyć l4 w każdym momencie.
2. Przecież Pani umowa kończy się pół roku po planowanej dacie porodu?
3. Tak, Ilu pracowników zatrudnia pracodawca?
 
Oj wymieszałam w tym poście. Przepraszam.
Umowa kończy się 31.12.2013, gdy będę między 3-4 miesiącem ciąży.



Pracuje w firmie zatrudniającej ok 600 osób.
 
Oj wymieszałam w tym poście. Przepraszam.
Umowa kończy się 31.12.2013, gdy będę między 3-4 miesiącem ciąży.



Pracuje w firmie zatrudniającej ok 600 osób.

No fakt, namieszała Pani strasznie :)
Zatem prosze podać raz jeszcze:
1. datę ostatniej miesiączki albo stan zaawansowania ciąży (w tyg.) na 31.12.2013
2. do kiedy ma Pani umowę
 
reklama
Uff, dziękuję, że się Pani odezwała do mnie ponownie. Normalnie takie błędy mi się nie zdarzają, ale to wynik przemęczenia i tego że pracuję po 12 zamiast po 8 godzin ostatnio.
1) W ubiegłym tygodniu byłam u lekarza - jestem na dziś w 10 t.c. czyli na 31.12 powinnam być w 15 tygodniu.
2) Umowę mam do 31.12.2013 (na pewno:), z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia.

Mam też pytanie - chciałabym przedłużyć umowę przed końcem grudnia (pracodawca również zakładam, że będzie chciał), dlatego na razie nie chwalę się moim szczęściem, ale znam mojego pracodawcę na tyle, że wiem, że może przeciągać decyzję i przygotowanie dokumentów do połowy stycznia, tak już jest ... Czy jeśli nie otrzymam umowy będę miała prawo do przedstawienia zaświadczenia o ciąży o przedłużenia ustawowego umowy? Do kiedy mogę dokonać takiej czynności jeśli nie otrzymam umowy? - wiem, że to co piszę nie mieści się głowie, ale już wcześniej czekałam 2 tygodnie po terminie na otrzymanie umowy.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Do góry