reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Cześć wszystkim,
Jestem po 2 poronieniach w 9tc., obecnie w 5 tygodniu. Po 2 poronieniu zdążyłam zdiagnozować prywatnie tylko to, że nie mam zespołu antyfosfolipidowego. Ginekolog zapobiegawczo przepisała zastrzyki z heparyny (Neoparin), dodatkowo Acard, Duphaston i Encorton. I oczywiście kwas foliowy. Czy któraś z Was robiła zastrzyki z heparyny mimo konkretnej diagnozy?

Hej. Ja jestem w podobnej sytuacji. 2 poronienia 8/9 tydzien, teraz jestem w zasadzie 7 tygodniu (liczonym od daty ostatniej miesiaczki, wiec na usg pewnie wyjdzie "mlodsza" ciaza).
Nie mam nic zdiagnozowane, tutaj, w UK niestety nikt mi badan nie zrobi, ale bede brala zastrzyki za poltorej tygodnia - bez diagnozy :)
 
reklama
Rzizabel ja nie mam żadnej diagnozy, dwa poronienia w 9 tyg. Teraz zaczynam 10tydzien i leżę w szpitalu bo dostałam zapalenia pęcherza i miałam krwiomocz. Myślałam że już po małżeństwie ale trzyma się bez zastrzeżeń. Biorę od kilku tyg zastrzyki Neoparin 0.4, duphaston i summavit. Od kilku dni acard. Jestem dobrej myśli.
 
Hej. Ja jestem w podobnej sytuacji. 2 poronienia 8/9 tydzien, teraz jestem w zasadzie 7 tygodniu (liczonym od daty ostatniej miesiaczki, wiec na usg pewnie wyjdzie "mlodsza" ciaza).
Nie mam nic zdiagnozowane, tutaj, w UK niestety nikt mi badan nie zrobi, ale bede brala zastrzyki za poltorej tygodnia - bez diagnozy :)

Rzizabel ja nie mam żadnej diagnozy, dwa poronienia w 9 tyg. Teraz zaczynam 10tydzien i leżę w szpitalu bo dostałam zapalenia pęcherza i miałam krwiomocz. Myślałam że już po małżeństwie ale trzyma się bez zastrzeżeń. Biorę od kilku tyg zastrzyki Neoparin 0.4, duphaston i summavit. Od kilku dni acard. Jestem dobrej myśli.

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź, trochę mi ulżyło :) Oczywiście trzymam za Was mocno kciuki :)
 
Cześć wszystkim,
Jestem po 2 poronieniach w 9tc., obecnie w 5 tygodniu. Po 2 poronieniu zdążyłam zdiagnozować prywatnie tylko to, że nie mam zespołu antyfosfolipidowego. Ginekolog zapobiegawczo przepisała zastrzyki z heparyny (Neoparin), dodatkowo Acard, Duphaston i Encorton. I oczywiście kwas foliowy. Czy któraś z Was robiła zastrzyki z heparyny mimo konkretnej diagnozy?
U mnie to samo, 2 poronienia w 9 tc. Trzecia ciąża od 5 tc heparyna, acard (odstawiony gdzieś w 10tc). Nie mam zespołu antyfos., z badań na trombofilie nie wynikło nic szczególnego, jedna mutacja PAI-1 !wg gina nie była przyczyną poronien. Trzecia ciąża donoszona,córka ma już 8 miesięcy [emoji173]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja sie nawkurzalam- w poniedzialek nagralam sie na poczte poloznym, nikt nie oddzwonil, we wtorek zupelnie o tym zapomnialam. Wczoraj rano dzwonilam przed 8 rano, Pani powiedziala, ze zle spisaly nr i nie mogly sie skontaktowac, ale ktos do mnie oddzwoni za niedlugo. Oczywiscie cisza, dzisiaj rano znowu zadzwonilam, potem po poludniu. W koncu oddzwonila polozna godzine temu dajac mi wizyte na 6go kwietnia- pobir krei, mocz, cisnienie i wywiad. Nie maja po co mnie szybciej zobaczyc... potem skieruja mnie na pierwszy scan miedzy 11 a 13 tyg.
Jutro dzwonie bezposrednio na oddzial ginekologiczny, gdzie mialam tzw. “Wczesne usg” w poprzedniej ciazy- co prawda robione przez polozna bo lekarzy w ogole na oddziale nie ma (tak wiem, wiem) ale jednak dzieki temu bylam spokojniejsza. Zobacze co mi tak powiedza, bo zrobili mi 3 usg zeby sie upewnic ze wszystko ok, przy trzecim juz krwawilam i serduszko nie bilo. Mowila mi mila Pani ze jakby cos to mam dzwonic bezposrednio do niej, zebym sie nie stresowala, takze jutro dzwonie.
Gdyby nie praca, dom i zycie tutaj to dawno juz robilabym badania w Polsce...
 
Dlaczego nie masz refundacji na leki?? Mam Neoparin jedno opakowanie wyślę Ci za kosztem przesyłki jeśli chcesz. Ja płaciłam grosze za niego i luteinę

"Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym"

Nie mam refundacji, bo recepte mam od mojego prywatnego ginekologa... Fakt, roznica w cenie jest spora, ale trudno, nie ma innej opcji, tak wiec bede placic :)
Bardzo chetnie wezme! Moja recepta przyleci do mnie za tydzien dopiero, takze daj mi jakis namiar na siebie i sie dogadamy :))
 
Nie mam refundacji, bo recepte mam od mojego prywatnego ginekologa... Fakt, roznica w cenie jest spora, ale trudno, nie ma innej opcji, tak wiec bede placic :)
Bardzo chetnie wezme! Moja recepta przyleci do mnie za tydzien dopiero, takze daj mi jakis namiar na siebie i sie dogadamy :))
Odezwij się na priv [emoji6]

"Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym"
 
@Kruszynkaa86 nkaa86 raz mi sie zdarzyło właśnie tak jak Tobie,wbilam igłę za płytko i pod kątem. Wyjęłam iglę i wbilam w innym miejscu,ale w poprzednim miejscu kłucia kulka się wchłonęła :)
A który to tydzień? Przyjmujesz jeszcze jakieś leki?

U mnie połowa, 20+2 :) przyjmuje też acard no i witaminy.

A czy któraś z Was była w sytuacji, że straciła ciąże w późniejszym etapie ? Tak po 25 tygodniu ? Chciałam zapytać, czy będąc ewentualnie w kolejnej ciąży miałyście robione jakieś dodatkowe badania typu USG doplerowskie lub byłyście jakoś specjalnie "monitorowane" w późniejszym etapie ciąży ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja po wizycie:) Maluch ma prawie 2 cm,serduszko bije 188/minute. Jest troszkę młodszy niz wynika z om,ale dosłownie pare dni. Widać rączki,nóżki:)
@Kruszynkaa86 ja w 24 tyg stracilam córcie +dwa poronienia i teraz jestem przebadana na wszystko chyba. Zresztą przed ciążą też miałam mnóstwo badań. Teraz mam po prostu uważać,brać leki i dużo leżeć
 
Do góry