reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Dobry wieczór, ja mam termin na 13 marca z miesiączki, a wg usg 8marca. Który powinnam wziąć za pewniejszy? Wolałabym, żeby synek urodził się 8.03 :) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy :)
Pytałam o to ostatnio w szpitalu I powiedzieli ze liczy się termin z OM. Tzn nie jeśli by się terminy mijały pow. 7dni.🤷‍♀️ z tym że rzadko się rodzi co do dnia w terminie, i jest to wszystko tak naprawdę nie wiadomą👀
 
reklama
Pytałam o to ostatnio w szpitalu I powiedzieli ze liczy się termin z OM. Tzn nie jeśli by się terminy mijały pow. 7dni.🤷‍♀️ z tym że rzadko się rodzi co do dnia w terminie, i jest to wszystko tak naprawdę nie wiadomą👀
W moim przypadku termin z OM na 19 marca jest mniej wiarygodny. Wiem, ze owulacja spóźniła się prawie o tydzień dlatego bardziej wierze w termin z USG na 25 marca. Jak będzie naprawdę to okaże się już niedługo😉
 
Jak przeczytałam Twoja listę to doszłam do wniosku że ja chyba z wyprawka jednak przegięłam 🙈 strasznie dużo mam bodziakow i pasujących do nich spodenek 😅 plus taki że będę robić rzadziej pranie 😎 sama dużo nie kupowałam, 3 większe paczki z vinted. Za to moja mama wpadła w szał zakupów dla wnuka i tak mnie zaopatrzyła że przez pierwsze 3 miesiące już chyba nic nie będę musiała kupować 🤦

Ja mam nadzieję że u mnie w szpitalu procedury się nie zmienią, na chwilę obecną są bez problemu porody rodzinne pod warunkiem że to poród naturalny i ujemny wynik Covid u rodziców. Jeśli wyjdzie pozytywny to szybka cesarka, jak ma się szczepienie to nie ma izolacji dziecka od matki (co zresztą i tak jest nielegalne, ale słyszałam że praktykowane w wielu szpitalach w kraju 😑)
ja mam raczej takie wszystko ze soba kompatybilne. Raczej wszystko biale/bezowe/niebieskie. Malo wzorkow bo potem nie wiadomo jak to dopasowac do siebie 😁
No ja wlasnie sie ograniczyłam, mam juz 3 dzieci wiec itak pranie robie czesto bo mi z kosza wypadaja rzeczy hehe. Planuje itak prac bobasowe rzeczy razem, ra zej nigdy ich nie oddzielalam. No i to tylko rozmiar 56 wiec pewnie dzybko bede musiala uzupelniac garderobe. Chyba ze szwagierka mi wysle cos na 62/68 bo kiedys ja jej nasze rzeczy oddalam i mowila, ze chetnie nam odesle spowrotem to co ma. Mysle ze nawet wtedy itak sie nie zniszcza i ona tez znowu wykorzysta jesli zajdzie w kolejna ciaze i bedzie syn.

Ja tam celuje, ze urodze w terminie lub nawet po bo 2/3 dzieci zaczelam rodzic 2 dni po wyznaczonej dacie z OM, tylko 1 na 3 urodzony dokladnie w date z OM.
I u mnie nawet kilka tyg przed terminem jak bylo rozwarcie szyjki 2cm nic nie przyspieszylo. Bylabym bardzo zaskocozna jakby chcial powitac na szybciej, ale raczej bym nie narzekala
 
W moim przypadku termin z OM na 19 marca jest mniej wiarygodny. Wiem, ze owulacja spóźniła się prawie o tydzień dlatego bardziej wierze w termin z USG na 25 marca. Jak będzie naprawdę to okaże się już niedługo😉
U mnie wręcz odwrotnie ☺️ termin z OM na 8 marca, z USG na 28 lutego ale ja wiem że owulację miałam 10 dni przed terminem bo wyszło z pasków owulacyjnych 🙈 ale pewnie to i tak loteria, zobaczymy co będzie 😎
ja mam raczej takie wszystko ze soba kompatybilne. Raczej wszystko biale/bezowe/niebieskie. Malo wzorkow bo potem nie wiadomo jak to dopasowac do siebie 😁
No ja wlasnie sie ograniczyłam, mam juz 3 dzieci wiec itak pranie robie czesto bo mi z kosza wypadaja rzeczy hehe. Planuje itak prac bobasowe rzeczy razem, ra zej nigdy ich nie oddzielalam. No i to tylko rozmiar 56 wiec pewnie dzybko bede musiala uzupelniac garderobe. Chyba ze szwagierka mi wysle cos na 62/68 bo kiedys ja jej nasze rzeczy oddalam i mowila, ze chetnie nam odesle spowrotem to co ma. Mysle ze nawet wtedy itak sie nie zniszcza i ona tez znowu wykorzysta jesli zajdzie w kolejna ciaze i bedzie syn.

