reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Ja już po prenatalnych (@PsychoPatka91 usuń proszę jutrzejszą wizytę i przełóż na 17.12).
Dzidziuś zdrowiutki ❤️ Od razu pobrano mi krew na Pappę i w ciągu dwóch tygodni mam mieć opis od pani doktor. Ale z tego co widziała na USG, to nie powinno nic wyjść. Kłuli mnie oczywiście trzy razy, ale nadal poniżej rekordu 😂

Na początku nie chciała określić płci, bo powiedziała, że nie lubi się mylić (była bardzo dokładna w swoim badaniu), ale na końcu stwierdziła, że na 80% chłopak, więc moja intuicja, objawy i babcine zabobony mają rację 😂

Co do opróżniania pęcherza przed badaniem - mnie poprosiła o pusty pęcherz. Poszłam z pełnym, żeby w razie czego po prostu się wysikać jak jedna z was polecała.

Zalecila również szczepienie po 13tc i unikanie osób niezaszczepionych. Więc w przyszłym tygodniu zrobię sobie badania na przeciwciała i działam.

Dzidziut w załączniku ❤️
Gratulacje, super zdjęcia :)

Co do szczepienia, mi też lekarz zalecał, będę robić w 16tc, bo dopiero wtedy mija mi 6 miesięcy. Powiedz mi odnośnie przeciwciał, które będziesz badać, to sprawdzasz po to czy przechorowałaś i czy szczepienie jest potrzebne czy sprawdzasz ile masz przeciwciał po szczepionce? Bo ponoć to są 2 różne badania, a sama się zastanawiam czy nie zrobić przed szczepieniem.
 
reklama
ja informuje po następnej wizycie u gina (miałam po prenatalnych ale mam 17.12 w piątek i nie chcę ich na ostatnią chwilę informować w tygodniu świątecznym ;) ) i zostaje do pierwszego tygodnia lutego.
A skąd taka dokładna data?:)

Jestem po, wszystko ok. Maluszek rośnie, szalał dzisiaj jaka matka kiedyś na imprezach❤️❤️ 😂😂 ogólnie teść był moim kierowcą bo 200km sama to tak o... Nagle w połowie drogi tak mnie zaczęło mordować 🤮🤮 myślałam że umrę. Mówię do niego takie są uroki ciąży a zapomniałam że jeszcze o niczym nie wiedział 😂😂😂
A to nie wiedział gdzie Cię wiezie? ;)

U mnie było tak samo, moja młodsza siostra pierwsza zaczęła się starać, ja pół roku później, ona prawie po roku zaszła, a ja nie. Bardzo się bała do mnie zadzwonić i powiedzieć. Teraz wszyscy się bardzo cieszą i moja słodka 8-miesięczna siostrzenica czeka na towarzystwo do zabawy 🥰
Super, będzie mała różnica wieku :)

Dla mnie to dziwnie że nie mogę jeść.. Oczy by jadły a żołądek nie daje rady.. Sami znajomi się dziwią.. Mój jeździ z nimi do karczm/barów/restauracji itp a ja siedzę w domu bo nie dam rady jeść😅a patrząc na jedzenie mnie boli żołądek wiec siedzę w domu 😂ale najgorsze że teraz bym to dojadla 😂🤣😂🤣😂🤣 nie wierzę normlanie 😂mój też jak coś jemy to wie że będzie musiał zjeść zaraz za mna
Ja mam odwrotnie... Żołądek chciałby jeść ale oczy nie :p często mam tak że jestem potwornie głodna, otwieram lodówkę i nie widzę nic na co miałabym ochotę. I zamykam :p potem jednak żołądek się doprasza i wciskam w siebie coś.

Mi diabetolog powiedziała że druga kolacja 30 minut przed snem z jasnego pieczywa ma być koniecznie
O kurczę ale dziwnie. Jak ja w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę to mogłam jeść tylko i wyłącznie pieczywo razowe żytnie (100% żytnie bez żadnego dodatku pszenicy) i to jedną kromkę na jeden posilek. Nie miałam żadnych innych wskazań na noc. A czemu tak masz robić?

Hahaha to teściu się fajnie dowiedział😂😂😂😂😂 dobrze że wszystko ok.

Ja miałam dzisiaj zwykła wizytę i już drugie USG w tym tygodniu. Dzieci macha pięknie rękami i nogami i wierci się bardzo ❤️ serducho pięknie bije.

Ja jestem aktualnie na duphastonie 2x1 i 3x1 magne b6 a on i tak do mnie że chyba za dużo chodzę bo zamiast zmniejszać leki to je zwieksza. Boli mnie podbrzusze od miesiąca i bardzo się spina.

W sobotę zobaczymy jak prenatalne, bo u niego kolejna wizyta 16.12 dopiero.

Angiee u mnie diabetolog zapytała o której zasypiam . Że okolo22 to 2 kolację i ta druga właśnie jasna buła ma być. To samo mówiła mi inna w drugiej ciąży i pamiętam że chyba coś z jogurtem i kefirem było że jeden czy 2 łyki ale nie do końca kojarzę w ogóle.

U mnie dzisiaj okazało się że córka ma ospę...no zarąbiście. Od pon ma antybiotyk i teraz wychodzi że 1 krostka która rozdrapala 2 dni temu to początek ospy bo dzisiaj ma już ich dużo więcej. Jutro lekarz. Dobrze że przechodziłam za dzieciaka bo groźna od 12 TC jest ospa a ja 12+4. No i dobrze że ona jako dziewczynka też już będzie miała to z głowy! Syn miał w lutym ale nie zaraziła się wtedy
O kurczę a nie chciałaś szczepić? Ja nie zaszczepiłam córki bo przez to że chodziła do żłobka to była ciągle chora i byłam w tyle z kalendarzem szczepień i nie wcisnęłam już tej ospy. Na szczęście się nie zaraziła jeszcze i teraz właśnie będę ją niedługo szczepić. Tylko ona ma już 5 lat i jednak łatwiej szczepić małe dziecko niż takie duże które się boi i przeżywa.
Z synkiem byłam mądrzejsza, ma 2 lata i już zaszczepiony. Specjalnie robiłam przerwę od żłobka żeby był zdrowy i mógł mieć szczepienie.

@Passtelova gratulacje ❤ kolejny chlopak na grupie.
Czytam wlasnie ksiazeczki, ktore dostalam od swojego gin.
Kobieta powinna spac co najmniej 9h. Najzdrowiej i najbezpieczniej jest spac na lewym boku. Jesli spimy na wznak to dziecko moze uciskac na aorte co zmniejsza doplyw krwi do lozyska. 🤔Wiedzialyscie o tym?
Ja wiedziałam ale myślałam że to dotyczy bardziej zaawansowanego etapu ciąży 🤔

Tak, ale do końca drugiego trymestru można spać jak się chce, bo za małe jest dziecko. Moją siostrę tak postraszyli tym spaniem, na siłę spala na lewym boku i dziecko ma asymetrię i chodzą na rehabilitację 😉
Hmm serio to możliwe żeby dziecko od tego miało asymetrię? Trochę dziwne, tak lekarz stwierdził? Asymetria to raczej od noszenia dziecka na jednym ramieniu, od tego że dziecko samo chętniej pracuje swoją mocniejszą strona itp, okres ciąży chyba nie ma tu wpływu 🤔

U mnie np mąż czuł w 1 ciąży że syn będzie na 100% i ja strasznie chciałam pierwszego synka też więc wierzyłam w tego synka przez niego albo sama czułam 9 miesiecy.nie wiem 😅 w drugiej ja się uparłam że dziewczynka będzie i koniec a on do końca mi mowil że robię sobie niepotrzebnie nadzieję i jak się urodziła i powiedzieli że dziewczynka-w sumie położna nie wie skąd ubzdurala sobie chłopaka i mówiła o brzuchu jak chłopaku od kad weszłam na izbę przyjec i jak wyszła to "nie ma jajek! Dziewczynka!!!" Była w szoku😂 a mój mąż"no i masz tą dziewczynkę jednak!" A ja krzyknęłam "jest wiedziałam!" 😂 To ciekawe jak to teraz będzie wyglądało 😂 no bo my ani razu płci nie poznaliśmy i teraz też nie chcemy
O wow rzadko się zdarza że ktoś nie chce znać płci :) lubicie niespodzianki?;)
Ja nie znałam płci pierwszego dziecka, ale dlatego że było zawsze dziwnie ułożone na USG i nie dało rady zajrzeć. Kilku różnych lekarzy próbowało i nic. To ogólnie była dziwna sytuacja 😳 bo moja córka na każdym USg była ułożona tak samo. Po identycznej stronie, w identycznej pozycji. Tak jakby w ogóle się nie przemieszczała. Jakby ją coś trzymało w miejscu 😳 dziwne strasznie i nie wiem czemu byłam taka spokojna w tej kwestii i też czemu lekarka od usg nie myślała jak by diagnozować dalej ten przypadek, mówiła że to jej pierwszy taki przypadek w całej karierze. Uprzedzała że córka może się urodzić z jakąś wadą stopek. Ale było wszystko ok, cała i zdrowa :) ❤️ w każdym razie właśnie dlatego nie udało się określić płci mimo wykonania z 10 USG podczas calej ciąży przez różnych lekarzy, bo ona zawsze leżała tak samo, i nie dało się ocenić płci ani przez brzuch, ani dopochwowo.
 
