reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć dziecka... ważne!

U mnie stwierdził chłopczyka w 14 tygodniu i w 22 potwierdził a w 25 powiedział ze nie wie bo jest odwrócony tyłem i może być chłopczyk jak i dziewczynka. W 22 tygodniu może zajść pomyłka?
Jasne. W sumie skoro jeden i ten sam lekarz zmienia zdanie, to ostateczną płeć poznasz dopiero po porodzie ;)
Mniejsze ryzyko wypatrzenia błędnej płci będzie, jeśli usg zrobią ci różni lekarze i ich "typy" co do płci będą zbieżne. Ale tak, nawet najlepsi mogą się mylić w tej materii.
 
reklama
Jasne. W sumie skoro jeden i ten sam lekarz zmienia zdanie, to ostateczną płeć poznasz dopiero po porodzie ;)
Mniejsze ryzyko wypatrzenia błędnej płci będzie, jeśli usg zrobią ci różni lekarze i ich "typy" co do płci będą zbieżne. Ale tak, nawet najlepsi mogą się mylić w tej materii.
Jutro idę do innego na dokładne badania 4D i zobaczymy co powie
 
Mnie się wydaje, że w sytuacji, kiedy dzieciaczek był odwrocony tyłem, lekarz nie mogł ci potwierdzic, że to chłopiec, bo poprostu tego nie widzial, co nie znaczy, że zobaczył dziewczynkę. Bo tego tez nie widzial, dlatego powiedział, że to może być i chlopiec i dziewczynka...
 
Ależ oczywiście, że mogła zajść pomyłka, mało to historii, gdzie przez całą ciążę miało być dziecko jednej płci, a rodziło się drugiej? Dlatego zaleca się kupowanie wyprawki w neutralnych kolorach, żeby później paniki nie było...
Ja płeć obojga moich dzieci poznałam na pierwszym USG prenatalnym w 12tc i w obu przypadkach od razu lekarze dawali 95% szans na potwierdzenie, ale nigdy nie miałam sytuacji, żeby w trakcie ciąży ktoś zmieniał zdanie albo tracił pewność.
 
Ależ oczywiście, że mogła zajść pomyłka, mało to historii, gdzie przez całą ciążę miało być dziecko jednej płci, a rodziło się drugiej? Dlatego zaleca się kupowanie wyprawki w neutralnych kolorach, żeby później paniki nie było...
Ja płeć obojga moich dzieci poznałam na pierwszym USG prenatalnym w 12tc i w obu przypadkach od razu lekarze dawali 95% szans na potwierdzenie, ale nigdy nie miałam sytuacji, żeby w trakcie ciąży ktoś zmieniał zdanie albo tracił pewność.
Mi tez nie zmienił zdania tylko powiedział ze jest odwrócony tyłem i nie widać, a jak w 14 tc miałam na 100% chłopczyka to powiedział ze duża możliwość ze to będzie chłopczyk, w 22 tc potwierdził chłopca, a teraz ze nie widać bo jest tyłem, ale w karcie wpisał płeć męska do oceny
 
Ale mimo wszystko zasiał w Tobie wątpliwość.
Tak tylko zapytam - jeśli się okaże, że to jednak dziewczynka, to co?
Bo piszesz, że masz wszystko dla chłopczyka, że się nastawiłaś i się martwisz, co będzie, jak to nie będzie chłopczyk...
 
Ale mimo wszystko zasiał w Tobie wątpliwość.
Tak tylko zapytam - jeśli się okaże, że to jednak dziewczynka, to co?
Bo piszesz, że masz wszystko dla chłopczyka, że się nastawiłaś i się martwisz, co będzie, jak to nie będzie chłopczyk...
Napewno będzie mi trochę smutno, ale nic nie poradzę. Dzisiaj mam USG 4D u innego lekarza i zobaczymy co powie
 
reklama
Napewno będzie mi trochę smutno, ale nic nie poradzę. Dzisiaj mam USG 4D u innego lekarza i zobaczymy co powie
Myślę, że nie ma potrzeby się martwić z góry. Skoro w 22 tyg widać wyraźnie że to chłopiec, a teraz był po prostu odwrócony pleckami, to wiadomo że nic się nie zobaczy. Dziwne, że lekarz wypalił ze stwierdzeniem że może to być i dziewczynka bez tak na prawdę wyraźnego "obrazu" sytuacji, tym bardziej, że sam ostatnio określił że to chłopiec :o
Dobrze, ze juz dzis sie okaze. Daj znac, sama mam chlopca w 21tc okrslone na polowkowych, a następne usg dopiero w 32tc, więc jestem ciekawa Twojej sytuacji:)
 
Do góry