reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PNEUMOKOKI

w Anglii ze szczepieniami jest bardzo dobrze-za nic nie trzeba placic. Zuzia miala dwie dawki szczepionki na pnemokoki i obowiazkowe jest szczepienie ok 13 miesiaca zycia na MenC (czyli na meningokoki) i HIB
 
reklama
dziewczyny słyszałam ostatnio,że NFZ wprowadził do karty szczepień obowiązkowe HIB a co za tym idzie, maluszki, które nie ukończyły 2 roku życia dostana ostatnia dawkę bezpłatnie..wiecie coś na ten temat? zawsze to jakis grosz w kieszeni
 
Odezwe sie bo moze ktos kasy zaoszczedzi a dziecku klucia :tak: ROzmawialam z lekarzem, ktory ma kontakt z polskim specjalista od szczepien - szczepienie na menigokoki w Polsce nie ma najmniejszego sensu, bo szczepionka zawiera szczepy niewystepujace w Polsce. Natomiast polecal szczepienie na pneumokoki.
Wiec Aqua- moze jeszcze sie zastanow.
 
Aniu, a która szczepionkę na penumo, tą za ok45 zł i powtarzaną co 3 lata czy tą za 300 zł?? z 1 powtórką??
 
a tego Asiu na razie nie wiem, bo jeszcze sie nad szczepieniem zastanawiam i sie nie pytalam. ale sie zapytam przy okazji :):-)
 
kasiulla - dla dzieci powyżej roku jedna dawka u nas koszt to 140 zł.

Ja wiem, że są trzy szczepy meningokoków - na jedne z gr b nie ma wogóle jak narazie szczepionki - a te z grupy c bardzo szybko się przenoszą i z tego co wiem na śląsku kilka przypadków zarażenia było właśnie z tej grupy - np. 2 letnie dzieci z Bytomia i młodzież co bawiła sę w dyskotece w Tarnoskich górach.

co lekarz to inna opinia

mnie przekonuje fakt, że za granicą jest to szczepienie obowiązkowe

....a córeczka kuzynki miała sepse pół roku temu a nie chodzi ani do żłobka ani nie ma rodzeństwa ani kontaktów z dziećmi z grupy zagrożonej więc jest namacalny przykład, że można się zarazić jakimś świństwem w banakny sposób.

Na pneumokoki tez zaszczepie Kubasa tylko troszke później.

Skoro jest możliwość ochrony dziecka to ja z niej skorzystam bo gdyby coś się stało to nigdy bym sobie nie wybaczyła, że nie zaszczepiłam.

Może dla niektórych to jest nagonka medialna - ja nie będe tego sprawdzać na Kubie - na śląsku i w opolu niestety ostatnio było kilka przypadków tego cholerstwa a ja tam mieszkam
 
"Meningokoki to bakterie z gatunku Neisseria meningitidis zwane również dwoinkami zapalenia opon mózgowych. Podzielono je na wiele grup serologicznych. W Polsce oraz w Europie najczęściej występują meningokoki grupy B i C. Meningokoki żyją w wydzielinie jamy nosowo-gardłowej. Około 5 - 10 % zdrowych ludzi jest nosicielami meningokoków bez świadomości tego faktu. "

"Według najnowszego meldunku Państwowego Zakładu Higieny (PZH) w styczniu i lutym tego roku zanotowano w Polsce ponad dwukrotnie więcej przypadków zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych wywołanych przez meningokoki "

"
Całą Polską obiegła wiadomość o wystąpieniu ogniska inwazyjnej choroby meningokokowej na terenie Śląska i województwa opolskiego. Liczne doniesienia mediów nie zaspokoiły ciekawości społeczeństwa, bo pojawiło się mnóstwo pytań dotyczących właśnie choroby meningokokowej. Dlatego właśnie specjaliści Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białymstoku przedstawiają podstawowe wiadomości na temat choroby."

i takie tam inne ............... informacje ale nie będe przynudzać
 
Zgadzam sie z aqua tutaj szczepia z grupy C meningokoki.w polsce wystapily wlasnie na slasku.sa grozniejsze od pnemo bo dzialaja na organiozm w piorunujacym tempie
 
reklama
Aniu, a która szczepionkę na penumo, tą za ok45 zł i powtarzaną co 3 lata czy tą za 300 zł?? z 1 powtórką??

azik ta o której piszesz za 45zł (pneumo23) nie jest stosowana u dzieci do chyba 2 lub 3 r.ż. dopiero po ukończeniu tego wieku. Dla maluszków w wieku naszych jest dostępna TYLKO ta droga (Prevenar)...i właśnie jest tak droga, bo nie ma jeszcze odpowiedników i producent sobie piękną cenę zażyczył.
Gazeta.pl : Forum : Zdrowie dziecka
 
Do góry