reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyższone TSH w ciąży

Zagubiona123456789

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Lipiec 2020
Postów
24
Cześć jestem w 15 tyg ciąży otrzymałam wynik tsh 6,650. Ginekolog stwierdził że leków mi nie da bo mogą zaszkodzić dziecku.... Ze za miesiąc powtórzę wynik i wtedy mnie skieruje do endokrynologa.
Przed ciążą ok temu robiłam tsh było na poziomie 2,5.
Czy mój ginekolog dobrze postępuje ze czekamy?
Czy powinnam go zmienić i iść prywatnie do endokrynologa???
 
reklama
Rozwiązanie
Wynik 6.650 z poniedziałku dzis zrobiłam prywatnie juz mam wyniki 2783 tsh reszta wynikow ft3 i ft4 w normie to mozliwe zeby tak spadlo czy tam byl blad ?
Błędu raczej nie ma. Tak jak koleżanka powiedziała powyżej może to być również kwestia laboratorium. TSH samo w sobie "lubi" skakać w ciąży, więc jak już raz Ci tak wzrosło to i tak powinnaś odwiedzić endokrynologa.
Cześć jestem w 15 tyg ciąży otrzymałam wynik tsh 6,650. Ginekolog stwierdził że leków mi nie da bo mogą zaszkodzić dziecku.... Ze za miesiąc powtórzę wynik i wtedy mnie skieruje do endokrynologa.
Przed ciążą ok temu robiłam tsh było na poziomie 2,5.
Czy mój ginekolog dobrze postępuje ze czekamy?
Czy powinnam go zmienić i iść prywatnie do endokrynologa???
Powinnaś pójść do endokrynologa, aby nawet przy małej dawce leków zaczął Ci zbijać wysoki poziom TSH.
Nie wiem skąd opinia, że leki na tarczyce źle działają na dziecko. Biorę od początku ciąży Euthyrox i TSH skacze mi od 1,3-2,2. Najważniejsze, aby w ciąży TSH nie przekroczyło 2,5.
W mojej opinii nie powinnaś czekać
 
Dziwny ten Twój lekarz, ja na początku ciąży robiłam wyniki i miałam 2.56 i odrazu dostałam leki (euthyrox) które biorę od 8tc do teraz czyli 36tc i z moją ciążą wszystko w porządku.
 
Idz prywatnie i to szybko.
Zrob tez ft4 i ft3.
Leki nie szkodza dziecku a ich nie brani

Moj lekarz to konowal zadzwonilam.do niego poinformowac ze rozmawiałam z teleporady z endokrynolog i powiedziala ze powinnam juz brac i ze nic dziecku leki nie zaszkodza i powiedzialam to przez telefon swojemu ginekologowi on mnie opierdzielil poczul sie urazony i sie wyłączył nie dal mi dojść do słowa .Brak slow jutro ide zrobic badanie prywatnie i zmieniam ginekologa natychmiast.
 
reklama
Cześć jestem w 15 tyg ciąży otrzymałam wynik tsh 6,650. Ginekolog stwierdził że leków mi nie da bo mogą zaszkodzić dziecku.... Ze za miesiąc powtórzę wynik i wtedy mnie skieruje do endokrynologa.
Przed ciążą ok temu robiłam tsh było na poziomie 2,5.
Czy mój ginekolog dobrze postępuje ze czekamy?
Czy powinnam go zmienić i iść prywatnie do endokrynologa???

Idz do endo prywatnie, nie ma na co czekać, musi Ci zbic to tsh
 
reklama
Cześć jestem w 15 tyg ciąży otrzymałam wynik tsh 6,650. Ginekolog stwierdził że leków mi nie da bo mogą zaszkodzić dziecku.... Ze za miesiąc powtórzę wynik i wtedy mnie skieruje do endokrynologa.
Przed ciążą ok temu robiłam tsh było na poziomie 2,5.
Czy mój ginekolog dobrze postępuje ze czekamy?
Czy powinnam go zmienić i iść prywatnie do endokrynologa???
W tym momencie zmieniłabym lekarza prowadzącego ciążę 😳 biegusiem po leki 😗 tarczyca bardzo często robi takie psikusy w ciąży... Ja biorę euthyrox 50 od 13tc. Teraz jest 36+4 i dalej biorę. W momencie kiedy urodzę to mam całkowicie odstawić i kontrola za 6tyg TSH, ft3 i ft4.
 
Do góry