reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

SalsaPL czytałam o PAPPie dużo, zastanawiałam się czy robić czy nie, ale lekarz zalecił ze względu na wcześniejsze poronienie. Jeśli wyniki będą dobre to mam większą pewność, że jest ok, a jeśli wyniki będą złe to wtedy decyduje się jeszcze na NIFTY.
Mi gin dała skierowanie na usg prenatalne do szpitala. Gdy w szpitalu umawiali mi termin to powiedzieli, że zrobią dodatkowo pappę. Sama pappy bym nie zrobila, ale jak chcą robić w ramach nfz to niech robią. Wczoraj powiedziałam to mojej gin, a ona mi mówi, że i tak interesuje ją tylko wynik usg, a pappy nie bierze pod specjalnie uwagę. Nie chwaliłam się, że robiłam NIFTY, bo zrobiłam to za swoją kasę i to moja sprawa na co wydaję pieniądze, więc wyników pappy już się nie boję. Ale to dziwne, że już niektórzy lekarze kompletnie nie wierzą w pappę, a inni namawiają. Nie wiem może chodzi o sciąganie kasy z kobiet w ciąży, które wiadomo, że boją się o zdrowie dziecka.
 
reklama
Według om 11t4d a usg 12t0d :) maluch wystarczająco duży do usg prenatalnego, aaaale spał i za nic nie chciał współpracować [emoji85] próbowała ginka go obudzić, ale pomachał nogą i najlepiej to by się jeszcze tyłeczkiem obrucił [emoji12][emoji1787] za 2 tygodnie idę do jej koleżanki bo ona ma urlop niestety. Według niej wszystko okej, opisała mózgowie itd :) no ale lepiej jeszcze sprawdzić jak będzie maluch większy.
20190619_134137.jpeg
 
Mi gin dała skierowanie na usg prenatalne do szpitala. Gdy w szpitalu umawiali mi termin to powiedzieli, że zrobią dodatkowo pappę. Sama pappy bym nie zrobila, ale jak chcą robić w ramach nfz to niech robią. Wczoraj powiedziałam to mojej gin, a ona mi mówi, że i tak interesuje ją tylko wynik usg, a pappy nie bierze pod specjalnie uwagę. Nie chwaliłam się, że robiłam NIFTY, bo zrobiłam to za swoją kasę i to moja sprawa na co wydaję pieniądze, więc wyników pappy już się nie boję. Ale to dziwne, że już niektórzy lekarze kompletnie nie wierzą w pappę, a inni namawiają. Nie wiem może chodzi o sciąganie kasy z kobiet w ciąży, które wiadomo, że boją się o zdrowie dziecka.

Mnie nawet o zdanie nie pytali tylko od raz zapisali pappę, jakby to było oczywiste. Dziwne to dla mnie, powinni chociaż pytać o preferencje. U mnie na wynik pappy się czeka dwa tygodnie, coś czuję że wynik NIFTY pro będę miała wcześniej :D

Czy zamawiałaś nifty z jakiejś konkretnej strony? Czy w swojej przychodni? Mam kilka stron na oku, ale właściwie to nie wiem która jest "zaufana"...
 
Dziewczyny, dziś robiłam sobie badania i wszyło mi że mam 15 ketonów (norma 0-5) czy któraś też tak miała? Glukoza 77 (norma 70-90) więc w porządku... trochę mnie to martwi, nigdy nie miałam ketonów w moczu... co prawda WCALE nie chce mi się jeść w wmuszam w siebie jedzenie, i jem mniej słodyczy i węgli niż zazwyczaj, ale bez przesady. Jem dużo chleba :p
 
Ja mam i to normalne przy mdłościach i wymiotach bo się trochę przegłodziłyśmy. Ostatnio miałam, teraz też, ginka mówiła, żeby się nie przejmować. Jeszcze trochę i mdłości i wymioty miną :).
Dziewczyny, dziś robiłam sobie badania i wszyło mi że mam 15 ketonów (norma 0-5) czy któraś też tak miała? Glukoza 77 (norma 70-90) więc w porządku... trochę mnie to martwi, nigdy nie miałam ketonów w moczu... co prawda WCALE nie chce mi się jeść w wmuszam w siebie jedzenie, i jem mniej słodyczy i węgli niż zazwyczaj, ale bez przesady. Jem dużo chleba :p
 
Witam Was Drogie przyszłe Mamusie.

