reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ADOPCJA- pary starające się o adopcję wczoraj i dziś.

Proszę zmienić ośrodek.
Cześć,
Widzę tu same kobiety, także będę rodzynkiem ;) .
Mam pytanie. Najpierw szukam na forach, ale już planuje wizytę u adwokata.
Moje pytanie: miał ktoś z was sytuację, że psycholog w ośrodku adopcyjnym wymuszała na mężu zmianę pracy? Jestem marynarzem, nie pływam jakoś strasznie, bo 6x6 tygodni, a Pani wręcz nas dyskwalifikuje z adopcji jeśli nie zmienię zawodu. To mi podchodzi pod dyskryminację naszego małżeństwa w procesie adopcyjnym. Miał ktoś podobny problem i rozwiązał to polubownie?
 
reklama
Z mojej wiedzy i doświadczenia rozmów z osobami które adoptowały to niestety często zdarza się że pracownicy ośrodka są ,,złośliwi,, i niestety gdy ktoś jest ,,nieposłuszny,, to długo dziecka się nie doczeka
No nie za bardzo nam to pasuje, bo już jesteśmy po spotkaniach z psychologiem. Teraz pedagog i kurs i zmarnowalibyśmy jakieś pół roku. Ale. Jak trzeba będzie to zmienimy.....
 
Witam wszystkich
My z mężem jesteśmy po spotkaniu z pedagogiem i jednym spotkaniu z psychologami w OA teraz dopiero w maju mamy kolejne spotkanie z psychologami może ktoś mi powiedzieć czego można się spodziewać i jak wyglądają spotkania w domu, na co zwracają uwagę?próbował ktoś może w OA Katowice?
 
W domu to akurat najmilej. Zjedzą ciasto wypija kawa iprzeoriwadza miła rozmowę.
Witam wszystkich
My z mężem jesteśmy po spotkaniu z pedagogiem i jednym spotkaniu z psychologami w OA teraz dopiero w maju mamy kolejne spotkanie z psychologami może ktoś mi powiedzieć czego można się spodziewać i jak wyglądają spotkania w domu, na co zwracają uwagę?próbował ktoś może w OA Katowice?
 
Witam wszystkich.
Widzę, że są tutaj pary które chcą adoptować. Ja z mężem adoptowaliśmy 18 lat temu syna, rok później córkę a dwa lata potem urodziłam syna.
My jesteśmy na etapie problemów nastoletnich, są tu tacy rodzice jak my?
 
18 lat temu kiedy mieliśmy rozmowy z psychologami był to dla nas stres. Pytali o wszystko, widzieli wszystko, nasze zachowanie i relacje. Ale warto było. Nasze spostrzeżenia: mówić to co chcą usłyszeć, nie pozwolić dać się sprowokować.
Życzę powodzenia.
 
Cześć kobietki...

Małe pytanko... Ile lat stażu małżeństwa wymagali od Was ośrodki adopcyjne?? To jest jakoś uregulowane prawnie czy to zależy od instytucji??

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
reklama
Niby 5 lat powinno być ale co ośrodek to inaczej.
My jak dostaliśmy telefon mieliśmy 4 lata i 3 miesiące
Cześć kobietki...

Małe pytanko... Ile lat stażu małżeństwa wymagali od Was ośrodki adopcyjne?? To jest jakoś uregulowane prawnie czy to zależy od instytucji??

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 
Do góry