reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

U mojej zauważyłam drgającą rączkę przy zasypianiu wczoraj 🙁 i jeszcze czasami tak szybko przekręca główką przawo-lewo-prawo- lewo...
Już kiedyś o tym pisałyście. Minęło? Nadal trwa??? Jak tam u Waszych?
Moją neurolog badał po pierwszym miesiącu, usg przezczaszkowe też miała 2 razy (ale to z innego powodu).
Nic jej nie wykryli, wtedy drżała jej nóżka, ale to ponoć prawidłowe u takich malutkich.
u mojej cały czas czerwony jest ten policzek....myślałam ,że bepanthen sensiderm pomoże bo dwa dni widziałam poprawę ale niestety nie:(
No właśnie u mnie tak wyskoczyło na polikach i jak tylko otworzyła to się pyta co zjadł?
ja przynajmniej wiem bo wczoraj tego nie miał a od dwóch dni podawałam brokuł z batatem ale to je od początku
i marchewkę z kalafiorem mamy winowajce☹️ nawet nie wiedziałam że Marchew może być alergizująca 🙄
No u mnie ten czerwony policzek od dawna...nawt jak była na samym mleku niby alergicznym to ten policzek taki był...raz lepiej raz gorzej...więc nie podejrzewam tutaj alergii z któregoś z warzyw....jak jej coś wyskoczyło nowego po pasternaku to było na ciele....zarówno alergolog jak i gastroeneterolog kazali szukać przyczyny gdzie indziej a nie w mleku...więc pewnie teraz zwalą na marchewkę lub coś podobnego....
U nas też co chwilę coś że skórą bo mamy alergie na bmk i AZS a o głowie to już nie wspominam 🙄mam szampony nawilżające balsamy przeciw swędzeniu a potrafi się tak drapać ze masakra, mamy coś od dermatologa i mam mu tym częściej smarować. Dodam że oliwki preparaty na ciemieniuche też się nie sprawdzają
A próbowalaś "dermicin"?Bo moja jak sobie kolejny raz wydrapała tak główkę gdzie rączka dała radę sięgnąć a miała jeszcze trochę ciemieniuchy to z polecenia kupiłam ten dermicin....3 dni smarowania i głowa czyściutka a ona też nie drapie jakoś specjalnie tej główki....
Być może jakiś mini regres, po nim zazwyczaj dzieci nabywają nowych umiejętności i na prawdę zaskakują 👌😊. Ten temat właśnie kiedyś poruszyła moja znajoma, która ma 2 dzieci i w związku z tym większe doświadczenie. Też opowiadała że jej młodszy tak jakby ' zapomniał ' to czego dotychczas się nauczył. Po jakimś czasie był dosłownie wyrzut nowych umiejętności 👌😁.
U mojej tak zazwyczaj jest...niby przestaje coś robić a nagle przypomina sobie i rusza z nową umiejętnością:)
A u nas jest faktycznie przeziebionko, nie ząbki. :-) już po wizycie, i zaczynamy akcje wielkie odciąganie i suplementacja
No chyba bym wolała jednak ząbki a nie że bidulka przeziębiona.....Co tam wam lekarz zalecił??Szybkiego powrotu do zdrowia🤗
🤗
 
reklama
u mojej cały czas czerwony jest ten policzek....myślałam ,że bepanthen sensiderm pomoże bo dwa dni widziałam poprawę ale niestety nie:(

No u mnie ten czerwony policzek od dawna...nawt jak była na samym mleku niby alergicznym to ten policzek taki był...raz lepiej raz gorzej...więc nie podejrzewam tutaj alergii z któregoś z warzyw....jak jej coś wyskoczyło nowego po pasternaku to było na ciele....zarówno alergolog jak i gastroeneterolog kazali szukać przyczyny gdzie indziej a nie w mleku...więc pewnie teraz zwalą na marchewkę lub coś podobnego....
a może Proszek do prania albo od maty?
 
u mojej cały czas czerwony jest ten policzek....myślałam ,że bepanthen sensiderm pomoże bo dwa dni widziałam poprawę ale niestety nie:(

No u mnie ten czerwony policzek od dawna...nawt jak była na samym mleku niby alergicznym to ten policzek taki był...raz lepiej raz gorzej...więc nie podejrzewam tutaj alergii z któregoś z warzyw....jak jej coś wyskoczyło nowego po pasternaku to było na ciele....zarówno alergolog jak i gastroeneterolog kazali szukać przyczyny gdzie indziej a nie w mleku...więc pewnie teraz zwalą na marchewkę lub coś podobnego....

A próbowalaś "dermicin"?Bo moja jak sobie kolejny raz wydrapała tak główkę gdzie rączka dała radę sięgnąć a miała jeszcze trochę ciemieniuchy to z polecenia kupiłam ten dermicin....3 dni smarowania i głowa czyściutka a ona też nie drapie jakoś specjalnie tej główki....

