reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Dziewczyny slyszalyscie o detektorach plodu do domowego sluchania bicia serca? Podobno juz od 10 tygonia. Ciekawa jestem tego. Moglo by to troche zmniejszyc starch jak by sie slyszalo ze serduszko bije
Ja jestemw przeciwna takim urzadzeniom bo jak nie znajdziesz tetna to będziesz sie stresowac ai prawda jest taka ze na poczatku nawet polozna ma z tym czasem problem. A potem juz czuc ruchy i nie trzeba sie martwić :) dla mnie zbedny gadzet.
 
reklama
Też wielokrotnie w pierwszej ciąży kusiło mnie aby kupić detektor, ale czytałam i stwierdziłam że gdybym nie mogła znaleźć serduszka to bym się za bardzo stresowała. Bo fakt czasem i położna na wizycie miała problem ze znalezieniem malucha[emoji4] jak czuć ruchy to jeszcze lepiej niż detektor. A gdy coś niepokoi to lepiej podjechać do lekarza lub IP, zrobią USG i będzie pewnosc że wszystko w porządku.
 
To widzę, że jest nas już kilka z walentynkowymi wizytami :) ja nie mogę się doczekać, bo ostatnią wizytę miałam 17.01 :) ale z góry zakladam, że wszystko jest ok i nie chce z niczym panikować :)
Też właśnie policzyłam więc chyba w 4 będziemy miec romantyczne spotkania z doktorami ;)
 
Mam głupie pytanie. [emoji16]
Jeśli jestem w 5 tygodniu i 5 dniu ciąży.. To jestem w szóstym czy piątym tygodniu [emoji16]
Mam dwie aplikacje ([emoji13]) i jedna mówi ze szósty druga że piąty + 5 dni... I juz nie wiem [emoji14]

Bo jesli jestem w 5 to prenatalne mam na początku 13 a nie 14...

[emoji57]
Czyli jesteś w 6tc. Lekarze znowu posługują się zakończonymi tygodniami czyli 5tc i 5dni. Na to samo wychodzi ;)
 
Moze macie I racje z tym detektorem .Wlasnie poczytalam w internecine troche opini I widze ze on sprawdza sie dowpier w troche poznieszych ciazach bo tak w tym 12 tygodniu to raz sie udaje wykryc a raz nie wiec chyba faktycznie nie warto .A pozniej jak juz czuc ruchy dziec to oczywiscie ze one sa leprzym znakiem . Musze w takim razie nauczyc sie troche cierpliwosc. W oczekiwaniu na kolejne wizyty bo ja to najchetniej chodzila bym co tydzien
 
A na jakiej zasadzie ten detektor wyłapuje tętno dziecka?
Są różne detektory, u mnie położna ma takie urządzenie podobne do ciśnieniomierza i na końcu jest płaska końcówka która przykłada/jeździ po brzuchu az wykryje serduszko i urządzenie pokazuje tętno. Myślę że to działa jak USG tylko że bez obrazu [emoji4]
 
reklama
Widziałam ze sa takie aplikacje na telefon że się telefon przykłada do brzucha ale nie wiem czy odpłatne bo się w temat nie zaglebialam ;)
Dziewczyny a jak u was z wilgotnością? Ja praktycznie co chwile zmieniam wkładki ale dzisiaj bardziej sucho i od razu schiz ^^
 
Do góry