reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

reklama
Cześć dziewczyny [emoji846]
Mam troszkę do nadrobienia.

Chciałam Wam życzyć miłego czwartku [emoji846]
I przyznam się, że nie wytrzymaliśmy z mężem i się kochaliśmy jak wrócił z nocki. Nie macie pojęcia jak tego potrzebowałam [emoji3590]
A teraz leżę i się wsłuchuję w ciało czy wszystko jest ok.
Liczę na to, że we wtorek moja gin zdejmie ten zakaz. W końcu dzisiaj weszłam w 2 trymestr [emoji3059]


Ha..a ja się cieszę, że mój ma na noc :-) i mam spokój :-) heeheh..jakoś ostanio zero ochoty...zero zero zero
 
Witam jestem załamana usg prenatalne wszystko wporządku a pappa przyszła wczoraj i tristomiia 21 1:149 a skorygowane byłon1:1768.Wiem tyle że aminopunkcji i dodatkowych nie będe robic wizyta u mojej gin w przyszła środe


Az spojrzałam na moje wyniki - tam są dwie kolumny, dla ryzyka podstawowego i skorygowanego. Podstawowe oczywiście wiele wyższe niż skorygowane. Dr Google mówi, że podstawowe uwzględnia po prostu wiek matki, a skorygowane wszystkie parametry z krwi i to właśnie ten wynik powinno się brać pod uwagę. Oba wyniki dostałam na raz po wykonaniu usg i pobraniu krwi na pappa jako całościowe opracowanie. Czy aby na pewno skorygowane można dostać tylko po usg?

Edit: tak jak dziewczyny piszą, na pewno ktoś się skontaktuje w razie niepewnych wyników. Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było dobrze 🤞
 
Az spojrzałam na moje wyniki - tam są dwie kolumny, dla ryzyka podstawowego i skorygowanego. Podstawowe oczywiście wiele wyższe niż skorygowane. Dr Google mówi, że podstawowe uwzględnia po prostu wiek matki, a skorygowane wszystkie parametry z krwi i to właśnie ten wynik powinno się brać pod uwagę. Oba wyniki dostałam na raz po wykonaniu usg i pobraniu krwi na pappa jako całościowe opracowanie. Czy aby na pewno skorygowane można dostać tylko po usg?

Edit: tak jak dziewczyny piszą, na pewno ktoś się skontaktuje w razie niepewnych wyników. Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było dobrze 🤞
No właśnie ja też tego nie rozumiem... bo chyba są dwie szkoły lekarzy. Jedni wysyłają na pappę wcześniej i jak sa wyniki to wtedy usg prenatlane i jest korekta trisomii. A druga szkoła to osobno i usg i pappa. Ja tak mam ..usg wyszyskie pomiary ok a teraz jeszcze tydzien czekania na wyniki z pappy. A juz mnie uprzedizli .ze będa dzownić na spotkanie z genetykiem z racji wieku (40)
 
Dziewczyny a co jeśli chodzi wagę ?
Jestem w 18 tyg i przytyłam dopiero 1 kg ..
Ginekolog powiedział że do następnej wizyty chce widzieć przynajmniej 2 kg na plusie ale coś nie przybieram... Zwłaszcza że apetyt mam wilczy.
To moja pierwsza ciąża więc brak mi doświadczenia więc przepraszam za głupie pytanie [emoji28]
Szczęściara [emoji846] ja mam plus 7...a że mam bardzo dużą nadwagę to jest to bardzo niedobrze. .
 
Ja mam wizytę w środę, ale nie wiem czy wytrzymamy do tego czasu [emoji85] Z jednej strony jest obawa, skoro lekarz zabronił, a z drugiej kurczę jednak każdy ma potrzeby :( Mnie to pomaga bardzo na moje humory, wszystkim lepiej by się żyło, gdybyśmy mogli normalnie działać [emoji16][emoji85]
Haha dokładnie [emoji846] chodzę teraz od rana z bananem na twarzy [emoji7]
 
Witam jestem załamana usg prenatalne wszystko wporządku a pappa przyszła wczoraj i tristomiia 21 1:149 a skorygowane byłon1:1768.Wiem tyle że aminopunkcji i dodatkowych nie będe robic wizyta u mojej gin w przyszła środe
Na spokojnie poszukaj w necie jakie są normy na czas, w ktorym mialas pobierana krew i skonfrontuj wyniki.
 
Ja jakoś nie rozumiem trochę tych badań pranetalnych... A zwłaszcza tej pappy... usg owszem ważne ale ta pappa...ani w poprzedniej ani w tej tego nie robilam... jakoś nie przekonują mnie one do niczego... Bo jak by nie patrzeć to troche statystyki( przynajmniej ja to tak rozumiem). I przysparzaja z tego co widzę też dużo nerwow zwłaszcza u starszych kobiet...
 
Az spojrzałam na moje wyniki - tam są dwie kolumny, dla ryzyka podstawowego i skorygowanego. Podstawowe oczywiście wiele wyższe niż skorygowane. Dr Google mówi, że podstawowe uwzględnia po prostu wiek matki, a skorygowane wszystkie parametry z krwi i to właśnie ten wynik powinno się brać pod uwagę. Oba wyniki dostałam na raz po wykonaniu usg i pobraniu krwi na pappa jako całościowe opracowanie. Czy aby na pewno skorygowane można dostać tylko po usg?

Edit: tak jak dziewczyny piszą, na pewno ktoś się skontaktuje w razie niepewnych wyników. Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było dobrze [emoji1696]
W moim przypadku pierwsza korekta była po usg, druga będzie po pappa.
 
reklama
No i właśnie dzwonili, że są wyniki z testu pappa .. oczywiście nie powie mi jakie one są...pytam czy poniżej 1:50? nie...jest pani w grupie pośredniej....w poniedziałek umówiłam się na rozmowę z genetykiem.
 
Do góry