Ja tam celuje, ze urodze w terminie lub nawet po bo 2/3 dzieci zaczelam rodzic 2 dni po wyznaczonej dacie z OM, tylko 1 na 3 urodzony dokladnie w date z OM.
I u mnie nawet kilka tyg przed terminem jak bylo rozwarcie szyjki 2cm nic nie przyspieszylo. Bylabym bardzo zaskocozna jakby chcial powitac na szybciej, ale raczej bym nie narzekala
U mnie dominuje biel/czerń plus szarości i żółto brązowe ubranka 😁 rozmiarówka i 56 i 62 gdyby tak mały miał się urodzić dosyć większy ☺️

Powiedzcie proszę czy któraś z was bierze nospe? Mam coraz boleśniejsze skurcze i położna kazała dodatkowo do magnezu łykać właśnie nospe. Poczytałam trochę i wiem że ogółem jest uznawana za bezpieczną. Na jednym z forum wyczytałam że z kolei skurcze mogą zbytnio ściskać dziecko i może się podduszac więc teraz się dodatkowo zestresowałam 🙈 muszę ten temat poruszyć z lekarką na kolejnej wizycie. Lekarka miała rację że mam nie czytać za dużo w necie - póki nie czytałam to się nie martwiłam aż tak 🙈
 
Ostatnia edycja:
U mnie wręcz odwrotnie ☺️ termin z OM na 8 marca, z USG na 28 lutego ale ja wiem że owulację miałam 10 dni przed terminem bo wyszło z pasków owulacyjnych 🙈 ale pewnie to i tak loteria, zobaczymy co będzie 😎

U mnie dominuje biel/czerń plus szarości i żółto brązowe ubranka 😁 rozmiarówka i 56 i 62 gdyby tak mały miał się urodzić dosyć większy ☺️

Powiedzcie proszę czy któraś z was bierze nospe? Mam coraz boleśniejsze skurcze i położna kazała dodatkowo do magnezu łykać właśnie nospe. Poczytałam trochę i wiem że ogółem jest uznawana za bezpieczną. Na jednym z forum wyczytałam że z kolei skurcze mogą zbytnio ściskać dziecko i może się podduszac więc teraz się dodatkowo zestresowałam 🙈 muszę ten temat poruszyć z lekarką na kolejnej wizycie. Lekarka miała rację że mam nie czytać za dużo w necie - póki nie czytałam to się nie martwiłam aż tak 🙈
ja nigdy nie bralam nospy na bole, ale slyszlam ze jest ok i mozna. Wczoraj mialam na ktg dwa zanotowane skurcze takie 70-95 i maly nie wykazywal zadnych spadkow, ani wzrostow tętna. Jednak pewnie nie jest to reguła i moze byc różnie.
 
U mnie wręcz odwrotnie ☺️ termin z OM na 8 marca, z USG na 28 lutego ale ja wiem że owulację miałam 10 dni przed terminem bo wyszło z pasków owulacyjnych 🙈 ale pewnie to i tak loteria, zobaczymy co będzie 😎

U mnie dominuje biel/czerń plus szarości i żółto brązowe ubranka 😁 rozmiarówka i 56 i 62 gdyby tak mały miał się urodzić dosyć większy ☺️

Powiedzcie proszę czy któraś z was bierze nospe? Mam coraz boleśniejsze skurcze i położna kazała dodatkowo do magnezu łykać właśnie nospe. Poczytałam trochę i wiem że ogółem jest uznawana za bezpieczną. Na jednym z forum wyczytałam że z kolei skurcze mogą zbytnio ściskać dziecko i może się podduszac więc teraz się dodatkowo zestresowałam 🙈 muszę ten temat poruszyć z lekarką na kolejnej wizycie. Lekarka miała rację że mam nie czytać za dużo w necie - póki nie czytałam to się nie martwiłam aż tak 🙈
Ja mam nospe 2x80, w poprzednich ciążach tez mialam. Nic to nie spowodowało złego. Wiem ze opinie sa różne i chodzi tu o napięcie mięśniowe potem u dziecka. Jednak jesli ma to pomoc wyciszyć skurcze to nie ma co się zastanawiać :) gdy twardnieje mocno brzuch to może to być powiazane ze skracająca się szyjki. Ja mam właśnie z tego względu
 
Dziewczyny jak u was odrasta owlosienie np na nogach czy w miejscach intymnych? Bo ja po 2 dniach mam nadal gladkie nogi wiec bardzo wolno. A nie zauwazylam tego zjawiska w poprzednich ciazach. Oczywiscie cieszy mnie to, ale szkoda ze jest zima, a nir lato hihi
 
Dziewczyny jak u was odrasta owlosienie np na nogach czy w miejscach intymnych? Bo ja po 2 dniach mam nadal gladkie nogi wiec bardzo wolno. A nie zauwazylam tego zjawiska w poprzednich ciazach. Oczywiscie cieszy mnie to, ale szkoda ze jest zima, a nir lato hihi
Haha ja też to zauważyłam ostatnio, że bardzo powoli odsastaja włosy. Szczególnie na nogach. Jestem w 33 tyg 🙂
 
reklama
Dziewczyny jak u was odrasta owlosienie np na nogach czy w miejscach intymnych? Bo ja po 2 dniach mam nadal gladkie nogi wiec bardzo wolno. A nie zauwazylam tego zjawiska w poprzednich ciazach. Oczywiscie cieszy mnie to, ale szkoda ze jest zima, a nir lato hihi
Zazdroszczę ☺️ u mnie odwrotnie, bardzo szybko odrastają, szybciej niż przed ciążą. Do tego na brzuchu pojawiły się centymentrowe białe miękkie włoski których nigdy tam nie było. Mam nadzieję że po ciąży zaraz wypadną 🙈 plus jedynie taki że jestem z natury jasna blondynka więc wszędzie mam jasne włoski 😅
Hej dziewczyny :-)
Chciałam się przywitać i dołączyć do Was hesli można :-) Termin z usg na 13.03. Drugi chłopiec, mam już 4latka w domu.
A i mieszkamy w Norwegii, porod też się tu odbędzie.
Witamy ☺️
 
Do góry