reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

No doczytalam , cos musialam zle wyczytac bo napewno pisało ze sa to mikrofale a nie ultradźwieki. Ale ultradzwiekami rozbija sie plytke na zebna czy tez kamienie w nerkach wiec tez nie jest to calkiem bez znaczenia . Ale na pewno moj gin mowil ze usg podnosi temp płodu wiec powinno odbywac sie możliwie najkrócej.
 
reklama
Ultradzwiekami robi się tez piling kawitacyjny = sa bezpieczne. Uktradzwieki sa naprawdę bezpieczne przy zachowaniu kilku waznych parametrów głowicy i maszyny, a najwazniejszym czynnikiem jest fala odbicieniowa (dlatego durne kosmetyczki robią ultradźwięki na full a ultradzwiek+kość=odbicie fali czyli ziazi)

Obecna technologia jest zupełnie bezpieczna jeśli chodzi o płód. Chyba ze mowillmy o aparacie np z 1998 roku ;-(
 
Lukrecja nie dam gwarancji czy chciala bym zeby moje kilkumilimetrowe dziecko mialo przeprowadzany nawet najdelikatniejszy piling kawitacyjny :) nie twierdze ze robi krzywde ael napewno nie jest ani dzla dziecka przyjemne ani zdrowe ( czyli nie polepsza stanu zdrowia)
 
Pilingu w ciazy sie nie robi ale usg dopochwowe/przezbrzuszne NIE podgrzewa dziecka jak mikrofala.
A co do rozbijania kamienia - wszystko zależy od rodzaju głowicy- sam ultradzwiek nic nie zrobi bez niej.

O ile lekarz nie ma starego sprzętu, to nie ma szkody dla płodu.
Moje najdłuższe usg dopochwowe trwało 78minut a za dwa dni drugie 80minut. Klinika Genom -zakładam, że wybitne mózgi znają się na fizyce ;-)
Ogolnie ciekawy temat się wywiązał
 
Lukrecja o ile ja nie namieszalam to twoj synek ma dosc mocne AZS tak? Czy mi sie z kims innym pomieszalo? Jesli pomieszalo to przepraszam ale czy dziecko masz calkiem zdrowe, bez allegri, problemow skornych itd? Wiadomo ze to o niczym nie swiadczy ale ja wole dmuchac na zimne, jak nie trzeba to nie bede dla wlasnej przyjemnosci narazać dziecka na cos czego nie kestem pewna na miliard procent :)
 
Czasmi kozysci z badania sa wieksze niz ewentualne straty wiadomo ze wtedy wykonuje sie badanie bez zastanowienia. Nawet RTG w ciazy robia jak trzeba.
 
Tak ma azs alergię i astmę ;-) ale dzięki usg ma też cały kręgosłup ;-)
Spoko rozumiem Twój punkt widzenia. Pewnie ze sa laski co latają prywatnie i na nfz (wtedy usg im wypada co 8-10dni)
Ja dmucham na zimne w inny sposób no nie jem serów pleśniowych, ryb z puszki itd ;-)
 
Dla mnoe USG jest yroche jak paracetamol. Wszyscy twierdza ze jest bezpoeczny w ciazy ale to nie znaczy ze jem go co tydzien dla zabawy, tak samo nie chodzila bym na USG co tydzien zeby sobie popatrzec. Jakbym musiala to bym chodzila, tak samo jakbym musiala to bym co tydzien brala paracetamol.
 
Nie pamietam ile usg mialam w1 ciazy 5-6 ? Ale bez przesady. Nikt chyba dla poogladania nie chodzi na usg.
Mybpo maydayu z mezem. Udalo nam sie wejsc na wejsciowki i siedzielismy w2rzedzie;)
Spokojnej nocy
 
reklama
Do góry