reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Testuje testuje...na pierwszy rzut oka...super...mięciutkie...cieniutkie...delikatne...nie śmierdzą...zobaczymy jak się sprawdzą w najważniejszej kwestii...ale to potrzeba czasu...Co do tego testu to też to czytałam...i kupiłam nawet babydream na próbę....nie polecam...sztywne..grube jakieś...mi nie podeszły i w życiu bym ponownie nie sięgnęła...ale często są na promocji więc można się samemu przekonać...:)Chociaż szkoda kasy nawet na promocji ale to tylko moja opinia...:)
Tak faktycznie popieram te babydream były grube, na początku jest mialam i więcej nie kupiłam 😅
 
reklama
Niestety jest tak jak mówisz. Ja też czytałam codziennie strażakowi oraz sama bardzo dużo czytam ( no, może nie teraz🙂) a jednak mój 12- latek nie przepada za czytaniem. Ale i tak myślę, że czytanie ma wiele innych korzyści, m.in. rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo czy nawet uczy 🙂 Mam nadzieję, że jak dorośnie to sięgnie jednak od czasu do czasu po jakaś książkę......
Ja nie mam porównania czy czytanie powoduje że dzieci chętniej po książki sięgają ale lubie jak czytam małej a ona żywo reaguje na obrazki i mój ton głosu wiec codziennie jedną bajeczke czytamy 😍🙂
 
Dziewczyny, czy Wasze dzieci wkładają już sobie stópki do buzi? Jeśli tak to ile miały kiedy zaczęły to robić? Nasza fizjoterapeutka twierdzi, że 4 miesięczne dziecko powinno to umieć, albo źle ją zrozumiałam...mój maluch ma już 4 miesiące i jedynie łapie się za te stópki, ale nie próbuje ich nawet przyciągnąć do twarzy.
Moja córcia pierwszy raz włożyła paluszka od stopki do buzi 15 lipca, czyli w przeddzień ukończenia 4 miesiąca 👍
Daj sobie i dzidzi czas, jak łapie się za stopki to zaraz pewnie włoży do buźki 😉
 
Dziewczyny, czy Wasze dzieci wkładają już sobie stópki do buzi? Jeśli tak to ile miały kiedy zaczęły to robić? Nasza fizjoterapeutka twierdzi, że 4 miesięczne dziecko powinno to umieć, albo źle ją zrozumiałam...mój maluch ma już 4 miesiące i jedynie łapie się za te stópki, ale nie próbuje ich nawet przyciągnąć do twarzy.
Ja czytałam w internecie i ta umiejetność przychodzi 5-6 miesiąc . Moja ma 4,5 i nie interesują ją stopy
 
Moja fizjo mówiła, że na to jest jeszcze czas, że dzieci jak skończą 5 miesiąc to dopiero zaczynają to robić. A do 4 miesiąca powinny opanować obracanie same na boki, czy na brzuch, ale powiedziała, że każde dziecko inaczej, jedne wcześnie, drugie później zaczynają. Moja za 3 dni kończy 4 msc a sama od siebie nie przewróci się na bok, pomimo, że ćwiczymy codziennie przewroty na brzuch i podczas ćwiczeń pięknie się obraca na boki i brzuch.
Mojej córce już się od jakiegoś czasu się udają obroty na brzuch bez problemów, jedynie powrócić na plecki nie umie 🙃
Potrafi przez sen obrócić się na brzuch i unieść głowę, trzyma ja przez chwilę z zamkniętymi oczkami i za chwilę się budzi i płaczę, bo wrócić nie umie i wgl kto ją dał na brzuch, przecież spała! 😅
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry