reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

reklama
Wiecie co mi się ostatnio przydarzyło w lidlu? Stoję w długiej kolejce i nagle mówią że będzie otwarta kasa, byłam na końcu więc najłatwiej było mi wózkiem obrócić i podjechać to cisne niespiesznie aczkolwiek miejsca innym nie robię. Oczywiście próbują mnie wyprzedzić z prawej lewej ale cóż nie da się bo wózek duży i ja też :D docieram do mety, jestem pierwsza, wyciągam zakupy, nagle podchodzi babka i pyta czy ja przepuszcze bo ona ma tylko trzy rzeczy a ja aż tyle... Kopara mi opadla.. Co tam przepuszczanie w ciąży jak idzie się jeszcze przed ciężarna wcisnąć... Nieźle..

Jedyna osoba która chciała mnie w kasie przepuścić była mama z noworodkiem w wózku, dwu tygodniowym Oczywiście powiedziałam że ma się nie wyglupiac to ja powinnam ja puścić.. A tak to reszta nic nigdy zero reakcji Nie wiem nie widzą, nie chcą widzieć czy ich to nie obchodzi?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
nie chca widziec :( mam to samo, patrza sie na brzuch, ale nie wpuszcza
 
no wiesz jaki jest szal z tym 500+, kazdy mysli, ze ludzie sobie robia trzecie/czwarte, piate dziecko bo bedzie 500+, obrazajac tych ludzi przy okazji :(
Ja wiem, ze takie przypadki sa przyklad mam niedaleko w otoczeniu ale kurcze jak ktos sie zajmuje dziecmi jak nalezy to dlaczego nie moze dostac pomocy od panstwa ? Bo to zle z boku wyglada ? Sa ludzie ktorzy dla dzieci by wszystko zrobili mimo, ze sie nie przelewa to dzieci sa czyste zadbane itd a drugi co dostaje 500plus mysli tylko o tym, ze teraz bedzie mial dla siebie te pieniadze a dzieci dalej zaniedbane chodza....
 
I wypłacają nie co miesiąc, ale od zwolnenia do zwolnienia. Jak mam zwolnienie teraz do 12.10 to dostane za okres od ostatniego przelewu czyli 25.09-12.10. Tak to mieszają, że nawet jakbym chciała to się nie połapie ile powinnam dostać [emoji19]


a8doqqmz725nh9h0.png
ja wiem, ze oni za dany okres wyplacaja i za groma babo nie dojdziesz czy dobra sume dostalas
 
Ja wiem, ze takie przypadki sa przyklad mam niedaleko w otoczeniu ale kurcze jak ktos sie zajmuje dziecmi jak nalezy to dlaczego nie moze dostac pomocy od panstwa ? Bo to zle z boku wyglada ? Sa ludzie ktorzy dla dzieci by wszystko zrobili mimo, ze sie nie przelewa to dzieci sa czyste zadbane itd a drugi co dostaje 500plus mysli tylko o tym, ze teraz bedzie mial dla siebie te pieniadze a dzieci dalej zaniedbane chodza....
przyklad? we wsi moich rodzicow piatka dzieci, na caluska piatke maja 500+ a on pracuje i ona dojezdza gdzies 30 km do pracy rowerem i wraca jak juz sie ciemno robi... mozna? mozna!
 
reklama
ja wiem, ze oni za dany okres wyplacaja i za groma babo nie dojdziesz czy dobra sume dostalas

No u mnie to jeszcze bardziej zakręcone, bo na umowe zlecenie podobno nie można wg państwa zarabiać więcej niż ileśtam, ja tą kwotę przekraczam i mimo, ze mam placone skladki od calej kwoty to i tak oni mowią, że wg. Prawa ja nie mogę tyle zarabiać i koniec i wypłacają mi mniej niż zarabiam normalnie. Z dobre 20 tys jestem w plecy przez to chore prawo! Ale składki oczywiście od pełnej kwoty życzą sobie żeby odprowadzać!


a8doqqmz725nh9h0.png
 
Do góry