reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

To ja mam te same leki oprócz sterydy plus jeszcze progesteron. Też mam mthfr homo - bierzesz metylowane witaminy? I mi wyszedł PAI więc temu clexane. A teraz który masz tydzień? Widziałaś już zarodek lub serduszko?
Oczywiście też mam duphaston, zapomniałam.. u mnie dopiero 4+6, więc było widać tylko pęcherzyk, jak będzie ok, to 20 następna wizyta :) A jak się nie uda, to będę pogłębiać diagnostykę na pewno.. ale póki co jestem dobrej myśli :)
 
reklama
Nieśmiało się witam.
Dziewczyny. Wg usg 6t2d, wg om 5t4d na usg ładny pęcherzyk, z ciałkiem żółtym, i Pani Doktor pokazała pulsujace "cos" ale nie udalo sie zmierzyc, tylko pokazala punkcik w tym cialku żółtym który tak migał, po prostu pulsował.
Czyli na tym etapie możona wykluczyć puste jajo?
Gratulacje, jest dzidziuś <3
 
Tez uwazam ze to glupie gadanie żeby się nie badać. Kiedyś kobiety traciły ciążę A myślały że to spóźniony okres. Pierwse usg w 12 tyg ? Skandal! Jak ma się wykluczyć ciążę pozamaciczna jak nie dzięki usg we wczesnej ciąży? To nie ciemnogród i starożytność kiedy kobiety dopiero przy porodzie dowiadywaly się o płci i chorobach dziecka. W pierwszej ciąży chodziłam co miesiąc na wizyty, na każdej miałam usg i robiłam badania prenatalne właśnie po to by szybko zareagować w razie choroby dziecka, Mam na myśli leczenie oczywiście A nie pozbycie się ciąży. Każdą robi jak uważa. Można oczywiście się nie przejmować i pewnie też będzie zdrowe dziecko ale jeśli jest szansa zapobiec poronieniu czy szybko wdrożyć leczenie to czemu nie ?
 
To widzicie, ja jestem z tych u których gdyby nie postęp medycyny i dostęp do leków, nie miałabym maleństwa,a mam zdrowego cudownego synka, ciąża donoszona na lekach... Wszystkie ciąże w których nie brałam nic kończyły się niepowodzeniem, a było już ich cztery, więc mam zupełnie inne spojrzenie i w moim przypadku nie do końca sprawdza się co ma być to będzie ;) Ale oczywiście w zdrowych ciążach, w których nic się nie dzieje bez sensu pakować leki, czy bombardować się badaniami, bo to rzeczywiście nic nie zmieni...
Popieram, w moim przypadku gdyby nie heparyna i encorton to nigdy nie donosiłabym ciwzy.
 
Tez uwazam ze to glupie gadanie żeby się nie badać. Kiedyś kobiety traciły ciążę A myślały że to spóźniony okres. Pierwse usg w 12 tyg ? Skandal! Jak ma się wykluczyć ciążę pozamaciczna jak nie dzięki usg we wczesnej ciąży? To nie ciemnogród i starożytność kiedy kobiety dopiero przy porodzie dowiadywaly się o płci i chorobach dziecka. W pierwszej ciąży chodziłam co miesiąc na wizyty, na każdej miałam usg i robiłam badania prenatalne właśnie po to by szybko zareagować w razie choroby dziecka, Mam na myśli leczenie oczywiście A nie pozbycie się ciąży. Każdą robi jak uważa. Można oczywiście się nie przejmować i pewnie też będzie zdrowe dziecko ale jeśli jest szansa zapobiec poronieniu czy szybko wdrożyć leczenie to czemu nie ?
 

W uk robią pierwsze badanie usg dopiero w ok 12 tygodniu i to nie wymysł nas kobiet które tu mieszkamy ze nie chce nam się iść do lekarza tylko tak działa tu służba zdrowia .
 
Hej dziewczyny, u mnie nie jest za dobrze. Z OM jest 7+6 a u mnie serduszka dalej brak. Ale oba pęcherzyki rosną. Pojawił się też zarodek, ma 3.3mm, to chyba dobry znak bo tydzień temu nie było zarodka. Ale lekarze mówią że źle to wygląda. Ze serduszko już na tym etapie musi być. Ale poronienia nie mogą potwierdzic bo wszystko rośnie. Nikt nie wierzy w tą moją ciąże oprócz mnie. No jak rośnie wszystko, zarodek jest to może i serduszko się pojawi? Boję się bardzo.
Trzymamy kciuki, mialam podobnie w pierwszej ciazy.. w 6 tyg bra
To ja mam te same leki oprócz sterydy plus jeszcze progesteron. Też mam mthfr homo - bierzesz metylowane witaminy? I mi wyszedł PAI więc temu clexane. A teraz który masz tydzień? Widziałaś już zarodek lub serduszko?
Z tym mthfr to ciekawy artykuł napisała mamaginekolog.. bo 50% spoleczenstwa ma taka mutacje a wrecz nie nazywa tego mutacja a odmiana... i ze to wcale nie jest przyczyna poronień. Warto poczytać.
 
W Norwegii w 18 tyg dopiero robią, ja nie mówię że nie chodzić na USG nie badać się, ale jak słyszę tutaj że bthc co chwilę ktoś robi i się stresuję a wszystko w porządku a lekarze nic nie mówią żeby robić? Albo robią już dziewczyny później kiedy już hormon nie ma takiego wzrostu i stres czemu jest taki wzrost, oczywiście ktoś ma ciąże zagrożona to oczywiście że ma chodzić się badać, ale jak jest wszystko w porządku a przynajmniej nie ma żadnych sygnałów to wydaje mi się że nie ma co zbędne wydawać pieniędzy i się denerwować, stres równie dobrze szkodzi.
 
reklama
Trzymamy kciuki, mialam podobnie w pierwszej ciazy.. w 6 tyg bra

Z tym mthfr to ciekawy artykuł napisała mamaginekolog.. bo 50% spoleczenstwa ma taka mutacje a wrecz nie nazywa tego mutacja a odmiana... i ze to wcale nie jest przyczyna poronień. Warto poczytać.
Poronień raczej nie, bardziej to ta PAI bo to jest związane z krzepliwoscia krwi. Ale przy mthfr konieczne są metylowane witaminy a nie zwykły kwas foliowy. Ja jak brałam zwykły kwas i zrobiłam badania to wyszło powyżej 24 gdzie norma do 19 co znaczy że organizm wogole tego nie wchłaniał. Przeszłam na metyle ale badań już nie powtarzałam.
 
Do góry