reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Pamietam, ze jak byłam ciąży kilkanaście lat temu to wtedy włączali bicie serduszka żeby można było posłuchać, po latach lekarka mówiła, ze już się od tego odchodzi i sprawdzała bez dźwięku. Dwie ostatnie ciąże prowadzi lekarz, który na tak wczesnym etapie sprawdza tylko czy jest widoczne pulsowanie :)
Dobrze wiedzieć. Mój wczoraj na wizycie też nie włączał bicia i oceniał po pulsowaniu. Już miałam mu to za złe ale skoro tak ma być to ok. Z resztą ufam mojemu lekarzowi w ciemno 🙃
 
reklama
a w którym tygodniu zaczynają usg przez brzuch? Ja w 10 tygodniu jak poszłam to miałam przez brzuch ale zaraz zamieniła na dopochwowe i to był pierwszy znak, że coś jest nie tak…
To zależy m.in. od budowy. U mnie było odwrotnie i w 10tc lekarz wolał zrobić przez brzuch.
 
tak odchodzi się od tego bo USG Doppler szybciej nagrzewa ciało. I
Tu macie ewentualnie stronkę na której możecie poczytać o tym jak chcecie.
Chętnie zobaczyłabym co to za badania, które mówią, że ilość usg może mieć tak negatywne skutki.
 
Jutro zadzwonię do innego który jest oddalony o 70 km od mojego miasta, tylko ze skierowanie już zostało w tamtej poradni, nie wiem czy na jedno skierowanie zarejestrują mnie w dwóch miejscach
Kochana dzwonisz do rodzinnego i mówisz że ciąża, tsh grubo ponad normę i pilnie masz skierowanie na pilne. Nie ma co czekać.

a w którym tygodniu zaczynają usg przez brzuch? Ja w 10 tygodniu jak poszłam to miałam przez brzuch ale zaraz zamieniła na dopochwowe i to był pierwszy znak, że coś jest nie tak…
Zależy od umiejscowienia zarodka. Ja miałam wczoraj tak i tak.
 
Chętnie zobaczyłabym co to za badania, które mówią, że ilość usg może mieć tak negatywne skutki.
jak wiadomo kobiety mają różnie USG. Ale mi chodzi bardziej i słuchanie serduszka. Ja się nie zdecydowałam i tak samo lekarzodradzal mi w pierwszej ciąży i wtej tak samo nie zamierzamm
 
wiem wiem, ale tak strasznie mi ciezko 😭 tak bardzo bym chciała żeby było dobrze, żeby maleństwo dotrawlo u mnie do końca.. Mam już za sobą jedna stratę i bardzo długo po niej się zbierałam mimo że nie było nawet serduszka i tak bardzo boję się powtórki 😭
Też jestem po stracie i ta rana jest bardzo świeża. 😟

Ja się modlę o serduszko. Ty już je widziałaś, więc jesteś krok do przodu. 😘
 
Kochana dzwonisz do rodzinnego i mówisz że ciąża, tsh grubo ponad normę i pilnie masz skierowanie na pilne. Nie ma co czekać.
Dzwoniłam, kobieta dopiero jutro będzie w rejestracji i wykreśli moją wizytę z 18 i uwolni skierowanie, bo jest zablokowane. Dzwoniłam już do innego, powiedział ze jeśli jutro zadzwonię i się umówię w poniedziałek lub wtorek będę miała wizytę. Ważne aby tamta uwolniła moje skierowanie
 
Hej, wiem doskonale, że to jest coś innego. I ta myśl jest tak straszna, że mnie paraliżuje.
Chodzi mi tylko o to, że jeśli przeżywam jakiś ból, denerwuje mnie pocieszanie "lepiej teraz niż później", to takie w stylu "dzieci w Afryce mają prawdziwe problemy, nie to co Ty" 🙈 nie chcę tym nikogo urazić, mówię tylko o tym, że takie pocieszanie na mnie działa odwrotnie.
(Jak tak o tym myślę, w ogóle nie akceptuję pocieszania, jak jest źle, chcę, żeby osobą mi towarzysząca przyznała to: "Latte, jest źle i to normalne, że jest ci źle. Masz prawo tak się czuć")
NIE CHCĘ nawet myśleć, co przeżywają kobiety tracące ciążę na późnym etapie.
Mój babcia urodziła martwe dziecko w 8 miesiącu, biedna zawsze miała łzy w oczach, jak odwiedzała grób, nawet prawie po 60 latach od tamtego wydarzenia 😢
Z tym się zgadzam w 100%. W obliczu tragedii pocieszanie i dobre rady powinny być karalne . Wolałabym usłyszeć, tak jak Ty, niezależnie od sytuacji „to straszne co Cię spotkało”. Lub zwyczajne „przykro mi”. Bez dobrych rad, bez mówienia jak byłoby lepiej.
 
reklama
A cały czas mam czarne myśli w głowie, nie wiem jak sobie z tym poradzić... 😭 Ciągle czuje ze stanie się coś złego że jak pójdę na wizytę będzie po wszystkim, nie wiem jak sobie poradzić 😭 niby powinnam być spokojna bo tydzień temu serduszko pięknie biło, ale jednak nie jestem 😔😔😔
Masz historie przez którą masz takie myśli?
 
Do góry