reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2017

Linoone jajka odpadaja - alergia. Moze jesc je tylko w makaronach itp. Ale nie w postaci samego jajka ;)
Ale z owsianka spróbuje. Chociaz kiedys czytałam, ze powinno sie j na śniadanie, a noe kolacje :D

Ooo dzięki Poranna burza [emoji173]️
 
reklama
ola w artur tez ma nie strawione do konca resztki pokarmu. wiec chyba to normalne

fajnie ze wasze dzieci tak super w zlobku sie czuja. zazdroszcze chwili spokoju, za to rozumiem Chybre :)

Linoone super ze masz czas dla siebie, zlobek sie sprawdza a Ty juz prawie polowkowe. U mnie 32 tydzien. Dzisiaj o 5 rano i o 8 taki bol mialam po lewej stronie, od zeber po spojenie i niestety caly dzien czuje to miejsce, uwiera, pobolewa ale da sie funkcjonowac. Lecz szybko sie mecze. Ogolnie bardzo szybko leci mi ta ciaza :D byle by szybko urodzic bo juz zaczyna robic sie meczaco, tymbardziej przy Arturze, ktory na miejscu nie usiedzi.

smoczek i butelke mam zamiar wykreslic z zycia jak bedzie mial 1,5 roku. butle pewnie wczesniej. i tak juz mm z butli z rana i na noc je, w ciagu dnia wszystko inne., uwielbia owoce, warzywa i jogurty bo soczyste i chlodne. obiadami mi ostatnio gardzi lecz dzisiaj o dziwo zjadl zupe z dyni.
i cos jest na rzeczy, jak ma do wyboru ugotowane przez nas, lub przez moja mame to woli babciowe. no nic, chyba slabo gotuje :) bo wiem ze moja mama rewelacyjnie. :) a smoczek pozniej bo czasami zasnie bez smoczka a czasami nie wiec on pojdzie ostatni w kolejnosci. a nie chce zabierac tuz przed pojawieniem sie Liwii, bo juz widze ze jesli ona go bedzie miala to on bedzie jej podkradac. kupilam lovi najmniejsze to artur jak zobaczyl to od razu do gebki, tyle ze z tym ochraniaczem plastikowym.

dzisiaj lub jutro dostane ubranka od znajomej, wszystko juz mam kupione, tylko czeka na pranie, prasowanie, ukladanie w komodzie i spakowanie torby ale mysle ze w max 2 tyg dam rade to ogarnac. a napewno w weekend, bo artur z tesciowa na caly dzien zostanie to sobie na spokojnie, bez jego raczek poradze.
W najblizszych dniach chce wprowadzic owsianke na sniadanie, ale nie wiem jak artur zaakceptuje to ze bedzie musial czekac az sie zrobi, niestetty jest ostatnio niecierpliwy.
 
Emol faktycznie szybko leci :)

Moj Kuba tez jest niecierpliwy. Na domiar złego chyba kolejny ząb w drodze, vo dziąsło wydaje mi sie rozpulchnione. I poprzesuwalo mu sie cos.... i budzi sie ok 3-4 meczy sie, płacze, jęczy. Potem robi kupę i po 5 zasypia.... rewelacja - tuż przed żłobkiem... :/

Ja na razie tez niestety zostawiam smoczek do zasypiania. Przegapiłam moment, a pozniej chciałam ok roku, ale ząb za zębem, zaraz zlobek, wiec nie ma jak... szczególnie E sporadycznie wkładał kciuk do buzi, wiec wybrałam mniejsze zło ;)
 
Co do zębów to u nas jak wyszły kilka miesięcy temu tak nie zauwazylam nowych. Mamy nadal 6 sztuk. Dwie 1 na dole i 1i2 na górze. Może sa ale nie daje mi galgan sprawdzić. Jest mega maruda od kiedy roczek skończył wiec może cos się przedziera i ja tego nie widzę.
 
Mój słabo śpi od kilku dni. Budzi się ok 3 i do rana jęczy i się przewala po łóżku. Biorę go do nas, ale to i tak nic nie daje.. te cholerne czwórki tak mu dają w kość. Już od kilku tygodni tak go męczą. Na szczęście nie wpływa to na jego humor w ciągu dnia.