A skąd taka dokładna data?:)


A to nie wiedział gdzie Cię wiezie? ;)


Super, będzie mała różnica wieku :)


Ja mam odwrotnie... Żołądek chciałby jeść ale oczy nie :p często mam tak że jestem potwornie głodna, otwieram lodówkę i nie widzę nic na co miałabym ochotę. I zamykam :p potem jednak żołądek się doprasza i wciskam w siebie coś.


O kurczę ale dziwnie. Jak ja w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę to mogłam jeść tylko i wyłącznie pieczywo razowe żytnie (100% żytnie bez żadnego dodatku pszenicy) i to jedną kromkę na jeden posilek. Nie miałam żadnych innych wskazań na noc. A czemu tak masz robić?


O kurczę a nie chciałaś szczepić? Ja nie zaszczepiłam córki bo przez to że chodziła do żłobka to była ciągle chora i byłam w tyle z kalendarzem szczepień i nie wcisnęłam już tej ospy. Na szczęście się nie zaraziła jeszcze i teraz właśnie będę ją niedługo szczepić. Tylko ona ma już 5 lat i jednak łatwiej szczepić małe dziecko niż takie duże które się boi i przeżywa.
Z synkiem byłam mądrzejsza, ma 2 lata i już zaszczepiony. Specjalnie robiłam przerwę od żłobka żeby był zdrowy i mógł mieć szczepienie.


Ja wiedziałam ale myślałam że to dotyczy bardziej zaawansowanego etapu ciąży 🤔


Hmm serio to możliwe żeby dziecko od tego miało asymetrię? Trochę dziwne, tak lekarz stwierdził? Asymetria to raczej od noszenia dziecka na jednym ramieniu, od tego że dziecko samo chętniej pracuje swoją mocniejszą strona itp, okres ciąży chyba nie ma tu wpływu 🤔


O wow rzadko się zdarza że ktoś nie chce znać płci :) lubicie niespodzianki?;)
Ja nie znałam płci pierwszego dziecka, ale dlatego że było zawsze dziwnie ułożone na USG i nie dało rady zajrzeć. Kilku różnych lekarzy próbowało i nic. To ogólnie była dziwna sytuacja 😳 bo moja córka na każdym USg była ułożona tak samo. Po identycznej stronie, w identycznej pozycji. Tak jakby w ogóle się nie przemieszczała. Jakby ją coś trzymało w miejscu 😳 dziwne strasznie i nie wiem czemu byłam taka spokojna w tej kwestii i też czemu lekarka od usg nie myślała jak by diagnozować dalej ten przypadek, mówiła że to jej pierwszy taki przypadek w całej karierze. Uprzedzała że córka może się urodzić z jakąś wadą stopek. Ale było wszystko ok, cała i zdrowa :) ❤️ w każdym razie właśnie dlatego nie udało się określić płci mimo wykonania z 10 USG podczas calej ciąży przez różnych lekarzy, bo ona zawsze leżała tak samo, i nie dało się ocenić płci ani przez brzuch, ani dopochwowo.
Widział że na wizytę :) ale nie tłumaczyłam się jaką :)
 
Cześć dziewczyny :)
Jestem w 10 tygodniu i dopiero zaczynam dochodzić do siebie :p od 4/5 tygodnia miałam mdłości, brak apetytu, chęci do czegokolwiek 🙈 jestem przed pierwszym badaniem prenatalnym (za 2 tygodnie wizyta) ale bardzo zastanawiam się nad testem Nifty. Jest ich jednak sporo w internecie i pytanie do dziewczyn które wykonały to badanie z której strony korzystałyście? :)
 
Co pomaga Ci na te wszystkie dolegliwości? Czy po prostu starasz się przetrwać
a jeśli chodzi o migrenę to usłyszałam w 2 ciąży żeby lyknac magne b6 to biorę 3 tabletki,pije dużo wody,kładę się z zimnym mokrym ręcznikiem na oczach i czole i błagam żeby nikt do mnie nie mowil
 
A skąd taka dokładna data?:)


A to nie wiedział gdzie Cię wiezie? ;)


Super, będzie mała różnica wieku :)


Ja mam odwrotnie... Żołądek chciałby jeść ale oczy nie :p często mam tak że jestem potwornie głodna, otwieram lodówkę i nie widzę nic na co miałabym ochotę. I zamykam :p potem jednak żołądek się doprasza i wciskam w siebie coś.


