reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Oo perła super :D moja mała zjadla o 20, zasnęła przed 9 i wstała o 5.05 wiec pomimo że znowu zasnela o 6 to stwierdziłam ze nie będę się już kladla bo będę zmeczona a tak to zrobiłam 3 prania i posprzątalam i jestem wypoczeta :D w sumie to ta sama godzina o której wstawalam do pracy. Co do uśmiechów to mojej malutkiej pare razy sie zdarzylo jak ja tata calowal :)
A teraz jedziemy rodzinnie na rybki ;)
 
reklama
hej.. :-)
u nas nocki już też ładnie są przespane.. Patryk je o 20.00 później o 1 i koło 5 :-) Patryk śmieje się od około 2tygodni, i lu:-)bi gaworzyć szczególnie po karmieniu :-):-):-) my dzisiaj w domku odpoczywamy od upałów:-)
 
zulugulka - nie przejmuj się. Mój się urodził równo w 36 tygodniu i zaczął się uśmiechać około 8 tygodnia, albo i dalej. Teraz za to nadrabia i non stop się śmieje i to w głos :) Mnie bardziej martwi to, że mało łapie kontaktu wzrokowego i cały czas rozgląda się na boki albo do tyłu. Najbardziej na okno czy strych jak jest otwarty. No i uparcie trzyma główkę cały czas na lewym boku i ma płaską z tej strony. W dzien staram się go kłaść na drugim boku, ale uparciuch często zmienia pozycję. W środę mamy wizytę w szpitalu ze względu na to, że wcześniaczek więc podpytam co i jak..

Moja preferuje prawy bok i głowę tez tak woli trzymać. Byliśmy w poradni rehabilitacyjnej i lekarz nic nie stwierdził. Mamy przyjść jeszcze kontrolnie w październiku.
 
U nas taki uśmiech się pojawił dzisiaj przy caluskach mamy :)
 

Załączniki

  • 1440942144536.jpg
    1440942144536.jpg
    17,9 KB · Wyświetleń: 72
  • 1440942155080.jpg
    1440942155080.jpg
    16,9 KB · Wyświetleń: 62
Wczoraj na świeżym powietrzu na działce mała spała chyba 5h w ciągu dnia - co jej się nie zdarza.. Ale dziś dramat.. od 10 rano do 16 nie usnęła i się darła.. od 10-13 ją karmiłam, potem w desperacji dałam mm - wypiła prawie 120 ml :/ ale nie pomogło bo się dalej darła. Przystawiłam do cycka znowu i usnęła, próbowałam po godzinie ją odłożyć - fiasko, darcie, potem kolejna taka próba, potem kolejna.. Potem usnęła w końcu przytulona do uda taty :) Mężowi pogroziłam, żeby nie ważył się ruszyć jej tej nogi bo zwariuję. Miałam ugotować obiad, skończyło się na zamawianiu, bo nie miałam jak!! Masakra! Za chwilę pewnie się obudzi znowu głodna :/ ehhh.. wczoraj taki super dzień, a dziś się czuję beznadziejnie.
 
Hej. My wczoraj wróciliśmy z Mazur. Było cudownie:) Stefi coraz lepiej tzn. coraz więcej wytrzymuje bez płaczu, choć nadal bardzo jest zajmujący. Ale też dużo śpi, dziś np. od 11 do 17 z przerwą na karmienie. Jak pomyślę, że mój najstarszy w jego wieku sam spokojnie zasypiał wieczorem to szok... Stef to najwyżej 5 minut sam poleży.

Wichurka nietolerancja laktozy, a uczulenie na białko mleka krowiego to dwie różne rzeczy.

Uważajcie z herbatką koperkową zawiera estrogeny i w zasadzie to nie powinno się jej dużo podawać. Jest sporo artykułów na ten temat w internecie.

Thriade apropo ulewania to jeszcze podobno może pomóc karmienie w takiej pozycji, że dziecko ma głowę powyżej piersi, no i właśnie odciągnięcie tego pierwszego mleka, co szybko leci.
 
Cześć Mamusie. Ale grzecznie Wasze maluchy śpią w nocy. Ja ostatnio rzadko tu bywam, bo o tej porze już padam ze zmęczenia i czekam tylko by móc się położyć.
Hania jest idealnym dzieckiem jeśli chodzi o zasypianie. Godzina 19- kąpanie, karmienie i sama zasypia w łóżeczku w ciągu 5,10 minut. Około 23 budzi się na pierwsze nocne karmienie i później regularnie co 2,5h. Przed 5 jest już radosna i mega wyspana. Czasami uda mi się, że zaśnie ze mną w łóżku, do 6-7 max.
W dzień natomiast jest w stanie zasnąć co najwyżej dwa razy.
Odnośnie śmiania to u nas świadomie uśmiechy pojawiły się wcześnie, około 5 tygodnia. Od wczoraj największą radość wzbudza u Hani żyrafka Sophi.

Za 2 tygodnie przeprowadzamy się do Wrocławia. Nareszcie mąż pozna uroki bycia tatą na co dzień :-) Kiedyś któraś z Was pisała, że mieszka w tym mieście. Help, help przypomnijcie :-)
 
u nas uśmiechy od 6 tyg
od wczoraj uśmiechy i guganie z Mamą :)

powoli ustala się dzień nam ....a w zasadzie noc
kąpiel około 20 i kładziemy, w wombiaku sam zasypia ,śpi do 1-2 i karmienie i spanie ,kolejne o 5-6 i idzie do nas do łóżka i gada a po około godzinie usypia
śpi do 8
i do 14 w miarę jest ok - tzn podsypia sobie na 30 min ,guga ,śmieje się ,obserwuje
a od 14 masakra ...jadłby co chwila ,drze się ,nie chce spać i tak do mycia
ciekawa jestem czy to kolka ,czy coś innego ...generalnie te kilka godzin jest wykańczające

Byliśmy wczoraj na warsztatach rodzinnych ..nauczyliśmy się wiązać chustę,
fajne też były warszaty z pierwszej pomocy, lego i mnemotechnik.
Maluch dał radę.

Już mam dosyć upałów.Dom jak więzienie ,nigdzie się nie można ruszyć .
I w sumie cieszę się ,że już rok szkolny będzie ,bo potrzebuję normalności
a moje starszaki straszny rumor robią .
 
reklama
Hej. My wczoraj wróciliśmy z Mazur. Było cudownie:) Stefi coraz lepiej tzn. coraz więcej wytrzymuje bez płaczu, choć nadal bardzo jest zajmujący. Ale też dużo śpi, dziś np. od 11 do 17 z przerwą na karmienie. Jak pomyślę, że mój najstarszy w jego wieku sam spokojnie zasypiał wieczorem to szok... Stef to najwyżej 5 minut sam poleży.

Wichurka nietolerancja laktozy, a uczulenie na białko mleka krowiego to dwie różne rzeczy.

Uważajcie z herbatką koperkową zawiera estrogeny i w zasadzie to nie powinno się jej dużo podawać. Jest sporo artykułów na ten temat w internecie.

Thriade apropo ulewania to jeszcze podobno może pomóc karmienie w takiej pozycji, że dziecko ma głowę powyżej piersi, no i właśnie odciągnięcie tego pierwszego mleka, co szybko leci.

Ewcia wiem ze to dwie rozne rzeczy. U nas raczej białka mleka krowiego bo mleko HA nie przeszło tylko bebilon pepti.
Nam alergolog powiedziała ze herbatki koperkowej najwyżej 100ml nie wiecej.
Moja 8 tyg skończone i od 2 tyg guga cos tam i sie śmieje:)
 
Do góry