reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety

Dołączył(a)
8 Czerwiec 2019
Postów
13
Drogie mamy, podpowiedzcie przede mną rozszerzanie diety dla córeczki i nie wiem w czym podawać dziecku płyny. Nie chcę podawać w butelce, bo bardzo walczyłam o karmienie i jak dokarmiałam to potem mała nie chciała piersi. Poradźcie coś?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Może kubek z miękkim dziubkiem? Moja córcia ma 7 miesięcy i od miesiąca z takiego pije i ładnie jej to idzie. Można jeszcze kubek z rurką ale u nas póki co jeszcze nie zdał egzaminu.
 
Drogie mamy podpowiedzcie przedemna rozszerzanie diety dla córeczki i niewiem w czym podawać dziecku płyny. Niechęć podawać w butelce bo bardzo walczylam o karmienie i jak dokarmialam to potem mała nie chciała piersi. Poradzcie coś?
Najlepiej dla rozwoju aparatu mowy, gdy będzie to bidon lub kubek otwarty- doidy cup albo reflo. Niekapki i 360st nie są polecane przez logopedów
 
Najlepiej dla rozwoju aparatu mowy, gdy będzie to bidon lub kubek otwarty- doidy cup albo reflo. Niekapki i 360st nie są polecane przez logopedów
Przepraszam, ze wtrącę, ale mogłabyś rozwinąć skąd zaczerpnęłas taka wiedzę?. Właśnie miałam uczyć syna picia z kubka niekapka i teraz mam dylemat :).
 
Przepraszam, ze wtrącę, ale mogłabyś rozwinąć skąd zaczerpnęłas taka wiedzę?. Właśnie miałam uczyć syna picia z kubka niekapka i teraz mam dylemat :).
Podpinam się.
Skad się takie zalecenie wzięło i w czym przeszkadza?
Od naszego logopedy, neurologopedy i logopedy z przedszkola. Tu jest wytłumaczenie:
Ale jak wpiszecie w google niekapek i logopeda to mnóstwo wpisów wyskoczy
 
a może tak z normalnego kupka próbować, łyżeczki .. ;) wychowałam dwoje i chowam trzecie które dostaje płyny w ten sposób ..co prawda nie może chodzić z kubkiem bawiąc się będąc starsze ale widzę że z każdym razem pije coraz lepiej i więcej jak też już trzyma sobie sam i zaczyna dozować to ile wypija na łyk ..jasne że się obleje czasem ale taki urok uczenia się no a niekapki .cóż ..zależy jak często użytkowane bo można się takim wspomagać np na wyjściach ..nie jestem aż tak bardzo na nie nastawiona mimo zaleceń logopedów ale to wiadomo ..granice rozsądku są we wszystkim ważne

autorko z czasem im dziecię starsze może się zmienić i nie odrzuci piersi na rzecz butelki więc możliwe że jeśli spróbowałabys po tych 2/3 miesiącach nie byłoby tak źle jak kiedy była maleńka tak nawiasem mówiąc:)
 
reklama
Do góry