reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród z dyskopatia... CC czy Naturalnie?

Verona26

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2019
Postów
11 139
Witam.
Czy są tu dziewczyny rodzące z dyskopatia ledzwiowa?
Rodzicie naturalnie czy przez cc?
Jak się na to zaopatruja lekarze?
Ja jestem w 6 miesiącu ciąży i jest coraz gorzej...
Coraz słabiej mogę chodzić, więc chyba wizyta u neurologa będzie nie unikniona [emoji20]
Jak sobie radzicie?
 
reklama
Witam.
Czy są tu dziewczyny rodzące z dyskopatia ledzwiowa?
Rodzicie naturalnie czy przez cc?
Jak się na to zaopatruja lekarze?
Ja jestem w 6 miesiącu ciąży i jest coraz gorzej...
Coraz słabiej mogę chodzić, więc chyba wizyta u neurologa będzie nie unikniona [emoji20]
Jak sobie radzicie?
Ja mam dyskopatię, dodatkowo kręgu szyjne przekrzywione. Ze względu na parcie i nacisk, lekarz neurolog zalecił CC.
Oba porody miałam cc z tego względu.
Tutaj musisz mieć zaświadczenie i to neurolog decyduje faktycznie jaka jest wada i czy stanowi zagrożenie dla Ciebie w czasie porodu siłami natury.
U mnie pierwsze CC było z tego powodu, tym bardziej że w czasie wypadku nabyłam się tego, a wypadek miałam w ciazy.
Cały czas jestem pod opieką neurologa i drugi poród też nie wyraził zgody na sn.
Choć chciałam bardzo.
 
Ja bardzo się boję porodu sn właśnie ze względu na to że pogorszy się po takim wysiłku.
Muszę chyba jednak zaliczyć wizytę u neurologa i on podejmie decyzję.
Mam dwie przepukliny l4-l5 I l5-s1. Ale myślę że w szyjny też coś jest bo mega mi ręce dretwieja w ciąży. Niestety nigdy nie miałam zrobionego rezonansu. Boję się strasznie jak to wszystko bądź wyglądać.
Ja mam dyskopatię, dodatkowo kręgu szyjne przekrzywione. Ze względu na parcie i nacisk, lekarz neurolog zalecił CC.
Oba porody miałam cc z tego względu.
Tutaj musisz mieć zaświadczenie i to neurolog decyduje faktycznie jaka jest wada i czy stanowi zagrożenie dla Ciebie w czasie porodu siłami natury.
U mnie pierwsze CC było z tego powodu, tym bardziej że w czasie wypadku nabyłam się tego, a wypadek miałam w ciazy.
Cały czas jestem pod opieką neurologa i drugi poród też nie wyraził zgody na sn.
Choć chciałam bardzo.
 
W ciazy niestety żadnych badań nie zrobisz, musisz iść do neurologa. Jak drętwieją Ci ręce pewni będziesz miła też skierowanie na CC.
Wybierz tylko normalnego neurologa, bo wiem, że są różni. Najlepiej taki który zna Twój przebieg choroby.
A i jeszcze załatw to jak najszybciej ja już mialam dokumenty w 5miesiacy, dzięki Bogu że załatwiłam, bo później marnie się czułam.
 
Ja mam dwie przepukliny kręgosłupa w odcinku lędźwiowym w dodatku naciskają na nerw kulszowy. Całą ciążę na szczęście zaniosłam dobrze, bez bólu. Tzn zdarzały się dni gdzie kręgosłup bolał, ale było to do wytrzymania. Rozmawiałam z neurologiem i powiedział, że mogę rodzic naturalnie, a jak będę chciała to da zaświadczenie o cc. Urodziłam naturalnie i szczerze mówiąc nie zauważyłam żeby cokolwiek z kręgosłupem się pogorszyło
 
Tak wiem muszę się zarejestrować
Mam taka swoją Panią neurolog którą mnie leczyla na kręgosłup i ona robiła mi rezonans.
Pojadę jak najszybciej bo już coraz gorzej chodzę i nie śpię prawie wcale po nocach przez dretwiejace ręce. Ratuje się poduszka elektryczną i mascia z bursztynu Ale nie wiele pomaga [emoji20][emoji20]
W ciazy niestety żadnych badań nie zrobisz, musisz iść do neurologa. Jak drętwieją Ci ręce pewni będziesz miła też skierowanie na CC.
Wybierz tylko normalnego neurologa, bo wiem, że są różni. Najlepiej taki który zna Twój przebieg choroby.
A i jeszcze załatw to jak najszybciej ja już mialam dokumenty w 5miesiacy, dzięki Bogu że załatwiłam, bo później marnie się czułam.
 
To chyba zależy też od organizmu. Czytałam o tym kilka wypowiedzi kobiet i było różnie. Jednym się pogorszylo A innym poprawiło po porodzie.
Ja troszkę się boję bo jestem dopiero w 6 miesiącu A już jest nie do zniesienia. Boję się myśleć co będzie jak jeszcze przytyje [emoji2356]
Ja mam dwie przepukliny kręgosłupa w odcinku lędźwiowym w dodatku naciskają na nerw kulszowy. Całą ciążę na szczęście zaniosłam dobrze, bez bólu. Tzn zdarzały się dni gdzie kręgosłup bolał, ale było to do wytrzymania. Rozmawiałam z neurologiem i powiedział, że mogę rodzic naturalnie, a jak będę chciała to da zaświadczenie o cc. Urodziłam naturalnie i szczerze mówiąc nie zauważyłam żeby cokolwiek z kręgosłupem się pogorszyło
 
Tak wiem muszę się zarejestrować
Mam taka swoją Panią neurolog którą mnie leczyla na kręgosłup i ona robiła mi rezonans.
Pojadę jak najszybciej bo już coraz gorzej chodzę i nie śpię prawie wcale po nocach przez dretwiejace ręce. Ratuje się poduszka elektryczną i mascia z bursztynu Ale nie wiele pomaga [emoji20][emoji20]
Powiem Ci, że mi faktycznie jakoś nie dokuczało w ciąży, tylko faktycznie te ręce mi dretwialy, ja się ratowałam codziennym basenem, bo akurat rodziłam w lipcu więc od czerwca przesiedziałam na basenie 🙈
 
Witam.
Czy są tu dziewczyny rodzące z dyskopatia ledzwiowa?
Rodzicie naturalnie czy przez cc?
Jak się na to zaopatruja lekarze?
Ja jestem w 6 miesiącu ciąży i jest coraz gorzej...
Coraz słabiej mogę chodzić, więc chyba wizyta u neurologa będzie nie unikniona [emoji20]
Jak sobie radzicie?
Ja mam dyskopatię odcinka lędźwiowego i nie jest to przeciwwskazaniem do porodu naturalnego 🙂 Odmawiałam ten temat z lekarką prowadzącą, ortopedą i neurologiem. Jesteś w 6 miesiącu więc masz jeszcze troszkę czasu żeby ogarnąć kręgosłup. Polecam znaleźć fizjoterapeutę, który zajmuje się ciężarnymi - oni naprawdę potrafią zdziałać cuda 😊 Poza tym, że minie Ci ból kręgosłupa to po ciąży też będziesz widziała znaczną poprawę.
 
reklama
Ja przed ciąża miałam rwe często. Ale wiadomo że wtedy brałam sobie tabletki przeciwzapalne jak mi doskwierala.
Najpierw pójdę do neurologa i wtedy ona oceni co i jak [emoji4] może właśnie jakieś rehabilitację zaslugeruje...
Ja mam dyskopatię odcinka lędźwiowego i nie jest to przeciwwskazaniem do porodu naturalnego [emoji846] Odmawiałam ten temat z lekarką prowadzącą, ortopedą i neurologiem. Jesteś w 6 miesiącu więc masz jeszcze troszkę czasu żeby ogarnąć kręgosłup. Polecam znaleźć fizjoterapeutę, który zajmuje się ciężarnymi - oni naprawdę potrafią zdziałać cuda [emoji4] Poza tym, że minie Ci ból kręgosłupa to po ciąży też będziesz widziała znaczną poprawę.
 
Do góry