Właśnie jestem po wizycie u ginekologa.
Dzidzia niecale 2 cm.
Ostatnie 2 tyg delikatnie plamiłam.
Dzisiaj okazało się że łożysko troche odklejone przez krwiaka.
Zalecenia jak do tej pory duphaston luteina i oszczędny tryb życia.
Załączam zdjecie.
Jest mi tak smutno.
Czy mam się obawiać najgorszego :(

13 dni różnicy między zdjątkami

Mój "bąbelek" jest niewiele mniejszy ma 1.68 cm wg USG które robiłam wczoraj! Trzymaj się cieplutko! Wszystko będzie dobrze! Dużo trzeba odpoczywać i być dobrej myśli :)
 
Według om 11t4d a usg 12t0d :) maluch wystarczająco duży do usg prenatalnego, aaaale spał i za nic nie chciał współpracować [emoji85] próbowała ginka go obudzić, ale pomachał nogą i najlepiej to by się jeszcze tyłeczkiem obrucił [emoji12][emoji1787] za 2 tygodnie idę do jej koleżanki bo ona ma urlop niestety. Według niej wszystko okej, opisała mózgowie itd :) no ale lepiej jeszcze sprawdzić jak będzie maluch większy.Zobacz załącznik 987792
jak się nie mylę to ślicznie widać nóżki :D
 
Mnie nawet o zdanie nie pytali tylko od raz zapisali pappę, jakby to było oczywiste. Dziwne to dla mnie, powinni chociaż pytać o preferencje. U mnie na wynik pappy się czeka dwa tygodnie, coś czuję że wynik NIFTY pro będę miała wcześniej :D

Czy zamawiałaś nifty z jakiejś konkretnej strony? Czy w swojej przychodni? Mam kilka stron na oku, ale właściwie to nie wiem która jest "zaufana"...
Ja weszłam na stronę Link do: Badanie NIFTY Pro | Badanie NIFTY Pro - nieinwazyjne, bezpieczne badanie prenatalne już od 10 tygodnia ciąży Tam u góry masz taką czerwoną zakładkę "zarezerwuj termin". Klikasz na to i potem wybierasz swoje województwo, wtedy wyskakują adresy laboratoriów, które mają podpisane umowy na pobieranie próbek. Wybierasz, gdzie masz najbliżej. Potem wpisujesz datę kiedy chciałabyś zrobić badanie (ważne aby był to termin po skończonym 10t 0d wg usg), no i wpisujesz swoje dane z numerem telefonu i mailem.
Do mnie oddzwoniła koordynatorka tych badań po jakichś 3 godzinach. Zapytała o dokładny tydzień ciąży, czy jest to ciąża pojedyncza czy bliźniacza i która to ciąża, mój wiek. Powiedziała, że trzeba zapłacić zaliczkę w wysokości 200 zł i dane do wpłaty przesłała na maila. Potem jak wpłaciłam zaliczkę przesłała na maila trochę pytań o ciążę i o moje zdrowie. Gdy jej to odesłałam to przesłała mi do przeczytania wypełnione papiery, które potem czekały na mnie w laboratorium, trzeba było to podpisać i zaznaczyć odpowiedzi na kilka pytań. W laboratorium przy pobraniu trzeba zapłacić za pobranie (ja płaciłam 50 zł), ale ta zapłata jak i zaliczka wliczone są już do ceny całego badania. Po pobraniu trzeba zapłacić resztę pieniędzy na konto i czekać na wyniki. Gdy zapłaciłam dostałam na sms i mail informację, że wyniki będą do pobrania na moim internetowym koncie i jak się na nie zalogować.
Jak przyszedł wynik to też dostałam sms i maila, że mogę pobrać wynik.
 
reklama
Tak, nóżki widać :) ostatnio były mini rączki i nóżki i tak machał a teraz jak się lekko pociskało na brzuch to tylko nóżką ruszył i dalej spać. Teraz przed usg będę brzuszek głaskać i budzić [emoji12]
Podobno działa też coś słodkiego. Chyba pójdę na usg z jakimś batonem i sokiem ;)
 
Do góry