reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Dzięki za wsparcie. A powtarzałaś sama ta krzywa cukrowa dla pewności? Diabetyk zlecał jakieś dodatkowe badania ja mam wizytę u diabetologa dopiero 13grudnia.
Tylko krzywa raz i również miałam dwa podwyższone. Nie ppwtarza się krzywej bo jest to za duże obciążenie.:) teraz mam zlecenie badań przez diabetologa jakieś rozszerzone. Dostałam glukometr, kupuje chleb dla diabetyków z niskim indeksem glikemicznym. Najważniejsze pieczywo/makarony/ ziemniaki. I wiadomo słodkie napoje w odstawkę resztę możesz spokojnie w małych ilościach jeść owoce do 17:00 :)
 
reklama
Hi, czy ktoraś z was umawia sie na podanie immunoglobuliny w zwiazku z Rh(-)? Na ktory tydzien ciazy macie podanie?
ja jestem w 26 tyg i jeśli musiałabym przyjąć preparat to już bym miała podany teraz. Jednak teraz zmieniły się u mnie zasady i teraz badają grupę krwi dziecku i jeśli wychodzi krew matki to nie podają. W poprzednich ciążach tego nie było i dostawałam zapobiegawczo właśnie ok 24-26tyg ciąży. Musiałabym sprawdzić jutro w książeczce jeśli Ci zależy na dokładnej dacie kiedy przyjmowałam.
 
Poprawi się bo czytając wasze komentarze, poszłam sprawdzić w książeczce i faktycznie immunoglobuline podaje się między 28-30tc. Tak jak pisałam u mojego synka wyszło, że ma ujemną grupę krwi (jak ja) więc nie dostanę w tej ciąży
 
Poprawi się bo czytając wasze komentarze, poszłam sprawdzić w książeczce i faktycznie immunoglobuline podaje się między 28-30tc. Tak jak pisałam u mojego synka wyszło, że ma ujemną grupę krwi (jak ja) więc nie dostanę w tej ciąży
U mnie jest trochę inaczej bo tu podają zastrzyk nawet w trakcie pierwszej ciąży i jakieś 24h po porodzie. Mój syn ma taka sama grupę jak mój mąż wiec tym bardziej teraz tego pilnują i już dwa razy miałam badana krew na przeciwciała a w 28 tygodniu dostanę zastrzyk. Co kraj to obyczaj.
 
Poprawi się bo czytając wasze komentarze, poszłam sprawdzić w książeczce i faktycznie immunoglobuline podaje się między 28-30tc. Tak jak pisałam u mojego synka wyszło, że ma ujemną grupę krwi (jak ja) więc nie dostanę w tej ciąży
Witam, mieszka Pani w Polsce? Mi mówili że odczyn coombsa nue wykryje przeciwcial to dostanę około 28 - 30tydzien ciazy. Pierwszy porod miałam w holandii i bez problemu mi podali w trakcie ciazy i po. A tu nie zdziwie się ze faktycznie coś znowu się zmieniło.... Ostatnio Pani ginekolog nawet neoparin nie chciała mi ryczałt pisać tylko 100%platne.dosc że musiałam prywarnie wykonać badanie na trombofilia udać się prywatnie do hematologa który napisał że konieczne przyjmowanie neoparin i ryczałt to ostatnio Pani ginekolog że nie może mi wystawiać tylko 100%platne ale wkoncu wystawiła i stwierdzila że Pani hematolog za to będzie odpowiadać. Jak wy dziewczyny macie bierze ktoś neoparin może i wystawiają bez problemu?
 
Ja mam neoparin i luteine wystawiane z refundacja bez problemow. Nie place nic za te leki.
Ale też musiałas mieć potwierdzenie od hematologa? I badanie na trombofilia, ja wszystko wykonałam aby nie mieć problemów i donosic ta ciaze, bo bez tego badania nic pewnie by nie dalli. Nue kazali szukać przyczyny wszrsniejszego poronienia więc sama wykonałam a teraz ostatnio jyz mi nie chciała pisać ale trudno jak będę musiała płacić to będę ale chciałam się dowiedzieć jak inne dziewczyny mają. Wizyty u ginekologa mam z nfz
 
ja jestem w 26 tyg i jeśli musiałabym przyjąć preparat to już bym miała podany teraz. Jednak teraz zmieniły się u mnie zasady i teraz badają grupę krwi dziecku i jeśli wychodzi krew matki to nie podają. W poprzednich ciążach tego nie było i dostawałam zapobiegawczo właśnie ok 24-26tyg ciąży. Musiałabym sprawdzić jutro w książeczce jeśli Ci zależy na dokładnej dacie kiedy przyjmowałam.
A ja na odwrót. W 1 ciąży dostałam po porodzie, bo córka oczywiście plusa po mężu ma a zero po mnie :p a teraz mam dostać na następnej wizycie zastrzyk mimo to, to bd okolica 27 tyg
 
reklama
Cześć dziewczyny, małe pytanko mam 🙂 czy któraś z was na tym etapie ciąży zauważyła rozejście mięśnia prostego brzucha? Jeśli tak to jakie lub czy w ogóle wdrażacie działania profilaktyczne żeby się dalej nie rozchodził?
 
Do góry