reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
mi siostra wybierala i nienawidzę swojego imienia(Marcelina, zawsze przedstawiam się Marcela bo to jakoś normalniej brzmi). Mi się bardzo podobają takie wymyślate i nietypowe ale moja koleżanka dała takie synom i teraz śmieją się z nich w szkole. Niby wiadomo żarty ale młodym to strasznie na psychikę siadło. Mojego imienia też wiecznie dzieci nie potrafiły zapamiętać i pytali czemu mam takie dziwaczne imię. Choć patrzą na te imiona teraz to aż tak dziwaczne nie jest. No więc ja patrzę żeby było ładne ale nie za bardzo wymyślate i żeby fajnie brzmiało z nazwiskiem 😌
kochana ja myślę że to raczej jelita. Ja od wczoraj mam tak samo: czuje gazy w brzuchu, zakluje mnie w brzuchu i mam skurcz w tyłku. Dziś się załatwiłam po 4 dniach i jest lepiej ale czuję że nie do końca się załatwiłam. Ja miałam takie regularne co 10 min skurcze ale to był ból nie do wytrzymania i lekarz mi mówił że to też na późniejszym etapie ciąży jest. Ja wtedy byłam w 19 tyg. To w sumie była akcja porodowa. Jak często się załatwiasz? Ja myślę że to gazy, tego bólu który miałam nie idzie z niczym innym pomylić.
ja mam dziś na obiad: łososia, buraczki i młode ziemniaczki.
Marcelina przecież jest to śliczne imię 💛

Ja nie lubię wymyślanych imion dlatego muszą być coś w stylu jakj dzieci pozostałe są 😅 (Emilia , Jaś i Karolina ❤️❤️❤️) teraz córka mówi że Antoś hmmm mamy też różne imiona dla chłopca a do dziewczynki jedno 😅 bo wszyscy myślimy że to będzie chłopak 🤣
 
Ja byłam wczoraj z mamą po kwiaty balkonowe. Trzeba było kupić też ziemię do tego i zaczynam brać te małe 5l worki, bo lekkie i pojedynczo można :) a Mama, która nie wie o ciąży, mówi że to się nie opłaca i mam brać worek 20l, taniej heh ja takie przerażenie, jak mam ten worek podnieść. Mówię, że wolę tę mniejsze bo łatwiej. Ale mama sama wzięła ten 20l a ja dwa małe i zaniosła do kasy, położyła na ziemi i potem ja biorę te lekkie worki i mówię żeby ona sobie wzięła ten ciężki. To mi jeszcze siary narobiła trochę na żarty niby, że jak to ona stara ma dźwigać ten worek a ja sobie małe biorę i że chyba coś mi się pomyliło :pp masakra. Dziś się najprawdopodobniej dowie o tej ciąży, chyba zabierzemy ją do restauracji i obwieścimy dobrą nowinę to zrozumie 😅 to pewnie jeszcze powie, że te 5l były za ciężkie dla mnie i że nie dbam o siebie. Ona mnie zawsze o wszystko obwinia, taki typ rodzica hehe
Moja jak się dowiedziała o ciąży to żadnej torby z zakupami nie pozwala podnosić, lekkie oczywiście biorę :) ale ktoś z boku może popatrzeć, że ja młoda sobie idę a mama dźwiga (niby nie daleko bo ze sklepu do samochodu a zawsze stoję blisko) i dziwnie się z tym czuję :)
 