O kurczę ale dziwnie. Jak ja w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę to mogłam jeść tylko i wyłącznie pieczywo razowe żytnie (100% żytnie bez żadnego dodatku pszenicy) i to jedną kromkę na jeden posilek. Nie miałam żadnych innych wskazań na noc. A czemu tak masz robić?


O kurczę a nie chciałaś szczepić? Ja nie zaszczepiłam córki bo przez to że chodziła do żłobka to była ciągle chora i byłam w tyle z kalendarzem szczepień i nie wcisnęłam już tej ospy. Na szczęście się nie zaraziła jeszcze i teraz właśnie będę ją niedługo szczepić. Tylko ona ma już 5 lat i jednak łatwiej szczepić małe dziecko niż takie duże które się boi i przeżywa.
Z synkiem byłam mądrzejsza, ma 2 lata i już zaszczepiony. Specjalnie robiłam przerwę od żłobka żeby był zdrowy i mógł mieć szczepienie.


Ja wiedziałam ale myślałam że to dotyczy bardziej zaawansowanego etapu ciąży 🤔


Hmm serio to możliwe żeby dziecko od tego miało asymetrię? Trochę dziwne, tak lekarz stwierdził? Asymetria to raczej od noszenia dziecka na jednym ramieniu, od tego że dziecko samo chętniej pracuje swoją mocniejszą strona itp, okres ciąży chyba nie ma tu wpływu 🤔


O wow rzadko się zdarza że ktoś nie chce znać płci :) lubicie niespodzianki?;)
Ja nie znałam płci pierwszego dziecka, ale dlatego że było zawsze dziwnie ułożone na USG i nie dało rady zajrzeć. Kilku różnych lekarzy próbowało i nic. To ogólnie była dziwna sytuacja 😳 bo moja córka na każdym USg była ułożona tak samo. Po identycznej stronie, w identycznej pozycji. Tak jakby w ogóle się nie przemieszczała. Jakby ją coś trzymało w miejscu 😳 dziwne strasznie i nie wiem czemu byłam taka spokojna w tej kwestii i też czemu lekarka od usg nie myślała jak by diagnozować dalej ten przypadek, mówiła że to jej pierwszy taki przypadek w całej karierze. Uprzedzała że córka może się urodzić z jakąś wadą stopek. Ale było wszystko ok, cała i zdrowa :) ❤️ w każdym razie właśnie dlatego nie udało się określić płci mimo wykonania z 10 USG podczas calej ciąży przez różnych lekarzy, bo ona zawsze leżała tak samo, i nie dało się ocenić płci ani przez brzuch, ani dopochwowo.
nie chcieliśmy szczepić. Do żłobka żadne nie chodzilo. Syn przechodził ospę w lutym jako niespełna 4 latek i teraz ona przechodzi jako niespełna 3 latek. On przechodził tak że miał parę krostek i tyle.kompletnie nic mu się więcej nie dzialo a z nią zobaczymy. Narazie jej wychodza nowe. Płci ja nie chciałam znać w 1 ciąży i uparłam się choć mąż chciał, ale powiedziałam, że ja noszę to pierwsze decyduje i on w końcu przywykl. Drugie miał on decydować i powiedział odrazu że nie chce wiedzieć zdecydowanie, a teraz mówiłam że niby będziemy wiedzieć ale on powiedział że nie chce i chce się dowiedzieć przy porodzie a mi to obojętne i w sumie fajne uczucie dowiedzieć się po tym wszystkim 😁 polecam. Pewnie jakbym parki w domu nie miala to miałabym presję jakąś w sobie żeby wiedzieć czy będzie ta druga płeć 😅 jak poszliśmy rodzic core to właśnie kobietka mówiła co chwile że chłopak będzie i bałam się że widziała na USG a ja jej powiedziałam że nie znamy i żeby mi nie powiedziała. Wszystko mnie bolało a jednak w głowie miałam myśl że kurde wygadała się i przykro mi bardzo że tyle czekania i na 2 h przed urodzeniem mi powiedziała, ale okazało się że się jej coś ubzduralo poprostu od tak a nie że widziała płeć na USG, a przez to wszystko niebieskie przygotowała i mamy niebieskie opaski na pamiątkę i wstążkę przy tej wizytówce 😅
 
reklama
Do góry