reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

3 prenatalne mialam 22.03, a wczoraj wizyta u mojego gina (tc 32+0)
Synek jest ułożony główkowo od 13 tc, jest dość nisko i skróciła mi się szyjka do 2,3 oraz mam 1 cm rozwarcia. Mam sie oszczedzac i więcej odpoczywać. Cały czas biore 3x2 asparginu, i teraz dostalam luteinę. Dodatkowo wyszła nam anemia.
młody waży już 1930g
Cześć, czy jesteście już po badaniach prenatalnych III trymestru? Czy u kogoś dzieciaczek jest nisko ułożony? Co na to lekarz?
 
reklama
Cześć, czy jesteście już po badaniach prenatalnych III trymestru? Czy u kogoś dzieciaczek jest nisko ułożony? Co na to lekarz?
Ja miałam 2 tygodnie temu równo 30+0. U mnie było wszystko ok. Młody ma glowke nisko i napiera mi na szyjkę ale ja mam pessar założony już kilka tygodni bo szyjka się skracała i rozwierała (robił się lejek)
 
Ja miałam 2 tygodnie temu równo 30+0. U mnie było wszystko ok. Młody ma glowke nisko i napiera mi na szyjkę ale ja mam pessar założony już kilka tygodni bo szyjka się skracała i rozwierała (robił się lejek)
O jesteśmy w takiej samej sytuacji! ;) jak dobrze kogoś takiego spotkać :p
Byłam wczoraj na badaniach prenatalnych - wg lekarza, który robił USG główka jest wysoko, podczas badania na fotelu lekarz prowadzący stwierdził, ze główka jest nisko. I sama nie wiem co o tym myśleć.
Mam pessar od 22 tc, ale boje się, czy ta głowa ułożona nisko nie sprawi, ze pessar spadnie?
jakie dostałaś zalecenia od lekarza? Masz leżeć czy możesz trochę chodzić?
 
O jesteśmy w takiej samej sytuacji! ;) jak dobrze kogoś takiego spotkać :p
Byłam wczoraj na badaniach prenatalnych - wg lekarza, który robił USG główka jest wysoko, podczas badania na fotelu lekarz prowadzący stwierdziła, ze nisko. I sama nie wiem co o tym myśleć.
Mam pessar od 22 tc, ale boje się, czy ta głowa ułożona nisko nie sprawi, ze pessar spadnie?
jakie dostałaś zalecenia od lekarza? Masz leżeć czy możesz trochę chodzić?
Ja wręcz odwrotnie nie mogę leżeć, mam odpoczywać ale mam też chodzić na spacery, normalnie funkcjonować :) Powiem szczerze że ja robię normalnie wszystko w domu prócz mycia podłóg i noszenia prania na strych bo to dla mnie za ciężkie i tym się zajmuję mój mąż :) po jakieś lekkie zakupy na obiad też sobie chodzę sama :) Jak jest dobrze założony to nie powinien spać, jest bardzo małe prawdopodobieństwo :)
 
Ja wręcz odwrotnie nie mogę leżeć, mam odpoczywać ale mam też chodzić na spacery, normalnie funkcjonować :) Powiem szczerze że ja robię normalnie wszystko w domu prócz mycia podłóg i noszenia prania na strych bo to dla mnie za ciężkie i tym się zajmuję mój mąż :) po jakieś lekkie zakupy na obiad też sobie chodzę sama :) Jak jest dobrze założony to nie powinien spać, jest bardzo małe prawdopodobieństwo :)
A jeśli mogę wiedzieć- dlaczego nie możesz leżeć?
To moja pierwsza ciąża z pesarem (ogólnie druga) i nie do końca wiem co i jak - żeby „nie zepsuć” :p
 
A jeśli mogę wiedzieć- dlaczego nie możesz leżeć?
To moja pierwsza ciąża z pesarem (ogólnie druga) i nie do końca wiem co i jak - żeby „nie zepsuć” :p
Takie są nowe zalecenia odnośnie skracania szyjki. Podczas leżenia macica się rozleniwia i szyjka już kompletnie nie trzyma. Przy chodzeniu się wzmacnia. Nie mówię tu o 10 km spaceru ale o normalnym pójściu do sklepu, ogarnięciu mieszkania itd :)
 
Takie są nowe zalecenia odnośnie skracania szyjki. Podczas leżenia macica się rozleniwia i szyjka już kompletnie nie trzyma. Przy chodzeniu się wzmacnia. Nie mówię tu o 10 km spaceru ale o normalnym pójściu do sklepu, ogarnięciu mieszkania itd :)
Gotuje i spaceruje, w między czasie leżę ;)
Ale to nie jest leżenie non-stop. Także liczę, ze będzie dobrze :)
 
Uwielbiam Luxmed. USG połówkowe trwało aż 3 minuty 😁 ręce są, serce bije, wszystko super. Szkoda słów. Jakbym tylko tam prowadziła ciążę, to bym się załamała.
 
reklama
Do góry