reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Późna owulacja a ciąża - w którym dniu?

matyldaewa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Sierpień 2020
Postów
238
Witam,

Jestem w trakcie pierwszej stymulacji Aromek (jak Lamette) od 3 do 7 dnia cyklu po 1 tabletce.
Mam dostać zastrzyk na pękniecie w zależności od pęcherzyka, jestem w trakcie monitoringu cyklu (LH, estradiol, progesteron i USG).
Teraz jestem w 17 dniu cyklu -endometrium 7 mm / pęcherzyk 15 mm / estradiol 136 ng/ml.
Lekarz powiedział, że na spokojnie. Wszystko dobrze się zapowiada. Taka moja natura, i nawet na stymulacji, owulacja może być w późniejszym dniu.

Jestem ciekawa, jak było u Was? W którym dniu miałyście owulacje? Jakiej wielkości był pęcherzyk? Czy udało Wam się zajść w ciążę?
 
reklama
Z tego co kojarzę, to pęcherzyk kolo 20 mm jest idealny na pęknięcie. U mnie na monitoringu tylko mowila lekarka. :można działać 🙂
Mam znajoma, ktora miala przesunięta owulscje a jej organizm mowil ze jestem wczesbiej 😆 takze wszystko możliwe. U nas wyszlo na tak, jak średnio co 2 dni bylo wsolzycie. 👍
 
Z tego co kojarzę, to pęcherzyk kolo 20 mm jest idealny na pęknięcie. U mnie na monitoringu tylko mowila lekarka. :można działać 🙂
Mam znajoma, ktora miala przesunięta owulscje a jej organizm mowil ze jestem wczesbiej 😆 takze wszystko możliwe. U nas wyszlo na tak, jak średnio co 2 dni bylo wsolzycie. 👍

Super, dziękuję za odpowiedź. Za którym cyklem się udało? :)

U mnie w ostatnim cyklu podczas stymulacji miałam ok.18 mm, we krwi LH był wysoki, więc był wyrzut, estradiol też, który świadczył o tym, że pęcherzyk jest już dojrzały. :) Niestety nam się nie udało.

3 dni po owulacji miałam brać progesteron przez 10 dni, ale w trakcie brania wystąpiła miesiączka, czego lekarz się nie spodziewał. Co najpewniej świadczy o tym, że mam niedomogę progesteronu. Więc teraz znowu aromek, monitoring owulacji, ok 17-18 dnia cyklu badanie krwi oraz usg i konsultacja, kiedy mam zacząć progesteron przyjmować, ale już w zwiększonej dawce. Zobaczymy, jak wyjdzie w tym cyklu.
 
Super, dziękuję za odpowiedź. Za którym cyklem się udało? :)

U mnie w ostatnim cyklu podczas stymulacji miałam ok.18 mm, we krwi LH był wysoki, więc był wyrzut, estradiol też, który świadczył o tym, że pęcherzyk jest już dojrzały. :) Niestety nam się nie udało.

3 dni po owulacji miałam brać progesteron przez 10 dni, ale w trakcie brania wystąpiła miesiączka, czego lekarz się nie spodziewał. Co najpewniej świadczy o tym, że mam niedomogę progesteronu. Więc teraz znowu aromek, monitoring owulacji, ok 17-18 dnia cyklu badanie krwi oraz usg i konsultacja, kiedy mam zacząć progesteron przyjmować, ale już w zwiększonej dawce. Zobaczymy, jak wyjdzie w tym cyklu.
U nas bylo troche pod górkę. Najpierw dwa lata staran. W końcu się udało. Ale poroniłam, potem za pierwszym razem się udało, ale też poroniłam (wada genetyczna) i za trzecic razem tez za pierwszym razem i z tej ciszy mam 4 miesięczna corke. 😄 ostatni raz bym bez monitoringu i lekow. Wakacje zadzialaly.
 
U nas bylo troche pod górkę. Najpierw dwa lata staran. W końcu się udało. Ale poroniłam, potem za pierwszym razem się udało, ale też poroniłam (wada genetyczna) i za trzecic razem tez za pierwszym razem i z tej ciszy mam 4 miesięczna corke. 😄 ostatni raz bym bez monitoringu i lekow. Wakacje zadzialaly.
Cieszę się, że się udało! :) Musiałaś być bardzo silna i dzielna.
 
Do góry