U mojej tak zazwyczaj jest...niby przestaje coś robić a nagle przypomina sobie i rusza z nową umiejętnością:)

No chyba bym wolała jednak ząbki a nie że bidulka przeziębiona.....Co tam wam lekarz zalecił??Szybkiego powrotu do zdrowia🤗
🤗
U nas na buzię i w ogóle na uczulenie pomaga protopic ale wiadomo tj lek ,szkoda że ten bepanthen nie pomaga a już miałam Cię pytać bo chciałam kupić, U nas też tak jest raz znika potem lepiej i na nowo wtedy smaruje i znowu znika ale nie wychodzą już takie całe place jak kiedyś.
Nie dermecin nie próbowałam ..... mój tak drapie i taka ropa mu wychodzi całe włosy nie raz ma oklejone. U Was tak samo było?
 
a może Proszek do prania albo od maty?
Też kiedyś myślałam , że to może proszek....a raczej płyn bo ja loveli używam i miałam kiedyś kupić inny na próbę...a i tak zawsze wracam z lovelą bo uwielbiam jej zapach.....Myślę, że gdyby od maty to byłoby na dwóch bo raz jednym raz drugim policzkiem dotyka....no ciężki temat z tej jej policzkiem....trzy dni nie posamruję i wraca cholerstwo:(Ja obstawiam , że może to być nawet na psa....ale jego z domu się nie pozbędę:)
 
Też kiedyś myślałam , że to może proszek....a raczej płyn bo ja loveli używam i miałam kiedyś kupić inny na próbę...a i tak zawsze wracam z lovelą bo uwielbiam jej zapach.....Myślę, że gdyby od maty to byłoby na dwóch bo raz jednym raz drugim policzkiem dotyka....no ciężki temat z tej jej policzkiem....trzy dni nie posamruję i wraca cholerstwo:(Ja obstawiam , że może to być nawet na psa....ale jego z domu się nie pozbędę:)
Najgorsze jest to ,że nawet alergolog nie powie Ci na co ta alergia tylko to takie "gdybanie" bo testy i tak nie wyjdą
 
U nas na buzię i w ogóle na uczulenie pomaga protopic ale wiadomo tj lek ,szkoda że ten bepanthen nie pomaga a już miałam Cię pytać bo chciałam kupić, U nas też tak jest raz znika potem lepiej i na nowo wtedy smaruje i znowu znika ale nie wychodzą już takie całe place jak kiedyś.
Nie dermecin nie próbowałam ..... mój tak drapie i taka ropa mu wychodzi całe włosy nie raz ma oklejone. U Was tak samo było?
No dwa dni super było na tym bepanthenie....a następnego dnia budzi się i rozdrapane na nowo i tylko ta maść robiona pomogła ze sterydem niestety:(No to właśnie u nas tak jest...posmaruje schodzi....a za 3 dni znowu wychodzi....kiedyś okaże się , że to alergia na coś wziewnego-jestem tego prawie pewna bo ja mam alergię i zdarza nam się nawet kichać w podobnym czasie:(
No drapała się okrutnie po tej głowie ale ona miała tam ciemienuchy trochę aż rozdrapała tak , że strupy miała na linii włosy-czoło....i tam gdzie dała radę rączką sięgnąć...włosy ma oklejone wtedy ale od tej krwi....ale ropy nie widziałam u swojej...mam kurczę zdjęcie...poszukam wieczorem to wstawię jak rozdrapała sobie tą głowę....I dosłownie 3 dni użyłam tego dermicinu i od niedzieli na razie jest spokój....to jest taki zestaw....serum...wcierasz we włosy....gąbeczka ze szczoteczka....gąbeczką wcierasz jak się wchłonie trochę i szczoteczką wyczesujesz...no i jest grzebień już na końcu żeby się z włosów pozbyć....ja jestem mile zaskoczona tym specyfikiem....skład też fajny:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dokładnie tak jest..dlatego nam też na razie zostaje "gdybanie" i a nuż utrafimy coś co pomoże....
A wogole jak często myjesz jej głowę? Bo ja już zaczęłam myć codziennie ale to też poprawa była na kilka godzin a potem od nowa. A pani dermatolog do której chodzimy teraz mówi że przy tym co on ma to nie powinnam myć codziennie i tak jak mówiłaś też nie kąpac a pani alergolog kazała codziennie 😅
I właśnie na tą głowę dostaliśmy jakiś specyfik z pochodną hydrokortyzonu.
 
reklama
Dokładnie tak jest..dlatego nam też na razie zostaje "gdybanie" i a nuż utrafimy coś co pomoże....
W ogóle to ja mam już tyle kosmetyków zakupionych bo może to akurat pomoże że chyba niedługo będę starego w tym wszystkim kąpać bo przecież nie może zmarnować się tyle kasy🤣🤣🤣
pewnie u Ciebie jest tak samo😉
 
Do góry