reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
U mnie każdy lekarz powiedział, ze to PAI to duża przeszkoda dla ciąży. W życiu codziennym może nie uaktywniać ale w ciąży to już tak, szczególnie homozygota + choroby rodzinne, poronienia w rodzinie.
A ja myślałam, że to PAI to chodzi o problem z zagnieżdżeniem a endo powiedział że to ogólnie o łożysko chodzi i dlatego jest ważne przez całą ciążę strach
 
@roki_1991 w moim przypadku mutacje spowodowały że miałam niedobór wit. Z grupy B i za dużo kwasu foliowego bo łykałam sobie zwykły kwas foliowy od roku ... To z kolei spowodowało że homocysteina mi się bardzo podniosła. Od września ja zbijam i biore odpowiednie suplementy.
Najpierw zbadalam poziom homocysteiny tak kontrolnie, gdy wyszła za wysoka zbadalam wszystkie mutacje i tak oto wyszło mi te dwie. Wiem że mutacje są sobie nierówne
 
reklama
tak sobie myśle, czy np więcej spacerów w ciąży z tymi mutacjami nie jest wskazane? Bo skrzepy głównie się tworzą przy braku ruchu, ale nie rozmawiałam o tym z lekarzem.
Jak będe na konsultacji badań u hematologa to poruszę temat, zaciekawiłas mnie 😊
Mnie też przeraża ale pewnie da się przyzwyczaić
To nas przerażonych jest dużo więcej, ja się ciesze że mój mąz jest ratownikiem/pielęgniarzem to będzie robił mi te zastrzyki. Chociaż dużo pracuje i nie zawsze będzie mógł, nie wiem jak ja sobie to sama wbije... Może po godzinnych modłach
 
Do góry