reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Margonelka bardzo się cieszę że wszystko dobrze. 2 cm to ktory Ty tydzień? Bo juz sie pogubiłam. Ten widok usg jak już są rączki i nóżki to bajka prawda. Ja w piątek wyszłam ze szpitala i na razie dobrze się czuje tylko pęcherz dalej mnie boli. Tak mnie krwiomocz przestraszył ale okazało się że jest naprawdę ok. Dzidziuś 3cm, serduszko bije i żadnych cech odklejania. Krew była z cewki moczowej. Teraz czekam na badanie prenatalne ale w tym tyg pójdę do urologa prywatnie. Może skieruje mnie na jakieś konkretne badania.
 
reklama
Monika cieszę się że jesteś w domu.Teraz duzo odpoczywaj:)
U mnie z om wychodzi,ze teraz to 9t5d,a z usg ze to 8t6d...:) najważniejsze,że jest wszystko w porządku,a z długością podobno różnie bywa
 
Tak jeśli chodzi o termin to do tygodnia różnica jest bardzo częsta. Najważniejsze że póki co wszystko jest dobrze.
 
Hej dziewczeta!
Ja we wtorek mialam pierwsze usg, 6tyg. , serduszko juz bije. Takze super :)
NATOMIAST apropo mojego "nie odczuwania ciazy" - od zeszlego piatku odczuwam ja tak intensywnie, ze nigdy w zyciu tak zle sie nie czulam. Mdlosci 24/7, doslownie nic nie moge jesc, na wszystko je mdli. Jedyna opcja okazal sie suchy chleb i wafle ryzowe... Wiem, ze musze jesc cos wiecej, ale jest ciezko.
Macie jakies dobre porady? migdaly, woda gazowana z cytryna- poki co, nic nie dziala.
Dostalam tabletki zeby to troche przystopowac, bezpieczne dla malenstwa, niestety poki co poprawa jest mierna. ;))
 
@Magda.Scotland bardzo się cieszę,że widziałaś juz Maluszka :) u mnie mdłości zaczęły się też mniej więcej w tym czasie,ale na szczęście już nieco ustały i mam nadzieję,ze i Ciebie nie będą męczyć zbyt dlugo. Mnie niestety nie pomagało zbyt wiele. Na pewno imbir:spróbuj pić nawet małymi łyczkami wodę przegotowana z cytryną i kawałkiem obranego imbiru,herbata miętowa: ale do maks 2 kubków dziennie z jednej torebki( ponoć z ziołami nawet nie należy przesadzać),rennie-ten do ssania,można go w ciąży w I trymestrze. I to chyba tyle.
Na pocieszenie,pamiętaj,że jak są mdłości to hcg rośnie i dzidzia też :rolleyes:
 
Cześć dziewczyny :) jedna z Was mnie tutaj przekierowała
Szukam sobie clexan lub neoparin 0.4 może , któraś dobra dusza ma po ciąży , chętnie przyjmę lub odkupię
 
Lekarz mi wypisuje na 100% ale często dziewczyny po ciążach mają nadmiar i tak im to lezy a dostawały np. refundację i odkupuję lub dostaję od nich , po prostu jest lżej finansowo też a przjmuję jeszcze koszmarnie drogie leki więc troszkę kombinuję jak jest mozliwość oczywiście jak nie znajduję to kupuję te z recepty wiadomo . Koleżanki mi wysłały trochę ale warto pytać , bo sama nie raz miałam leków co mi zostawały a terminy goniły i oddawałam czy sprzedawałam , bo by się tylko marnowały :)
 
Rozumiem Cię doskonale. Ja miesięczna receptę od gina i Endo wykupuje za 800 zl prawie,a to tylko na jeden miesiąc. Do tego badania pelnoplatne i wizyty.Wczoraj na szczęście udało mi się znaleźć lek rodzinnego,który neoparin i luteine dopoch.wypisywać mi będzie na zniżkę i teraz za neo płacę 3.20,a za luteine 7,11. Może spróbuj znaleźć takiego lekarza? Kurczę,to jest strasznie niesprawiedliwe,że płacimy składki a i tak w ciąży płacimy za wszystko...
 
reklama
Ja jako niemieszkajaca i nieleczaca sie w Polsce troche tego nie czaje - 100% jesli recepta jest z prywatnego gabinetu, rozumiem. Ale dlaczego np. @motylkowelove nie moze po prostu takiej recepty dostac wlasnie od lekarza rodzinnego?
Co by o UK nie mowic jesli chodzi o badania, to np. w Szkocji WSZYSTKIE recepty (bo np. w Anglii placi sie za recepte, nie za leki) sa za darmo. Tak samo jak JAKAKOLWIEK anytkoncepcja - mozecie wybrac co chcecie, od prezerwatyw przez pigulki, az po spirale... I wierzyc mi sie nie chce, ze w Polsce jest taka masakra, bo tak jak pisze @Margonelka 800zl miesiecznie + wizyty to jest mega nieporozumienie.... ;/ przykre to kurde, ze trzeba samemu kombinowac, skad wziac leki... Tutaj oczywiscie obrazam jedynie NFZ.
 
Do góry