reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

reklama
Jesteśmy tu po to by było nam raźniej, wiec pamietajmy o sobie w dniu badania i okazujmy sobie wsparcie 🌸

Dzisiejsze wizyty:
@xdorotaa
@Lillyworld
@Kamilad
@Moska1
@Magda07

Trzymamy kciuki za dobre wiadomości i piękne widoki 💌

@Madlein - wizyta 17.05
@Olga089 - wizyta 18.05
@Fifonka - wizyta 18.05
@duszyczka - wizyta 18.05
@Nuskalka - wizyta 18.05
@Tynka_toja - wizyta 19.05
@Jbedemama - wizyta 20.05
@Czihori - wizyta 21.05
@Invicta - wizyta 24.05
@Jaktomarta - wizyta 26.05
@ZachwyconaA - wizyta 26.05 (NFZ)
@pietraczkaa - wizyta 26.05
@Madlein - wizyta 26.05
@Kapozi - wizyta 28.05 (II)
@Anastazja34 - wizyta 30.05
@stella33 - wizyta 30.05 i 1.06
@Moonstone - wizyta 30.05
@Angelina1990 - wizyta 30.05
@karolcia12689 - wizyta 31.05
@becia.25 - wizyta 3.06

PRENATALNE ☯️
@Madlein - 24.06
@stella33 28.06
 
też uważam, że uczciwie do tego podchodzę. Oczywiście jeżeli trzeba będzie tydzień lub dwa dłużej zostać no ktoś na moje miejsce nie ogarnie jeszcze wszystkiego to zostanę 😉 ale mam nadzieję że nie będzie takiej sytuacji. CV mają. Trzeba zrobić kilka rozmów przyjąć osobę i luzik 😉
Chyba każdy pracodawca chciałby, żeby ciężarne pracownice pomogły wdrożyć nowego pracownika. 😉
 
Hej w sobote! :) u mnie plamienia się uspokoiły, wiec mogę pomyśleć o czymś innym, mianowicie... jem bardzo dużo, a schudlam 3kg.. nie wiem czy też tak macie? Czy u mnie to może wynik tego stresu? Jestem 6t4d. Dajcie znać jak u Was z wagą
Mi się zaczęły mdłości z 4 dni temu, i to takie fest. Na razie tylko raz się skończyło w toalecie, ale przy małym dziecku to jazda bez trzymanki. Mam tez tak, ze jem małe porcje, ale muszę mieć cały czas coś w brzuchu, jak tylko zgłodnieje to moment mdłości się nasilają. Tez już myślałam, ze mnie ominie, ale niestety :/ tak samo jak z pierwszym bobo. U mnie na wadze + 0,5 kg. Ale tez karmię na okrągło to nawet jak podjem, to to znika 😅
Hej Dziewczyny. Przywitam się i ja.
U mnie sam początek i data porodu z owulacji wychodzi mi 21 stycznia :) pierwszą wizytę mam 27.05 i do tego czasu wrzucam na luz i nawet nie będę sprawdzić bety - takie zreszta mam zalecenia od mojego ginekologa. Mam pytanie czy są tu mamy karmiące ? Ja mam córkę którą nadal karmię i właśnie się zastanawiam czy nie powinnam jej odstawić ? Pozdrawiam i trzymam za nas wszystkie kciuki 🤞🏻 💕
Ja karmię piersią i nie zamierzam odstawiać, chcę karmić w tandemie. Poczytaj sobie na ten temat, a na pewno zapytaj lekarza. Tak jak napisałam niżej, jeśli możesz uprawiać stosunek, to możesz karmić piersią. Jeśli Twoja poprzednia ciąża była bez ryzyka to nie musisz się martwić.
Hej ja karmie mojego roczniaka ciagle, gin tez mi mówiła ze muszę odstawić bo max do połowy coazy można karmić, trochę mnie zdziwiła tym ale ok.
Nie wiem jak odstawić od karmienia w nocy :( będzie ciezko
Dlaczego ? Nie ma czegoś takiego, jeśli ciąża nie jest wysokiego ryzyka to można karmić.
Ale co w tym dziwnego? Karmienie piersią powoduje wydzielanie oksytocyny. Oksytocyna wywołuje skurcze macicy. Dlatego nie powinno się karmić piersią w ciąży, szczególnie jeśli były historie związane z wcześniejszym poronieniem. Wtedy odstawia się dziecko od piersi odrazu na początku ciąży.
Ale skurcze macicy są mniejsze niż np przy stosunku podczas orgazmu. Wiec jeśli kobieta może uprawiać seks w ciąży, ma pozwolenie od lekarza, to tym bardziej może karmić piersią. Polecam poczytać u Hafiji artykuły na ten temat.
 
