reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Justyna kciuki za wizytę [emoji4]

f2w3d5qppdk8cfc5.png
 
reklama
Dziś 31 tydzień, małowodzie na granicy normy, AFI 5 cm :(
współczuję
jakie zalecenia masz od lekarza?
jaka jest waga dziecka?
Ja spać nie mogę. Ratunku! Wariuje! Od 3 dni niewiele śpię, wszystko mnie boli. Brzuch, plecy, krocze, nogi...
też się męczyłam przez ostatnie 2-3 tygodnie ale dzisiejsza noc była cudowna
nie wiem dlaczego było lepiej ale wreszcie się wyspałam
czego i tobie życzę!
 
Hej:) Katherinne i co dalej co lekarz mówił? Trzymam kciuki!
Justyna daj znac jak po wizycie.
Paulyna suuuper!!
Ja odpukać czuje sie dobrze, tylko trochę bardziej nerwowa jestem bo sie cieżko robi:/
 
Dziękuję :) My być może na noworodkową sesję się umówimy, ale też sami chcemy popróbować, bo mąż się bawi fotografią ;)

Ja czuję się lepiej w tym tygodniu, nawet bardzo dobrze. Jedyne zmartwienie, to wyniki glukozy jednak do kontroli, bo wynik po godzinie miałam na granicy i mierzę od dzisiaj glukometrem cukry... zła jestem, myślałam, że mnie to ominie, a to jednak dodatkowy stres dla mnie... taka jestem, że wszystkim się przejmuje ech ech

Ja się zastanawiam czy brać do szpitala 2 torby, bo zaznaczają, że mało miejsca tam i żeby nie szaleć... pewnie jak zacznę się już pakować to wpadnę na jakąś cudowną myśl ;)
Póki co dzisiaj pierwsze ubranka i kocyki chcę wyprasować, bo wyschnięte już :)
 
Ja dziś jeszcze muszę dokupić pare rzeczy dla siebie do szpitala i małemu i będę prac ciuszki. Torbę tez kupić musiałam...tylko teraz tak mysle jak ja sie w nią pomieszcze
 
Paulyna, a jaka Ci wyszła krzywa? Ja mam cukrzycę ciążową, już drugą ciążę z rzędu, więc temat dość oswojony.

Dzieciaczek waży 1700 g wg usg. Jak wyszło, że mam mało wód płodowych, zostałam na obserwację i miałam siedzieć i pić, pić, pić. Po jakimś czasie znowu usg. Maluch siusiał, więc nie tu problem, ale ilość wód się nie zwiększyła (a podobno pełna wymiana wód zachodzi w ciągu 3 godzin). Lekarka sugeruje, że to może być niewydolność łożyska, ale daje mi czas do czwartku, mam w tym czasie pić i zobaczymy, co będzie. Martwię się, bo faktycznie dociera teraz do mnie, że może coś z tym łożyskiem nie tak. Do tej pory od samego początku brzuszek mojego synka był w górnej granicy normy (zresztą identycznie, jak jego brata). Teraz dodatkowo mam cukrzycę ciążową i nie zawsze udaje mi się utrzymać cukier w ryzach, więc na logikę brzuszek powinien nadal być okrągły, a tymczasem wczoraj na usg pierwszy raz wyszedł mniejszy o kilka dni, niż wynikałoby to z OM. Szczerze mnie to zaniepokoiło i nie wiem, co myśleć. U starszego brata brzuszek był okrągły przez całą ciążę, do tej pory rozwijalni się dość podobnie, jak sobie porównywałam wyniki usg z poszczególnych tygodni. A teraz główka jest duża, o 3 tygodnie większa, a brzuszek o kilka dni mniejszy, choć do tej pory był duży. Ech, oby do czwartku.
 
Katherinne: lekarz woli dmuchać na zimne. Dobrze ze wszystko u Ciebie pod kontrola. W pierwszej ciąży takie właśnie rozbieżności spędzały mi sen z powiek i duzo stresu kosztowały. Lekarz mówił ze to norma i tak czasem jest-okazało sie ze miał racje. Głowa do góry!!!! [emoji8]

Paulyna: piękne zdjęcie!!! Super ujęcie i tło :-)
 
reklama
Paulyna, a jaka Ci wyszła krzywa? Ja mam cukrzycę ciążową, już drugą ciążę z rzędu, więc temat dość oswojony.
85/180/129 czyli po godzinie na granicy i myślałam, że to ok... ginekolog powiedział, że gdyby było 179 to nic by nie mówił, a wizytę u niego miałam dopiero 3 tygodnie po tym moim wyniku :/ w zeszły piątek.
Także kupiliśmy glukometr i badamy cukry, jak będą wahania to diabetolog i dalsze wskazówki, wydrukowałam tabelkę z IG i bardziej jeszcze zwracam uwagę na to co jem, tym bardziej, że mam straszny refluks w ciąży ...

katherinne
kurcze a który masz tydzień? robiłaś te 3 badania prenatalne też? a co się dzieje, jak nie następuje pełna wymiana wód płodowych? trzymam kciuki żeby wszystko się unormowało i z maluszkiem było dobrze! Ściskam Was mocno!

Ja kończę prasowanie, męczące to :p ale jeszcze z 4-5 pralek mnie czeka, bo mało rzeczy wkładam do bębna, żeby się dobrze wykotłowało ;)
 
Do góry