reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Mam problem. Chciałam zmienić położną i niestety okazuje się że ta którą chciałam na nfz nie przyjmuje na nfz tylko prywatnie. Więc muszę szukać kogoś kto mi na dodatek dojedzie do mojej miejscowości.
 
Trochę odetchnęłam po dobrych wynikach nifty :) dziewczyny jak wasze bobo, czujecie ruchy? Czy tylko moj chlopak taki leniuszek :)
To super, że wyniki dobrze :) u mnie wydawało mi się, że kilka dni temu coś czułam a teraz jakoś tak jak chodzę robię coś to się nie skupiam. Ale mam łożysko na przedniej ścianie to może mi amortyzuje albo po prostu mamy na to jeszcze czas by cieszyć się z pierwszych ruchów ;)
 
Ja okolo 12-13 tyg czesciej czulam ruchy, teraz w 16tyg prawie wogole, na internetach czesto pisza ze do 20tyg nie czuje sie ruchów, kto to wie 🤷🏼‍♀️
Jak jest z polozna? U mnie w przychodni nie ma nawet poloznej, czy to znaczy ze bede musiala wskazac i tak kogos?
 
Ja okolo 12-13 tyg czesciej czulam ruchy, teraz w 16tyg prawie wogole, na internetach czesto pisza ze do 20tyg nie czuje sie ruchów, kto to wie 🤷🏼‍♀️
Jak jest z polozna? U mnie w przychodni nie ma nawet poloznej, czy to znaczy ze bede musiala wskazac i tak kogos?
Każda kobieta ma jakąś położną w deklaracji wybraną. Ja to w ogóle mam zamieszanie...lekarza mam niedawno zmienianego, położna wpisana, która już x lat nie pracuje a pielęgniarka w dawnej przychodni na wsi co kiedyś mama jeszcze składała deklaracje. A do czego wam potrzebna położna? W sensie patronażu po porodzie?
 
Ja okolo 12-13 tyg czesciej czulam ruchy, teraz w 16tyg prawie wogole, na internetach czesto pisza ze do 20tyg nie czuje sie ruchów, kto to wie 🤷🏼‍♀️
Jak jest z polozna? U mnie w przychodni nie ma nawet poloznej, czy to znaczy ze bede musiala wskazac i tak kogos?
Musisz sobie wybrać jakąś położną. Najlepiej już teraz sobie poszukaj, bo w niektórych szpitalach trzeba przed wypisem podać i będziesz musiała szukać na szybko. A nie każda wtedy się zgodzi, bo może mieć już dużo pacjentek albo może nie jeździć do twojego miejsca zamieszkania. Poza tym od 21 tygodnia należą Ci się wizyty, chyba nawet 1 w tygodniu. Możesz tez zawsze do swojej położnej zadzwonić po poradę 🙂
 
To nie wiem o jakim systemie wy piszecie, do dziecka po porodzie przyjeżdża położna dziecka. Nawet chłopcy na początku mają przydzielaną położną. U nas obowiązuje zasada, że po porodzie w szpitalu pytają do jakiej przychodni dziecko będzie zapisane, podaje się i tam wysyłają kartę szczepień dziecka o ile oczywiście przychodnia prowadzi zapisy do pediatry np u nas w podwarszawskiej miejscowości jest z 10 przychodni a jak urodziłam córkę tylko jedna prowadziła zapisy dzieci bo mają taki obowiązek bo reszta przychodni niby ma brak miejsc dla nowych pacjentów. Po wyjściu ze szpitala chodziłam do przychodni, zapisałam córkę na pierwszą wizytę, wypełniłam deklarację wyboru lekarza, położną i pielęgniarkę sami wpisali i to ta kobieta przyjechała na wizytę patronażową. Nie moja, pomimo, że prowadziłam ciążę i miałam swoją położną w innej przychodni. Chociaż chyba niby można wybrać kto przyjedzie ale nie wiem jak to funkcjonuje w praktyce.
 
reklama
Do góry