Mi się zaczęły mdłości z 4 dni temu, i to takie fest. Na razie tylko raz się skończyło w toalecie, ale przy małym dziecku to jazda bez trzymanki. Mam tez tak, ze jem małe porcje, ale muszę mieć cały czas coś w brzuchu, jak tylko zgłodnieje to moment mdłości się nasilają. Tez już myślałam, ze mnie ominie, ale niestety :/ tak samo jak z pierwszym bobo. U mnie na wadze + 0,5 kg. Ale tez karmię na okrągło to nawet jak podjem, to to znika 😅

Ja karmię piersią i nie zamierzam odstawiać, chcę karmić w tandemie. Poczytaj sobie na ten temat, a na pewno zapytaj lekarza. Tak jak napisałam niżej, jeśli możesz uprawiać stosunek, to możesz karmić piersią. Jeśli Twoja poprzednia ciąża była bez ryzyka to nie musisz się martwić.

Dlaczego ? Nie ma czegoś takiego, jeśli ciąża nie jest wysokiego ryzyka to można karmić.

Ale skurcze macicy są mniejsze niż np przy stosunku podczas orgazmu. Wiec jeśli kobieta może uprawiać seks w ciąży, ma pozwolenie od lekarza, to tym bardziej może karmić piersią. Polecam poczytać u Hafiji artykuły na ten temat.
Właśnie bardzo zdziwiło mnie to zalecenie ginekolog bo tez czytałam dużo na ten temat i dla mnie oczywiste było ze jeśli bym chciała to bym karmiła cała ciąże a tutaj ginka mi mówi ze trzeba odstawiać :p

Ale ja i tak już nie chce karmić, mam dosyć wiec zabieram się ciagle za odstawienie tym razem nocne bo w dzień już jako tako gładko poszło :ad
 
Chyba każdy pracodawca chciałby, żeby ciężarne pracownice pomogły wdrożyć nowego pracownika. 😉
aczkolwiek siedziałam teraz tydzień na L4, bo zaatakowało mnie przeziębienie do tego kumulacja z alergią i mega mnie rozłożyło. Wiecie, że dzisiaj z chęcią wróciłam do pracy ? I mdłości nie mam. Mega się czuje, a w domu umieram 😉
 
Dziewczyny te które maja już dzieciątko… jak wy teraz funkcjonujecie? Bardziej chodzi mi o noszenie dziecka… mój 14 miesięczniak wazy 10 kg i ograniczam jak tylko mogę ale jednak nie jestem w stanie całkowicie go nie dźwigać… boje sie ze to może jakoś wpłynąć na ciąże…
Ja normalnie noszę, dawno temu czytałam, ze jeśli jesteś przyzwyczajona do noszenia go, to nie powinno się nic stac, wiadomo lepiej nosić tylko kiedy jest konieczność. Mój jeszcze nie chodzi, wiec wyjścia nie mam. Ja po prostu staram się o tym nie myśleć, żeby czasem nie przyciągać jakichś złych scenariuszy. Staram ograniczać to, ale wiadomo jak to z dzieckiem małym. My jeszcze mieszkamy na 4 pietrze w bloku bez windy, wiec siłka jest codziennie😆
My w weekend posiedzieliśmy rodzicom jednym i drugim naszemu rodzeństwu i dziadkom męża 😉 początkowo chciałam czekać do USG jak będzie serce ale nie umiałam tego ukrywać dalej. Poza tym to będzie u obu rodzin pierwszy wnuk, pierwszy prawnuk ♥️ wszyscy bardzo się cieszą także mam nadzieję, że będzie nadal wszystko dobrze z ciążą.
Super 💪❤️ My tez już powiedzieliśmy rodzicom i teściom 😅
Właśnie bardzo zdziwiło mnie to zalecenie ginekolog bo tez czytałam dużo na ten temat i dla mnie oczywiste było ze jeśli bym chciała to bym karmiła cała ciąże a tutaj ginka mi mówi ze trzeba odstawiać :p

Ale ja i tak już nie chce karmić, mam dosyć wiec zabieram się ciagle za odstawienie tym razem nocne bo w dzień już jako tako gładko poszło :ad
Oczywiście, każda mama robi tak jak uważa i jak dla niej najlepiej ❤️
 
reklama
Do góry