@marsi89 przepadam, że tak z dupy wrócę do tematu, ale mnie to bardzo nurtuje. I z góry przepraszam wszystkie dziewczyny za niezbyt przyjemny wpis. Widziałam na którymś z wątków jak napisałaś, że jak poroniłaś miałaś skurcze odbytu. Czy to były jakieś regularne skurcze czy pojedyncze. Wczoraj rano na kibelku jak wypuściłam gaz miałam dość mocny skurcz odbytu i potem wieczorem dwa lżejsze, i dzisiaj rano też tak sama sytuacja w łazience z rana dwa takie lekkie skurcze odbytu. Powinnam się martwić czy raczej to w związku z ciążą i gazami zalegającymi w jelitach ?
Nie wiem czy to może cię uspokoić ale ja skór że macicy odczuwam przy odbycie. Tak już mam. Moim zdaniem nie ma co się przejmować przy takiej sytuacji bo to gazy jak przechodzą przez jelita mogą drażnić macicę bo się powiększa i jest ogólnie wszystko mocno ukrwuone i wrażliwe. Więc się nie przejmuj. Oczywiście przy rozwijającej ciąży i przy poronieniu możemy odczuwać te same bóle. Ale nie powinnas każdego takiego sygnału odbierać negatywnie bo te bóle są też procesem ciąży 🤞💪🍀🌹
 
Nie wiem czy to może cię uspokoić ale ja skór że macicy odczuwam przy odbycie. Tak już mam. Moim zdaniem nie ma co się przejmować przy takiej sytuacji bo to gazy jak przechodzą przez jelita mogą drażnić macicę bo się powiększa i jest ogólnie wszystko mocno ukrwuone i wrażliwe. Więc się nie przejmuj. Oczywiście przy rozwijającej ciąży i przy poronieniu możemy odczuwać te same bóle. Ale nie powinnas każdego takiego sygnału odbierać negatywnie bo te bóle są też procesem ciąży 🤞💪🍀🌹
wiem głupie mam myśli. Ale strata odbija taki znak w głowie, że trudno z nim funkcjonować. 😕🙂
 
dziękuję, uspokołaś mnie. No właśnie mam teraz problem z załatwianiem. Przed ciążą jak w zegareczku zaraz po pobudce i drugi raz około 10 po kawce. Teraz różnie, raz na dwa dni, czasem codziennie czasem nie. Trochę się przestraszyłam tym skurczem, bo właśnie gdzieś przeczytałam Twój wpis. Ale to wiesz, głupia głowa panikuje 😉
ja zawsze załatwiałam się 3 razy dziennie. Od roku jak rzuciłam finalnie i na zawsze fajki to pojawił się problem i robiła raz na 3 dni. A teraz w ciąży to masakra jest. Nie robię przez 5 dni a jak zrobię to dziwie się gdzie to się mieściło. Ja zaczęłam siemię lniane zaś dodawać do jogurtu i zawsze pomagało a teraz nie bardzo. Myślę że te bóle i skurcze z jelit są także spokojnie. Ja będę we wtorek na prenatalnych to jak nie zapomnę to zapytam lekarza czy może coś polecić.
Marcelina przecież jest to śliczne imię 💛

Ja nie lubię wymyślanych imion dlatego muszą być coś w stylu jakj dzieci pozostałe są 😅 (Emilia , Jaś i Karolina ❤️❤️❤️) teraz córka mówi że Antoś hmmm mamy też różne imiona dla chłopca a do dziewczynki jedno 😅 bo wszyscy myślimy że to będzie chłopak 🤣
nie wymawiaj mojego imienia głośno 🤣🤣
Antoś też ładne, ooo mi się też Karolina podoba🙂
 
reklama
ja zawsze załatwiałam się 3 razy dziennie. Od roku jak rzuciłam finalnie i na zawsze fajki to pojawił się problem i robiła raz na 3 dni. A teraz w ciąży to masakra jest. Nie robię przez 5 dni a jak zrobię to dziwie się gdzie to się mieściło. Ja zaczęłam siemię lniane zaś dodawać do jogurtu i zawsze pomagało a teraz nie bardzo. Myślę że te bóle i skurcze z jelit są także spokojnie. Ja będę we wtorek na prenatalnych to jak nie zapomnę to zapytam lekarza czy może coś polecić.
nie wymawiaj mojego imienia głośno 🤣🤣
Antoś też ładne, ooo mi się też Karolina podoba🙂
spróbuję tego siemienia 😉 ja mam na imię Karolina i nie nawidzę go szczerze przez kuzyna i jedną pioseneczkę która mi śpiewał w dzieciństwie 🙂😉
 
Do góry