reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Z tego co ja wiem to do 2, powyzej juz ryzyko... ale jest takie forum na, ktorym piszą dziewczyny ze złymi wynikami NT nawet 7... i po amniopunkcji zdarząją się zdrowe dzieci.
Moja Hania w 10 tyg miała 1cm.. niestety serduszko nie dało rady.
Lekko się zmienia w trakcie, jak na wykresie.
Screenshot_2020-04-24-07-48-28.jpeg
 
reklama
A ja się tak zastanawiam czy czegoś źle nie rozumiem...
Jeżeli potem ktoś pisze totalnie załamany że mają ryzyko bardzo duże np ZD 1:16... No to to jest 6,25% ryzyko choroby a 93,75% szansy na zdrowe dziecko.
Czy coś źle rozumiem? 😶 nie interesowalam się nigdy tym, no ale odwrotnie to by było napisane 16:1 na chłopski rozum
Edit: bratowa mojego męża miała przeziernosc 2.5 przy 5.5cm i właśnie takie ryzyko 1:16 i tak ich spanikowali, straumatyzowali strasznie 😔 wydzwaniali że ogromne ryzyko ze natychmiast mają się zgłosić do szpitala na dalsze badania itp (a chodziło "tylko" o to, ciąża nie była zagrożona ani nic-to bylo w uk)
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry :)
@miska82 spokojnie, ja nie wiem, czy moje pierwsze przez całą ciążę choć na jednych badaniach się ruszało. Przespał całą ciążę i na całe życie sie chyba wyspał, bo teraz jest na odwrót.

Ból głowy może być odwodnienia. Kiedyś słyszałam, żeby dodać sobie do wody szczyptę soli.

Miłego dnia :)
Hej. Owszem warto dodać kryształek soli np. himalajskiej, jeżeli pijemy przefiltrowaną kranówkę. Wtedy wzbogacamy ją o minerały. Natomiast jeżeli pijemy wodę butelkowaną, to nie ma takiej potrzeby, bo ona już minerały ma.

Ja dopiero wstałam. Mała dała pospać [emoji4] zaraz mąż wróci z pracy, śniadanko, na działeczkę jeśli pogoda pozwoli i później do mamusi na obiad [emoji39] życzę Wam miłego dnia dziołchy[emoji259][emoji258][emoji3508]
 
Da się cytować kilka na raz w apce [emoji6] Wybierasz posty, które chcesz zacytować, wtedy u góry wyświetla się ilość postów, które chcesz zacytować, np. WYBRANO: 3. Potem dajesz strzałkę obok tego po prawej stronie i już [emoji846] Ja czytałam w pierwszej ciąży, jak tylko dostałam pierwsza fotkę z usg, to studiowałem każdy skrót [emoji1]

To było w starej apce w nowej nie idzie, może jeszcze masz starą wersje.
 
Nie przejmuj się wiekiem i tym co ludzie powiedzą. To nie oni przeżyją Twoje życie :). Chyba, że niepokoisz się o podwyższone ryzyko wad itd? Ja w tym roku skończę 38 (kiedy te wszystkie lata przeleciały???), jestem w drugiej ciąży i skrycie myślę o trzeciej... A że będę miała cc, to powinnam odczekać ze dwa lata... Wyjdzie po 40... ;)
Moja kuzynka miała dwóch synow przed 30stka a na 40 urodziny zrobili 3 i to corke 💗
 
Dziewczyny ja trochę z innej beczki, głównie z ciekawości. Wiem, że większość z Was, tak jak mnie, męczą mdłości i wymioty i stąd moje pytanie, czy bardzo zmieniła się Wam waga? Ja schudłam już ponad 4,5kg, 11+1 teraz, i jestem ciekawa czy u Was pomimo złego samopoczucia waga raczej stoi czy też chudniecie? 🤔
 
Takie małe dzieci wiecej rozumieją niż nam się wydaje [emoji4] prawdopodobnie rozumie co mówisz dlatego tak robi [emoji7] tym bardziej skoro wczesniej tego nie robila...
Bardziej chodzi o to, że uwielbia pępki i całować w dziwne miejsca, tatę całuję często po rękach a mnie właśnie po brzuchu [emoji3526] ale jakby nie patrzeć to mega miłe.
No to jestem po usg....
Maluch ma 4 cm i jestem w 10tc i 5 d :cool2:
Tak jak wczoraj brykal na usg i badaniach ... Tak dzisiaj nic ... nawet rączka czy nózka nie machal :no2:
Jedynie serduszko bilo ... i powiem Wam się się zmartwilam, że nic a nic aktywności ehhh
Teraz będę się martwić aż do 4 maja
Może spało? Z resztą nawet jak będziesz czuła ruchy to będą dni kiedy będzie ich więcej i takie kiedy dziecko będzie mniej aktywne, będą też pory kiedy rusza się bardziej i te kiedy jest spokojne [emoji3526]
Hehe, jak się moja córka urodziła, to leżała sobie w tej przezroczystej kuwetce, ja na nią patrzyłam i nie wierzyłam w to, co się dzieje, nie wiedziałam co mam z nią robić. Nie pomyślałam o tym, żeby ją nakarmić, przewinąć, umyć, cokolwiek, mimo ze całą ciążę czytałam stosy poradników. Tylko patrzyłam ;). Na szczęście byłam w sali z dwiema innymi, bardziej doświadczonymi dziewczynami i patrzyłam co one robią ;). No i od nich podpatrzylam, że gdy dziecko śpi, można je wziąć do swojego łóżka i przytulić, ja byłam w takim szoku, ze na to nie wpadłam i córeczka leżała cały czas w kuwecie ;). Teraz jak sobie to przypominam, to aż nie chce mi się wierzyć... A, i nie czułam do niej wiele na początku (chociaż bardzo chciana i wyczekana), dopiero jakieś 2 tygodnie po porodzie uświadomilam sobie, że ją kocham... :)
Ja to jakoś wcale intuicyjnie nie czułam co trzeba robić z dzieckiem mimo, że wszyscy zapewniali że tak będzie. Musiałam powoli poznać moją córkę i wszystkiego się uczyłam. A teraz też już zaczynam mieć obawy, że znowu zapomniałam jak jest z takim maluchem [emoji3]
 
reklama
Dziewczyny ja trochę z innej beczki, głównie z ciekawości. Wiem, że większość z Was, tak jak mnie, męczą mdłości i wymioty i stąd moje pytanie, czy bardzo zmieniła się Wam waga? Ja schudłam już ponad 4,5kg, 11+1 teraz, i jestem ciekawa czy u Was pomimo złego samopoczucia waga raczej stoi czy też chudniecie? 🤔
Mi zeszło 2.5kg jakoś ale nie wymiotuję tylko mniej jem przez mdłości. Dzisiaj 10+1
 
Do góry