reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Odnośnie zabobonów pisała koleżanka parę stron temu.... to ja nie znam w sumie żadnych albo nie pamiętam już .. dawno w ciąży byłam bo 7 lat temu i w sumie pamięć już słaba. Ale zastanawiałam się ostatnio nad obcięciem włosów i myśl przeszła mi czy w ciąży się obcina wlosy ?? Trochę się usmialam ale potem zaczęłam serio myśleć . Macie jakieś swoje sposoby przesądy w które wierzycie ?
Ja wierze w zdrowy rozsądek 😅
 
reklama
Dziewczyny, wiem ze chyba było już coś na ten temat ale nie wiem czy teraz znajdę pośród tylu stron 😊powiedzcie jak to jest z ta ulga podatkowa na l4 , rozumiem ze na zwolnieniu mi się nie należy ale czy to nie jest tak , ze muszę złożyć rezygnację z tej ulgi , żeby zakład mi jej z automatu nie naliczał ?? I żeby później nie było problemu na koniec roku, ze będę musiała ja zwrócić
Ja złożyłam rezygnację z tej ulgi u siebie w pracy z myślą o przyszłym L4. Wolę zrezygnować niż później zapomnieć, a na koniec roku zdziwko że będę musiała oddawać miliony monet 😂
 
Wow ile składników to na jeden koktajl na raz czy wybierasz z tych swoje wedle ochoty .??
Wybieram! Podobno trzy składniki to najlepsze rozwiązanie, więc na przykład: małe jabłko, dwie pałki selera naciowego, garść szpinaku. Albo: banan, garść jarmużu, plasterek imbiru, trochę natki pietruszki. Zawsze jeden owoc, zielenina i dodatek typu ogórek czy seler naciowy.
 
Ja byłam 7+4 i zarodek miał 1,30cm kurcze ta lekarka tak szybko to zmierzyła i wogole krótko trwało USG że nie wiem teraz czy dobrze wymierzyła. Idę na wizytę 26 stycznia to poproszę o dokładne wymierzenie w razie czego żeby przyspieszyć badania prenatalne. Bo te 13+2 trochę ryzykowne mi się wydaje w sytuacji gdy zarodek jest duży.
U mnie 7+3 zarodek miał 1,2 cm i lekarz był zadowolony, więc raczej dobrze Ci zmierzyła. Jeśli zarodek jest mniejszy to zazwyczaj ciąża jest po prostu młodsza. Gorzej, gdy przy następnej wizycie się nie zgadza
 
Ostatnia edycja:
Hej.
U mnie pojawiło się krwawienie. Nie plamienie tylko żywa krew. Nie wiem co teraz. Do szpitala nie jechałam bo nie ma sensu. Ciaze i tak mam obstawiona lekami. Więcej mi nie dadzą. Nie czuje nic. Żadnych boli, ciagniec czy kłóć. Spec nie mogę że stresu. Nie wiem czy jutro się do mojego gina dostanę a jak nie to w środę prenatalne. Co ma być to będzie. Ale mi smutno... 😔 To długo wyczekiwana ciąża...
 
Zależy od sytuacji. W pierwszej ciąży brałam do 36tc. Odstawić próbowałam Ok 12tc ale niestety musiałam znowu brać.
No właśnie bo mi lekarka mówiła o odstawieniu całkowity od razu od 12 tc, ja się boję, plamień nie mam więc Ok. Ale chyba jednak zacznę po 1 tabletce a nie od razu. Wychodzi na to że dłuższe branie nie ma przeciwskazań i jakoś specjalnie nie zaszkodzi jedyne co to może być niepotrzebne branie.
 
No właśnie bo mi lekarka mówiła o odstawieniu całkowity od razu od 12 tc, ja się boję, plamień nie mam więc Ok. Ale chyba jednak zacznę po 1 tabletce a nie od razu. Wychodzi na to że dłuższe branie nie ma przeciwskazań i jakoś specjalnie nie zaszkodzi jedyne co to może być niepotrzebne branie.
Progesteronu nie odstawia sie nagle tylko stopniowo. Mój gin schodził nawet po pół tabletki i co 2-3 dni zmiana dawki także wtedy zajęło mi to jakieś 2 tygodnie.
 
reklama
Do góry