reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie

reklama
Prezerwatywy to najlepszy sposób

Prezerwatywy to najsłabszy sposób. Najbardziej zawody a o komforcie nie wspomnę. Trudno jest większości par, małżeństw, gdzie nie trzeba się zabezpieczać przed chorobami, wyobrazić sex z prezerwatywą. To jakaś abstrakcja.

Dodatkowo, nie powielajcie mitów o komplikacjach po tabletkach. To też już dawno obalone mity. Dobrze dobrana antykoncepcja nie wpływa negatywnie na zdrowie, nawet jak się ją przyjmuje latami.

Mając bolesne i obfite m-czki, które trwają tydzień, miesiąc w miesiąc kobiety decydują się na branie kilku opakowań tabletek pod rząd albo na przyjmowanie tabletek o wydłużonym schemacie stosowania i nie ma to żadnego negatywnego wpływu na ich zdrowie czy powrót do płodności. Pod warunkiem oczywiście, że lekarz prawidłowo wykonał swoją robotę, czyli przeprowadził wywiad, zrobił badania.
 
Prezerwatywy to najsłabszy sposób. Najbardziej zawody a o komforcie nie wspomnę. Trudno jest większości par, małżeństw, gdzie nie trzeba się zabezpieczać przed chorobami, wyobrazić sex z prezerwatywą. To jakaś abstrakcja.

Dodatkowo, nie powielajcie mitów o komplikacjach po tabletkach. To też już dawno obalone mity. Dobrze dobrana antykoncepcja nie wpływa negatywnie na zdrowie, nawet jak się ją przyjmuje latami.

Mając bolesne i obfite m-czki, które trwają tydzień, miesiąc w miesiąc kobiety decydują się na branie kilku opakowań tabletek pod rząd albo na przyjmowanie tabletek o wydłużonym schemacie stosowania i nie ma to żadnego negatywnego wpływu na ich zdrowie czy powrót do płodności. Pod warunkiem oczywiście, że lekarz prawidłowo wykonał swoją robotę, czyli przeprowadził wywiad, zrobił badania.

No właśnie, prawidłowo dobrana jest ok. Niestety wiele lekarzy nie robi kompletnie nic, tylko przepisuje, co im do głowy przyjdzie. A wiele kobiet nie jest świadoma tego, że powinny się upomnieć o odpowiednie badania, żeby sobie tabletkami nie zaszkodzić. Sama do tej pory stosowałam tabletki, odstawiłam na czas starania się o dziecko i chociaż nie szkodziły mi o one, to jednak zastanawiam się nad tym, czy jest to najlepsze rozwiązanie dla mnie już po porodzie...
 
No właśnie, prawidłowo dobrana jest ok. Niestety wiele lekarzy nie robi kompletnie nic, tylko przepisuje, co im do głowy przyjdzie. A wiele kobiet nie jest świadoma tego, że powinny się upomnieć o odpowiednie badania, żeby sobie tabletkami nie zaszkodzić. Sama do tej pory stosowałam tabletki, odstawiłam na czas starania się o dziecko i chociaż nie szkodziły mi o one, to jednak zastanawiam się nad tym, czy jest to najlepsze rozwiązanie dla mnie już po porodzie...


Wiesz, bo to jest troche tak, że odpowiedzialność za nasze zdrowie składamy w ręce lekarzy. A tak naprawdę to my i nikt inny jesteśmy za nie odpowiedzialni. Dla mnie normalne jest, że jak lekarz coś mi przepisuje to się zastanawiam, szukam informacji itp. Tak też powinno być z antykoncepcją. Że powinnyśmy być świadome, że najpierw jest wywiad, potem zlecenie badań hormonalnych i prób wątrobowych. Pytania do lekarza, nawet najbardziej drobiazgowe są jak najbardziej ok i nie powinniśmy się tego wstydzić. Jeśli coś budzi nasze wątpliwości- zmieńmy lekarza. Tym sposobem naturalnie będziemy eliminować koniowałów!

Po drugim porodzie zdecyduje się na spiralę. Teraz chyba najkorzystniejsze dla mnie (pod warunkiem że badania będą ok) tabletki 91 dni. Nie wyobrażam sobie m-czek przy dziecku m-c w m-c. To bolesne, kłopotliwe. Mam dziecko, któ®e wisi mi na rekach i nogach non stop. Ciągle potrzebuje atrakcji. No nie ma opcji!!!
 
Po drugim porodzie zdecyduje się na spiralę. Teraz chyba najkorzystniejsze dla mnie (pod warunkiem że badania będą ok) tabletki 91 dni. Nie wyobrażam sobie m-czek przy dziecku m-c w m-c. To bolesne, kłopotliwe. Mam dziecko, któ®e wisi mi na rekach i nogach non stop. Ciągle potrzebuje atrakcji. No nie ma opcji!!!
a mogłabyś mi napisać coś więcej o tych tabletkach, nie ukrywam, że warto im sie przyjrzeć. To nowość ?
 
Moja luba po pierwszej ciąży natychmiast chciała zajść w drugą, żeby między naszymi dzieciaczkami nie było dużej różnicy wieku, a potem stosowała tabletki ;)
 
dziewczyny, tabletki to najgorsza metoda i nie chodzi mi tu wcale o skutecznosc ale o zdrowie! Moja mama miala zakrzepice i wiedzialam o tej chorobie, zrobilam sobie badania i wyszlo ze abolutnie nie powinnam brac tabletek hormonalnych! lekarze o tym nie mowia bo przeciez maja podpisane umowy z firmami farmaceutycznymi i musza zapisywac te leki, ale na prawde kazda mloda dziewczyna powinna miec wyknane badanie genetyczne i na jego podstawie powinno sie podejmowac decyzje
 
reklama
Do góry