reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2018

Cześć, dziewczyny:) podczytuję Was od dłuższego czasu, ale chyba dopiero teraz na dobre zaczynam wierzyć w tę moją ciążę i w jej szczęśliwe zakończenie:) Więc postanowiłam dołączyć:) Mam 28 lat, tp na 10 października, aktualnie 16 tydzień w toku:) Będzie córeczka (wiemy na pewno, bo robiliśmy test harmony), a starania trwały dłuuuuuuuuuugie 3,5 roku... Pozdrawiam:)

Witaj
Ile taki test kosztuje.. to jest z krwi ?
 
reklama
Szalona 29, o tych testach, o których pisała Debiutantka89, możesz poczytać tu, na dole też są ceny, ale jest to zawsze ok. 2000 zł:
Link do: NIPT – czyli badania wolnego płodowego DNA z krwi matki - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Doszłam dzisiaj do labu kilkadziesiąt/set metrów i myślałam, że padnę. Leżę i odpoczywam.



Hmmm, dlatego zaleca się żeby badanie usg prenatalne + pappa robił inny lekarz.
U mnie w Enel Med jest taka polityka właśnie.
Masz Pappę w pakiecie w Enel Medzie? Ja tego nie umiem znaleźć nawet w pakiecie VIP. I czy u Ciebie też nie ma USG w gabinecie? Dla mnie to jakaś kpina jest i nie zdecydowałam się na prowadzenie tam ciąży, chodzę do tego samego lekarza do enel i prywatnie.




Kiedyś czytałam artykuł o bardzo młodej kobiecie (czyli na wejściu już obniżone ryzyka), która uważa, że niczego nie zaniedbała medycznie w ciąży, a dowiedziała się o ZD dopiero po porodzie.

Dla mnie najważniejsze jest badanie połówkowe. Gdyby wyszła wada operowalna prenatalnie, to jestem otwarta na możliwość operacji w łonie.
 
Wy się dziwicie że lekarz nie wyłapał zd. A w okolicy moich rodziców jest rodzina, której urodził się synek bez rączek. Chodzili normalnie na USG i lekarz jakiś pacan nie zobaczył że dziecko nie ma rączek. nie chodzi mi o to że mogliby usunąć to dziecko bo oprócz tego zdrowe. ale chociaż psychicznie się przygotować. No chore...
 
Wy się dziwicie że lekarz nie wyłapał zd. A w okolicy moich rodziców jest rodzina, której urodził się synek bez rączek. Chodzili normalnie na USG i lekarz jakiś pacan nie zobaczył że dziecko nie ma rączek. nie chodzi mi o to że mogliby usunąć to dziecko bo oprócz tego zdrowe. ale chociaż psychicznie się przygotować. No chore...
Była kilka lat temu taka sprawa w mediach i w którymś z wywiadów ktoś (dziennikarz lub rodzic) zasugerował, że lekarze to widzieli, ale udawali, że nie widzą.
 
No niestety są takie rodziny. Szkoda ze kiedyś nie było za to 500 + bo moja mama z jednej wypłaty wychowywała mnie i brata i na pewno by jej to dużo ułatwiło.
Moja mama tak samo. Ja i brat bliźniak oraz młodszą siostra. Kiedy byliśmy w szkole to ona w domu szyla, robiła poprawki krawieckie. A jak wracaliśmy to szła sprzątać a my siostra się zajmowaliśmy. Wracała 20/21 i dalej szyla. Teraz to jest nie do pomyślenia aby 9 łatki zajmowali się 2 latka. W weekendy moja mama jeszcze kelnerowala na weselach. A alimentów 200 zł które starczalo może na kilka dni.
Trzeba było sobie radzić. A my szliśmy nowa podstawa programowa i trzeba było kupić nowe książki co roku. I moja mama brała je na raty bo na raz 500 zł nie była w stanie wydać.
500+ jest ok ale powinni robić większe zapoznanie która rodzina naprawdę tego potrzebuje. Ci który zapierniczaja, starają się, a nie ci który od ponad 2-3 lat nie pracują i produkują dzieci :/
 
Dziewczyny bo dużo chlopcow bedzie to na dole wstawiam Wam zdjecia imion nadawanych w 2017 roku ale oczywiscie tylko te najbardziej popularne. U nas chyba bedzie Oskar [emoji173] dla mnie kryterium wyboru byla wlasnie popularnosc, im mniejsza tym lepiej choc bez wydziwiania. Ponizej 3tys imion z zeszlego roku [emoji3]Zobacz załącznik 848564Zobacz załącznik 848565Zobacz załącznik 848566


No jest w czym wybierać aż za dużo i jak tu wybrać 1 imię :eek::confused:;)
 
reklama
Szalona 29, o tych testach, o których pisała Debiutantka89, możesz poczytać tu, na dole też są ceny, ale jest to zawsze ok. 2000 zł:
Link do: NIPT – czyli badania wolnego płodowego DNA z krwi matki - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet

Doszłam dzisiaj do labu kilkadziesiąt/set metrów i myślałam, że padnę. Leżę i odpoczywam.




Masz Pappę w pakiecie w Enel Medzie? Ja tego nie umiem znaleźć nawet w pakiecie VIP. I czy u Ciebie też nie ma USG w gabinecie? Dla mnie to jakaś kpina jest i nie zdecydowałam się na prowadzenie tam ciąży, chodzę do tego samego lekarza do enel i prywatnie.




Kiedyś czytałam artykuł o bardzo młodej kobiecie (czyli na wejściu już obniżone ryzyka), która uważa, że niczego nie zaniedbała medycznie w ciąży, a dowiedziała się o ZD dopiero po porodzie.

Dla mnie najważniejsze jest badanie połówkowe. Gdyby wyszła wada operowalna prenatalnie, to jestem otwarta na możliwość operacji w łonie.

@aspekt w Enel Med w ogóle nie robią tego badania. Jest test Harmony. Odpłatny.
Ja pisałam o tym, że dobrze jest jak inny lekarz robi USG niż prowadzący.
Ja prenatalne robiłam w klinice Boramed i bardzo polecam. Polecam doktora Szymona Kozłowskiego.
Pierwsze USG też dostałam osobny termin u innego lekarza w Enel Med.
Ja akurat uważam, że to bardzo dobrze.
Jeśli ciąża jest zagrożona. Lub coś jest nie tak, faktycznie warunki Enel Med nie są za wspaniałe ale wtedy nie wiem czy jednak taka Kobieta nie ma wizyt z każdorazowym badaniem USG. Tego nie wiem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry