reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

reklama
Ja mam w karcie ciąży dopisane, że test obciążenia glukoza najlepiej między 24-26 tygodniem zrobić . Na ostatniej wizycie zapytałam moją gin, czy mam zrobić przed kolejna wizytą, która wypada dokładnie w 24tc, czy po, to powiedziala abym zrobiła juz po

Moja lekarka też zazwyczaj zleca około 24tc, ale u mnie się akurat tak ułożyło, że kolejną wizytę będę miała w 23tc i kazała zrobić zaraz przed wizytą, żeby już mieć wynik.
 
Z tym asparginem ostrożnie. Tam jest potas a to na potas zdecydowanie bardziej należy uważać w ciąży, niż wit. B6, która w takich dawkach krzywdy nie zrobi. Dodana do preparatów z magnezem zwiększa jego przyswajalność, z którą i tak jest ciężko :) dlatego też zdecydowana większość preparatów magnezowych go zawiera. Pani farmaceutka zaproponowala Ci bardzo dobry preparat, który poleca większość ginekologów :) tez tak zawsze proponuję :) jeśli jednak obawiasz się wit. B6 możesz następnym razem kupić Slow-Mag (tylko poproś o ten bez B6).
Mi gin kazał aspargin 3 x dziennie do tego biorę 2 x dziennie tardyferol i witaminy dopelhertz mama premium dha.

We wtorek mam wizytę polowkowe, to będzie 21tc to pewnie będzie mi kazał zrobić glukoze.
 
Ja lykam tylko pregne i nic wiecej.Mg nie biore.Wyniki teraz mam lepsze niz przed ciaza :D Lekarz sie simieje,ze mam taka krew dobra,ze moglabym byc dawca :D skurcze mam tylko "brzuszne"- wieczorami brzuch mi sie spina,dlatego dostalam na wszelki wypadek luteine 100 dopochwowo 2x dziennie.
 
Tez Was ta glukoza przeraza? Nie wiem czy dam rade to wypic i nie oddac :D Od kiedy zaszlam w ciaze odrzucilo mnie od slodkiego.Nie moge patrzec na ciastka,czekolady,slodkie napoje... Nawet herbaty nie moge slodzic,a owoce tylko te kwasne...ogolnie moja dieta to same kiszonki i kwasiurki.
 
Mi gin kazał aspargin 3 x dziennie do tego biorę 2 x dziennie tardyferol i witaminy dopelhertz mama premium dha.

We wtorek mam wizytę polowkowe, to będzie 21tc to pewnie będzie mi kazał zrobić glukoze.
Najważniejsze to stosować się zaleceń lekarza ;) sam potas w dużych dawkach mógłby być niebezpieczny, ale nie ma co bać się asparginu, jestem zdania że lekarz zawsze wie co robi i chce dobrze dla swoich pacjentek :)

Ja przyjmuje podobny zestaw, bo też Mama DHA premium i Tardyferon, tylko ja wybrałam Magne B6 :)
 
Tez Was ta glukoza przeraza? Nie wiem czy dam rade to wypic i nie oddac :D Od kiedy zaszlam w ciaze odrzucilo mnie od slodkiego.Nie moge patrzec na ciastka,czekolady,slodkie napoje... Nawet herbaty nie moge slodzic,a owoce tylko te kwasne...ogolnie moja dieta to same kiszonki i kwasiurki.
Juz piłam 1x takze naprawdę nie taki diabel straszny jak go maluja :) u Nas w szpitalu pozwalają kiec cytryne.
 
Dziewczyny korzystanie z tej dużej poduszki dla ciężarnych?

Te spanie na lewym boku mnie dobija. Nie dość, ze mam kłopoty z zaśnięciem, to na dodatek budzę się co chwila w nocy z bólem lewej nogi...to chyba przez ucisk ciężaru prawej. W necie jest duzo o tych poduszkach. Swoje ona kosztuje...

Ma któraś z Was? Polecacie?
images.jpeg
 
Dziewczyny korzystanie z tej dużej poduszki dla ciężarnych?

Te spanie na lewym boku mnie dobija. Nie dość, ze mam kłopoty z zaśnięciem, to na dodatek budzę się co chwila w nocy z bólem lewej nogi...to chyba przez ucisk ciężaru prawej. W necie jest duzo o tych poduszkach. Swoje ona kosztuje...

Ma któraś z Was? Polecacie?Zobacz załącznik 1013718
Ja mam, ale i tak śpię w niej jak mi się podoba. Zasypia mi się w niej dobrze, ale przy długim leżeniu na lewym boku boli mnie biodro. Dziś spałam na prawym, a w nocy potrafię się przetoczyć na plecy i spać w tej poduszce tyłkiem w środku i nogami do góry na krawędzi, albo całkowicie wychodzę z poduszki i leże plackiem. Liczyłam, że będzie powstrzymywać mnie od obracania:p jak widać nie działa.
 
reklama
Do góry