reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

I w nocy też od razu bez pampersa?? Mój to tak sika w nocy, że by z łóżeczka chyba wypłynął.... [emoji2356][emoji85][emoji2356][emoji85][emoji1787][emoji1787][emoji1787]
U nas to samo [emoji85] w nocy przebieram Pampa bo napęczniały tak że patrz i nie dotykaj, a nad ranem to samo+ często zmiana pościeli [emoji33]. I nie piję jakoś dużo. Na noc ok 30-20:30 butla z mlekiem i ok 3 w nocy kolejną ale mniejsza.
 
reklama
My ani nie odpieluchowani, ani do zlobka ..
Tylko cieplo rodzinne i szalenstwa w glowie.
Czasem sie zastanawiam czy wszystko z nim ok i czy kiedys sie zmieni?
Dzis taki piękny dzien ze caly spedzilismy w ogrodzie. Maly bardzo zadowolony i jaki padnięty.
Zobacz załącznik 1269301
E no, jeszcze się zmieni, spokojnie. Jakby nie patrząc to te nasze dzieci ledwo co z okresu niemowlacego wyszły więc co my chcemy od nich wymagać [emoji1787] na każdego przyjdzie pora, kiedyś będzie lepiej (tak sobie powtarzam, w sumie od 8lat;)) [emoji6]
 
Mój ma na odwrót jak mu kiedyś założyłam pajaca bez stopek to w taki ryk uderzył, że hej i mówił w kółko "tak o nie" [emoji1787][emoji85] także skarpetki muszą być [emoji12]
My też próbujemy z nocnikiem już z pół roku. Siada w ubraniu, mówi ze Nunuś robi siku do nocnika. Zanim zacznie robić kupę to mi to sygnalizuje, czasami nawet siadzie na nocnik, ale jak chce go rozebrać to krzyczy, że nie.... [emoji2368][emoji2368][emoji2368] Kilka razy zdążyło mu się siąść bez pampersa, ale posiedział chwilę a siku i tak zrobił na stojąco obok nocnika [emoji12][emoji1787] także my to jeszcze w lesie w tej kwestii...

Dużo zdrówka dla małej [emoji8][emoji3590]

@ilonaz jak to u was wyglądało z tym odpieluchowaniem?? Ile wam to zajęło?? Jak się do tego zabrałaś??

A i jeszcze może możecie polecić jakieś rowerki biegowe, sprawdzone. Jedyne wymaganie jakie mam to regulowana wysokość siodełka [emoji6]
U nas nie tak z grubej rury jak u Kamili [emoji85] ja czekałam na jakiekolwiek oznaki gotowości, bez żadnej spiny. Myślałam, że spróbuję w wakacje. Ada dlugo juz była zaznajomiona z nocnikiem, chętnie robiła siku jak już siadła, ale nie wołała sama, a raz jak przypadkowo zamiast siku poszła kupa to się wystraszyła biedna i płakała.
Niedawno zaczęła łapać za pieluchę i mówić, że robi siku albo że chce siku. Jak już zrobiła w pieluchę, to od razu jęczała i chciała, żeby ją przebierać, odczuwała dyskomfort. Ja tylko "pociągnęłam" temat i zaczęłam ściągac pieluchę. Momentalnie załapała, nie pytałam jej co chwile czy chce siku, tylko czekałam aż sama zasygnalizuje, tak żeby się już nauczyła. Poszło bardzo gładko.
W nocy ona w ogóle nie je, wieczorem trochę wody pije i tyle więc zaczęłam ściągać i w nocy pieluchę, bo od jakiegoś czasu była sucha. Na początku zostawialam pieluchę na noc, ale jak podsikala to się budziła i płakała że ma siku. Od tamtej pory jeszcze w nocy się nie podsikala. Ciekawa jestem czy się obudzi i zawoła [emoji4]
 
My ani nie odpieluchowani, ani do zlobka ..
Tylko cieplo rodzinne i szalenstwa w glowie.
Czasem sie zastanawiam czy wszystko z nim ok i czy kiedys sie zmieni?
Dzis taki piękny dzien ze caly spedzilismy w ogrodzie. Maly bardzo zadowolony i jaki padnięty.
Zobacz załącznik 1269301
Po prostu masz wrażliwego synka, to nic złego. Nie martw się, na pewno z czasem się to wszystko zmieni, może akurat do przedszkola sobie spokojnie "dojrzeje". A z pieluchą też ma jeszcze dużo czasu [emoji8]
 
My ani nie odpieluchowani, ani do zlobka ..
Tylko cieplo rodzinne i szalenstwa w glowie.
Czasem sie zastanawiam czy wszystko z nim ok i czy kiedys sie zmieni?
Dzis taki piękny dzien ze caly spedzilismy w ogrodzie. Maly bardzo zadowolony i jaki padnięty.
Zobacz załącznik 1269301
Nie załamuj się. My też nie jesteśmy jeszcze odpieluchowani. I daleko nam do tego.
 
Mój ma na odwrót jak mu kiedyś założyłam pajaca bez stopek to w taki ryk uderzył, że hej i mówił w kółko "tak o nie" [emoji1787][emoji85] także skarpetki muszą być [emoji12]
My też próbujemy z nocnikiem już z pół roku. Siada w ubraniu, mówi ze Nunuś robi siku do nocnika. Zanim zacznie robić kupę to mi to sygnalizuje, czasami nawet siadzie na nocnik, ale jak chce go rozebrać to krzyczy, że nie.... [emoji2368][emoji2368][emoji2368] Kilka razy zdążyło mu się siąść bez pampersa, ale posiedział chwilę a siku i tak zrobił na stojąco obok nocnika [emoji12][emoji1787] także my to jeszcze w lesie w tej kwestii...

Dużo zdrówka dla małej [emoji8][emoji3590]

@ilonaz jak to u was wyglądało z tym odpieluchowaniem?? Ile wam to zajęło?? Jak się do tego zabrałaś??

A i jeszcze może możecie polecić jakieś rowerki biegowe, sprawdzone. Jedyne wymaganie jakie mam to regulowana wysokość siodełka [emoji6]
My mamy scoot and ride i Tosia go bardzo lubi.
 
U nas też pieluchy i cycek. Cycek to wielka miłość mojej córki i ona mogłaby cały czas na nim wisiec! Serio.
a pieluchę postaramy sie porzucić latem. Poki co nawet niewiele mowi, wiec nie sadze by była gotowa sygnalizować siusiu.
 
reklama
Do góry