reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

ciekawe własnie jak to z tymi normami w tej cukrzycy , u mnie by wychodziło na to ze jednak nie mam bo po 1 h jest 73 u mnie , po 1 h 166 i w moim laboratorium norma jest do 160 wiec tu mam podwyzszony , a po 2 h 110 norma do 140 wiec jest ok , lekarz dopiero za ponad tydzien i troche sie boje : ( , najgorsze , ze w ciązy ma sie jakieś zachcianki , i ciezko bedzie wytrzymać , no ale zobaczymy co lekarz powie :)
 
reklama
Kamiladon odebralam wyniki:
Ast 25,34
Alt 55,44
Birulibina 4,87
Fosfataza 104,97
GGTP 14,60
Leciec juz z tym do gina czy czekac na kwasy jeszcze?
Alat i fosfataza podwyzszona, choc od poniedziałku bo robilam do diabo to spadly bo wtedy alat byl 60 a aspat 29,5
Ja bym zadzwoniła do lekarza. Nie wiem w jakich jednostkach masz birulibine bo ja u siebie normę miałam do 1,3 a ty masz dużo wyżej. I od tego cie swędzi. A na kwasy się 4 dni poza szpitalem najczęściej czeka... ja bym poszła i juz jakieś leki dostaniesz.



Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Bylam u gina poki co zrobic jeszcze kwasy i powtorka za tydzien prob watrobowych jak sie nie poorawi to czeka mnie szpital. Moze sie uda sama dieta, a co by mozna bylo brac? Tak zeby nie zaszkodzic dziecku, bo moze sama na wlasna reke wezme...swedzi etapami, poswedzi podrapie sie i przechodzi poki co...u mnie w miescie jest jest patoligia ciazy zwiazana z cholestaza a chodze do zastepcy ordynatora. Birulbine mam w normie zgodnie z tymi zakresami z labo
 
Sama dieta i silimarol( to ziolowy lek i dzieciom nie zaszkodzi on jest z ostropestu) z sami próbami watrobowymi powinien dać sobie radę do 32tc. Później sama dieta jest ciężko. Ale chodzisz do specjalisty i wie co robić. Najgorsze są kwasy wiec miejmy nadzieje ze u ciebie ok. Ja miałam alat 200 i aspat 100 i przy lekach diecie na kilka tygodni wróciło do normy. TERA miałam cc bo kwasy skoczyły i nie chciały spadać..

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Owocow jadlam malo ale zapychalam sie warzywami najczesciej kapusta pekinska :( a czy ogorki kiszone mozna jesc? Makaron z durum wywala mi cukier jadlam ten pelnoziarnisty a nie wolno. A zwykle pieczywo? Np takie ig ono jest pszenne nie wywala cukru choc jakos specjalnie sie nie najadam kupilam w biedrze jakis z nasionami glownie slonecznik i siemie lniane niby ciemny ale waroie watpie ze z zytniej maki. Z miesa i tak jem tylko chude i na parze bo inne mi wywala cukier, tylko kasze musze zmienic albo jesc ziemniaki bo dobrze toleruje.
Kiszone kapusty mozna? Albo konserwowe warzywa? Czy koreczki sledziowe w occie? Mleko? Bo pije zeby ketony zwalczyc
Ciaza pewnie i tak bylqby wczesniej rozwiazana bo gin wspominal o cieciu bo mam wade macicy, do tego cukrzyca i ta cholestaza jak wyjdzie....
Kiszone można ale ogórki bez skórki. Konserwowych nie bo mają ocet a nie wolno. Żadnych ziaren czyli bez kukurydzy mało ryżu czy kaszy. Przy wątrobie można pszenicę ale do cukrzycy nie bardzo. Można też graham. jak juz znudziły mi się gotowane mięsa tak po prostu na talerzu to robiłam np. Leczo z papryki cukini bez ziaren, przecier pomidorowy i ugotowany kurczak pokrojony w kostkę - dobre i na cukier i wątrobę. Musisz kombinować dużo.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To kupie jutro ten silimarol i zrobie te kwasy zobaczymy co dalej. Trudno obrac ogorka kiszonego ;)
Poki co to mieso jem tylko na parze dzisiaj caly taki obiad byl nawet pojadlam i cukier dobry. Graham podnosi mi cukier, wiec zostaje tylko ten ig ehh. Wizyte mam za 2 tyg czyli akurat bedzie 32tc mam nadzieje ze jakos dociagne chociaz do 36tc zeby plucka byly cale. Caly czas sie martwie zeby z mala bylo ok :(
A jak Twoje dzieciaczki? Juz w domu? Wszystko jest dobrze?
 
Dziś prawdopodobnie wypisz Zosie a Tymek zostanie jeszcze do poniedziałku... splakalam się strasznie bo chciałam ich dwójkę zabrać a nie mogę sobie wyobrazić ze on tam sam zostanie. Ogólnie z nimi ok poza tym ze oboje mają niedokrwistość i dostają leki w kroplach no i dopiero kilka dni temu nauczyli się ssać. Resztę przebadali i wszystko ok. Dasz radę a jak lekarz będzie się martwił wynikami to położy cie na sterydy. Moje dostały w 31tc i od początku oddychają same.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzielne maluszki... jak trzeba, to lepiej, żeby został,lepiej być pewnym, że da radę poza szpitalem. Chociaż wiadomo, że dziwne to, jak jedno wychodzi, a drugie zostaje... :-(
Mój chrześniak z bliźniaków urodzony z wagą niecałe 900g dokładnie 2 mce za wcześnie i wypuścili go razem z większym i silniejszym bratem dopiero. Może dlatego, że szpital był w Warszawie, ponad 100km do domu. Ale daje radę chłopaczek, taki fajny teraz, mimo wielu operacji, już dwa lata będzie miał :-)
 
To sie ciesze ze wszystko dobrze, a Tymus za 2 dni tez bedzie w domu :)
Ja caly czas becze bo jakos psychicznie nie moge sobie poradzic mimo ze wyniki jeszcze nie sa az tak zle. Zrobilam kwasy trzeba czekac 10 dni :o ale wole juz juz miec to badanie w razie czego. Jeszcze sie tli nadzieja ze wyniki sa podwyzszone bo obie lubimy spac na prawym boku, a hania tez lubi pupke wypinac po prawej stronie :) i jednak mnie to ominie, ale nadzieje mialam tez przy cukrzycy i sie nie spelnilo
 
reklama
Nie czytaj na necie o cholestazie! !! Będzie dobrze. U mnie to rodzinne. Moja mama obie ciążę donosiła a ile to lat temu bylo i jedyna kompilacja było przetaczanie krwi u mnie. Moja siostra dwie również donosiła i rodziła naturalnie. Ja miałam dwie cc ale przez układ dzieci, a nie choroby i dzieci w sumie zdrowe. Także nie martw się na zapas. Jak masz lekarza który miał wcześniej z cholestaza kontakt to już połowa sukcesu !!! Będzie dobrze :)

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry