reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

A mi właśnie zmieniono termin prenatalnych, z 4 maja na 30 kwietnia. W sumie to super, bo wcześniej. Za to zgłupiałam trochę, bo lekarka na test PAPPA odesłała mnie do innej prywatnej kliniki (moja nie ma tego sprzętu), a więc cena będzie poza pakietem. 660zł PAPPA wraz z USG, a jeśli samo PAPPA bez opisu - tak zrozumiałam, że mam zrobić i przynieść do mojej gin na ocenę - to "jedyne" 300. Masakra z tymi kosztami, wydawało mi się, że już poza wykupionym pakietem dodatkowa kasa mnie nie czeka, ale tego akurat faktycznie wcześniej nie sprawdziłam. Eh. No i tylko poinformowano mnie dodatkowo, żeby dopytać, bo jak PAPPA bez opisu, to musi ją odczytać i zinterpretować lekarz z odpowiednim certyfikatem itp, a ja pojęcia nie mam, czy moja gin to ma. Orany, jak ja nie lubię takich niedomówień i niespodzianek :S
 
reklama
Ja jestem pierwiastka , ale za to oszczędna - nie zamierzam kupowac wszystkiego extra co mi wpadnie do Oka, wiem ze duzo rzeczy moze byc po prostu nie przydatnych I bd zbierac sobie kurz... ciuszkow nowych kilka kupilam w lidlu I w lumpku jak jeszcze nie byłam w ciazy z mysla, ze w koncu w nia zajde albo oddam kolezankom w ciąży :) I poki co leza a juz sa chetni do oddawania ciuszkow, wiec podejrzewam ze zakupy ciuchowe mi odpadna, lozeczko jak znajdę fajne używane to kupie i materac nowy , wózek tez jak bedzie fajny używany to kupie , jak nie to nowy , chociaz wiem , ze bede korzystać tylko z nosidełka i gondoli a spacerówke i tak chce inna bo te z 3w1 sa za wielkie dla mnie i nie bede miała gdzie jej trzymać ...
No i podoba mi sie otulacz do fotelika na zimę to pewnie kupie no i wanienke ze stojakiem a tak jakieś pieluszki kilka sztuk , kosmetyki i tyle będzie z zakupów :)

O akurat ciuszki z Lidla są spoko :)
Tzn jak sa akcje, ze są megatanio to ta jakość też jest słaba. Ale pozostałe lidlowe bardzo lubię :)
 
Ja chciałabym kp ale nie wrócę z tego powodu na normalną dietę. To by było więcej szkody niż pożytku.
Może mi się uda a jeśli nie to trudno [emoji6]
Nie no dieta glutenowa nie wchodzi w grę. Ja po glutenie dostaje 40 stopni goraczki [emoji849]
Laktacje napedzisz laktatorem, ja brałam homeopatie. Ale nie wiem czy pomogła, ale ściąganie laktatorem na pewno
 
My niestety będziemy musieli zainwestować w wyprawkę. Wśród znajomych jesteśmy pierwsi (mamy już 27 lat, ale raczej im się nie spieszy), w dalszej rodzinie dzieciaki już starsze i nie ma zbytnio na kogo liczyć.
Jedyna nadzieja jest w moich rodzicach. Mam 16 lat młodszą siostrę i rodzice pogromadzili dla mnie wiele rzeczy. Już mama zapowiedziała, że w wakacje będzie wielkie przebieranie wszystkiego. [emoji6]
Moi teściowie magazynowali ubranka sprzed 30 lat po swoich dzieciach[emoji23][emoji23] na sile mi to wciskali przy pierwszym. Ile było wojen, że ja nie chcę tych super ubranek[emoji2356]
 
@Dżasta gratuluję slicznego Dzieciątka ♥️ Niech rośnie zdrowe :)

Synowi kupujemy głównie hm i smyk. Wcześnie rano tez 5 10 15 ale tu tez ciężko z jakością.

W ciąży z synem zle sie czułam i mialam mdłości cala dobę. Teraz jest tak samozalbo gorzej, wiec myślę, ze syn. Będę musiała na pewno dokupić malurkich ubrań, bo poprzednio mialam dziwne przeświadczenie, ze dziecko je bedzoe duże i zakuoy robilam od rozmiaru 62 i potem maz musial sam po sklepach jeździć, bo wszystko bylo za duże 😂
 
Kilka miesięcy temu stojąc w kolejce do pobrania krwi właśnie nasluchałam się, jak dwie emerytki komentowały dziewczynę czepiając się, że ciąża to nie choroba itd.
Jak ja tego słucham, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Zastanawiam się, kiedy do ludzi dotrze, że młode osoby też mogą źle się czuć i też mogą mieć różne choroby.
Chora jestem jak słyszę takie gadanie[emoji2356][emoji2356][emoji2356]
 
Nie no dieta glutenowa nie wchodzi w grę. Ja po glutenie dostaje 40 stopni goraczki [emoji849]
Laktacje napedzisz laktatorem, ja brałam homeopatie. Ale nie wiem czy pomogła, ale ściąganie laktatorem na pewno
Ja przed dieta przez gluten miałam stany niepokoju i nerwicę lękowa i na to wtedy brałam homeopatię i zalagodzilo to, ale jak tylko coś mi się nieświadomie zdarzy to nie dość że żołądek jelita wszystko boli to jeszcze te stany lękowe wracają że zdwojoną siła w głowie się kręci co Ty nie mam zamiaru do tego wracać
Czasami tak źle było że myślałam że jak zasnę to się już nigdy nie obudzę bałam się nawet spać.
Przed diagnoza podejrzewali u mnie nawet jakiś nowotwór bo było coraz gorzej ile stresu i łez wtedy to tylko wiem ja i mąż i gdyby nie jego wsparcie nie dałabym sobie rady. Serio.ale na szczęście gastroskopia załatwiła sprawę po 2 tyg diety wróciłam do żywych i zaczęłam się cieszyć życiem po jakichś dwóch latach wegetacji w warunkach życia jak wyżej
I jak słyszę głupie komentarze jak się pytam czy to napewno bez glutenu albo typu od jednego kawałka nic ci nie będzie to nóż się w kieszeni otwiera. Niektórym tego nigdy nie wytłumaczysz więc odpuszczam.
Zawsze się cieszę z każdej kolejnej osoby z celiakia na mojej drodze bo nikt inny mnie nie rozumie 😂 cieszę się że jesteś na tym forum ☺

A laktator jakiś konkretny polecasz ? Już o tym słyszałam właśnie że to warto mieć i mam nadzieję jakiś używany w dobrym stanie nabyć w późniejszym czasie.
 
Moje drogę, przede wszystkim kieruje post do tych biednych wymiotujacych i które bardzo walczą z Mdłościami jak ja....
Ponieważ mam cudownego lekarza, do którego zadzwoniłam już z brakiem mocy na swoje samopoczucie, polecił mi posiadać zawsze cukierka oraz polecił dostępne w aptekach opaski na ręce. Byłam sceptyczna, ale zakupiłam koszt niewielki. I po 5 h polecam z całego serca!
 
@Dżasta gratuluję slicznego Dzieciątka [emoji3531] Niech rośnie zdrowe :)

Synowi kupujemy głównie hm i smyk. Wcześnie rano tez 5 10 15 ale tu tez ciężko z jakością.

W ciąży z synem zle sie czułam i mialam mdłości cala dobę. Teraz jest tak samozalbo gorzej, wiec myślę, ze syn. Będę musiała na pewno dokupić malurkich ubrań, bo poprzednio mialam dziwne przeświadczenie, ze dziecko je bedzoe duże i zakuoy robilam od rozmiaru 62 i potem maz musial sam po sklepach jeździć, bo wszystko bylo za duże [emoji23]

To ja też miałam za mało w rozmiarze 56 bo wszyscy mówili, że dziecko szybko z tego wyrasta. Córka urodziła się 57 cm a długo chodziła w tym rozmiarze, za to 62 dość krótko nam służyło.

O akurat ciuszki z Lidla są spoko :)
Tzn jak sa akcje, ze są megatanio to ta jakość też jest słaba. Ale pozostałe lidlowe bardzo lubię :)

A ja znowu nie przepadam za Lidlem, szczególnie jeśli chodzi o body. Dla mnie to one się tylko do spania nadają, robią się szerokie i rozchodzą się przy dekoldzie. Słyszałam dobre opinie o ich jakości i byłam zawiedziona.
 
reklama
Moje drogę, przede wszystkim kieruje post do tych biednych wymiotujacych i które bardzo walczą z Mdłościami jak ja....
Ponieważ mam cudownego lekarza, do którego zadzwoniłam już z brakiem mocy na swoje samopoczucie, polecił mi posiadać zawsze cukierka oraz polecił dostępne w aptekach opaski na ręce. Byłam sceptyczna, ale zakupiłam koszt niewielki. I po 5 h polecam z całego serca!
Te opaski z taką kulką uciskającą? Słyszałam ze na chorobę lokomocyjna bardzo dobre są
 
Do góry