reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Czy ktoś jeszcze podaje delicol? Czy już przestaliscie chciałabym powoli go odstawić a pediatra stwierdził że mogę to zrobić jesli zechcę
My odstawilismy kilka dni temu po 2 miesiącach.
My od jakichś 2 tygodni mamy smoczek 3m+ to czasami brodą jej się wylewa. Może faktycznie to taki czas wszystko inne jest dużo ciekawsze niż jedzenie. Zastanawiam się jak to będzie z rozszerzeniem diety chyba trzeba będzie się nagimnastykować żeby spokojnie zjadły
Czytałam, że może ich już wszystko interesować. Ja pokazuję mężowi żeby odszedł jak młody dostaje butlę bo wtedy koniec 😆

W ogóle wyrzuciło mnie z wątku i kilka dni myślałam, że cisza. Teraz nadrabiam.

Byliśmy jeszcze u pediatry prywatnie, którą bardzo polecają. Nie przyznałam się, że problem z napięciem jest ale to sama zauważyła. Zrobiła usg brzucha i wywiad i potwierdziła kolki. Dodatkowo kazała zacząć przepajać i robić odstępy w karmieniu co 3 godziny. Myślała, że młody ma ok 5 miesięcy. Wg niej za szybko przybiera na wadze. Ma jakieś 64cm i waży 6800g.
 
reklama
Jeśli przybiera to bym się nie martwiła 😉

Mój ma dni że zje 980ml mleka, a są dni że ledwo 600ml. Masa rośnie więc się nie martwię 😉
To dużo mój tak ok 720 ml I to muszę się nagimnastykowac a jak wypije więcej danego dnia to kolejnego już tylko trochę ponad 600ml więc za dużo nie je
 
To sporo 980ml. U nas w ciągu doby wypija ok 600- 650 ml ale są dni że wypije tylko 580 ml. Rekord to był 720 ml. Tygodniowo przybiera ok 190g. Jak to neonatolog powiedziała że ona jest drobnej budowy i żołądek ma mały
Zgodnie z zaleceniami producenta powinien zjadać 900ml (5x180), więc te 80ml więcej to nie aż tak dużo :) ale racja, to tylko kwestia dziecka. Dziś póki co zjadł tylko 360ml więc dziś będzie miało 😛
 
Dziewczyny czy wasze dzieciaczki też zaczęły tak wędrować po łóżeczku? Mojego zaczynam w nocy znajdować w przeróżnych pozycjac... ręce i nogi między szczebelkami głowa przy szczebelkach... a potem się denerwuje bo nie może wyciągnąć rączki z pomiędzy szczebelek i się budzi...zastanawiam się nad ochraniaczem do łóżeczka ale trochę się boję żeby buźki do tego nie przestawił w nocy jak tak wedruje... macie ochraniacze w lozeczkach?
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny czy wasze dzieciaczki też zaczęły tak wędrować po łóżeczku? Mojego zaczynam w nocy znajdować w przeróżnych pozycjac... ręce i nogi między szczebelkami głowa przy szczebelkach... a potem się denerwuje bo nie może wyciągnąć rączki z pomiędzy szczebelek i się budzi...zastanawiam się nad ochraniaczem do łóżeczka ale trochę się boję żeby buźki do tego nie przestawił w nocy jak tak wedruje... macie ochraniacze w lozeczkach?
Kładziemy go równolegle i najczęściej w nocy jest przekrecony w prawo o 45° z jedną ręką między szczebelkami. Ale nie myślimy o ochraniaczach
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny czy wasze dzieciaczki też zaczęły tak wędrować po łóżeczku? Mojego zaczynam w nocy znajdować w przeróżnych pozycjac... ręce i nogi między szczebelkami głowa przy szczebelkach... a potem się denerwuje bo nie może wyciągnąć rączki z pomiędzy szczebelek i się budzi...zastanawiam się nad ochraniaczem do łóżeczka ale trochę się boję żeby buźki do tego nie przestawił w nocy jak tak wedruje... macie ochraniacze w lozeczkach?
U mnie jest podobnie dziś założyłam szczebelki kocykiem to w nocy to wyciągnął a tak to po kilka razy wstaje I go poprawiam bo jak utnie mu noga bądź ręką między szczebelkami to krzyczy
 
Witam Chciałam zapytać jak rozszerzanie diety? Mały chętnie próbuje nowych smaków czy 4 miesiac to nie jest za wcześnie I jak z siedzeniem dziecka?
Karmie go w pozycji półsiedzącej w nosidełku, lub lekko sadzam go na moich kolanach i podpieram plecki. Jabłko z dynią ładnie zjadł, teraz mamy marchew z jabłkiem- słoiczek dziele na razie na 3 razy.
Jaś pomaga sobie w jedzeniu rączkami i mimo śliniaka bluzeczka jest do prania i cała buzia do mycia 😅
Czy nie jest za wcześnie? Wydaje mi sie że nie, starsze dzieci też tak karmiłam.
Dziewczyny czy wasze dzieciaczki też zaczęły tak wędrować po łóżeczku? Mojego zaczynam w nocy znajdować w przeróżnych pozycjac... ręce i nogi między szczebelkami głowa przy szczebelkach... a potem się denerwuje bo nie może wyciągnąć rączki z pomiędzy szczebelek i się budzi...zastanawiam się nad ochraniaczem do łóżeczka ale trochę się boję żeby buźki do tego nie przestawił w nocy jak tak wedruje... macie ochraniacze w lozeczkach?
Jaś też pomału wędruje na boki 🙂, ale ochraniaczy nie będę kupować.
 
Cześć dziewczyny, jestem załamana i potrzebuje dobrego słowa. Wczoraj odebrałam wynik testu na covid-pozytywny. Bardzo boję się o Mikołaja, żeby nie załapał. Chodzę w maseczce, dezynfekuje sie, szoruje ręce ale przecież zanim zrobilam test to nie nosiłam maseczki, nie izolowałam się aż tak bardzo. Czy którejś z Was też ten problem dotyczył? Jak dzieci na to reagowały? Izolacja Mikusia do 15 kwietnia... A tak sie pilnowalam. Nikt nas jeszcze nie odwiedził nawet moja mama a i tak załapałam. 😩
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny czy wasze dzieciaczki też zaczęły tak wędrować po łóżeczku? Mojego zaczynam w nocy znajdować w przeróżnych pozycjac... ręce i nogi między szczebelkami głowa przy szczebelkach... a potem się denerwuje bo nie może wyciągnąć rączki z pomiędzy szczebelek i się budzi...zastanawiam się nad ochraniaczem do łóżeczka ale trochę się boję żeby buźki do tego nie przestawił w nocy jak tak wedruje... macie ochraniacze w lozeczkach?
Mikołaj też wędruje. Kręci się na boki, przesuwa pupę i "chodzi" po łóżku. Nie mam ochraniaczy i nie będę zakładała.
 
Do góry