Emol, mi też ciąża leci strasznie szybko. Ale cieszę się, jakoś nie lubię tego stanu. ;) dziś byłam na pobraniu krwi, ale myślałam że nie dojadę, bo rano było mi słabo i miałam czarno przed oczami.. a ty to zaraz końcówka. Fajnie. :) Ciekawe czy będziesz miała tak jak w poprzedniej ciąży, pamiętam że chyba cie skurcze męczyły dość długo?
 
Linoone właśnie tez mysle, ze to moze byc to. Bo powybijali sie w połowie. Tej zewnętrznej jakby :p
W dzien tez raaaaczej jest ok.
U nas wzięcie do nas odpada, bo dostaje wtedy hiper mocy i zaczyna skakac po całym łożku. Wiec po prostu wyjmuje go, przytulam, czasem chwile sie pobawi No i ok tej 5 zasypia...
 
Emol, wow 32 już jak to szybko pędzi!
Emil Linoone macie plan opracowany co robicie z dzieciaczkami jak wybije godzina zero? Ktoś do was przychodzi pilnować czy Wasz facet zostaje (Emol Ty masz rodzine na miejscu nie wiem jak Linoone?) :)

Ostatni tydzień dał nam trochę popalić, mamy przerwę ze żłobkiem bo w piątek 3.08 byliśmy szczepić Priorix, od poniedziałku Hania miała wysoką gorączkę trzymała ją 2 dni w czwartek zauważyłam kropki na stópce i dłoni okazało się że bostonka. Już jej zeszly te kropki a dzisiaj zauwazylam malusienkie na brzuszku (podejrzewam wysypkę z komponentu odry) ale takie że mocno trzeba sie przyjrzeć. A między tymi gorączkami i wysypkami zęby pchają się po całości, czwórki górne już kończą się przebijać, dolne się przebiły 2 dni temu i trójki górne za chwilę też będą na wierzchu. Spałam dziś godzinę.

Jenny miałam napisać o foteliku. W końcu wybraliśmy się do tych ośmiu gwiazdek no i tak. Zrezygnowaliśmy z recaro (wszedl by ale mocowanie trudno dobrze dobra , nie zawsze jest idealnie) ale zrezygnowaliśmy głownie dlatego, że Recaro wycofuje się z produkcji foteli dla dzieci co utrudniałoby ewentualne procesy reklamacyjne itp, smuci nas ten fakt bo recaro mial najbezpieczniejszy fotel przodem (dla starszych dzieci). Zamowiliśmy Fotelik Britax Romer Dualfix M I-Size, bardzo dobrze pasuje mi do auta, najwyzsza nota za bezpieczeństwo tylem (a tylko taka pozycja nas interesuje). Do auta P będziemy brać axkida, britax jest obrotowy.
 
Linoone od 33 tc mialam z arturem juz regularne co 5 in skurcze, a od 35 co 2 min. i czuje ze chyba bedzie podobnie, bo juz czesto stawia sie brzuch, na razie jeszcze nie regularnie. Ostatnio na wizycie juz mialam skrocona szyjke a nastepna wizyte mam 6.09 mam miec wymazy pobierane na gbs. Ten lekarz jednak wizyt co 2 tyg i ktg mi nie zalecil. Jak cos to pojade do szpitala na ip jesli bede miala czesto skurcze to tam mi zrobia ktg. Nic mi nie puchnie ale strasznie ciezko, pogoda nie oszczedza.
Dzisiaj robie pranie ciuszkow dzidziusiowych a jutro maz ma wolne to spakuje torbe do szpitala. Mam juz wszystko, musze tylko kupic mm na wszelki wypadek, jesli bedzie tak samo problem z laktacja co przy arturze.
 
reklama
Judith moja mama jest na zwolnieniu lekarskim ale nie może dźwigać Artura więc
1. Jesli będę rodzic w nocy to telefon do niej, przyjdzie ten 1 km do nas a z rana moja siostra nie pójdzie do szkoły
2. Jesli w ciagu dnia to moja mama i dzwonimy do teściowej ( pedagog szkolny) wiec urwie sie z zajęć ale moja tez bedzie bo blisko mieszka i 10 min i juz jest u nas.
3. Jesli bedzie indukcja ( mam nadzieje ze tym razem nie ) to wtedy mąż bierze wolne juz ale dla Artura na sam poród będą dyżury. Tego dnia ta osoba moze sie zajac, następnego tamta a jesli danego dnia nikt to siostra nie pójdzie do szkoły jeden dzień. 3 gim wiec nie jest to mp. Maj w klasie maturalnej.
 
Do góry