reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
Slyszalam polecajki o tej glukozie smakowej, cytrynowa podobno tez jest 😁. Jakbym nie znalazła wezme ze sobą cytrynę 🤗
Ja miałam zwykłą a w punkcie pobrań Panie same mi tą cytrynę wcisnęły:) do przejścia - miałam dwa razy a też mało cukru w mojej codziennej diecie;)
 
Ja też w czerwcu mam iść ,a co czekałam w punkcie pobrań to zawsze jakaś ciężarna pila glukozę i niektóre leciały na kozetke bo im było słabo. Czuje że mnie też zemdli bo na czczo taka dawka cukru 😱choć przy pierwszej ciąży pamiętam że było ok więc zobaczymy.
Nie nastawiaj się, że będzie źle;) ja miałam samochód obok punktu i siedziałam z otwartym oknem, można też dosłownie łyczek niegazowanej wody w przypadku mdłości
 
A skurcze przepowiadające któraś już z was ma ? Mi trochę osłabły po tym leku ale czasem czuję że macica i tak walczy.
 
A skurcze przepowiadające któraś już z was ma ? Mi trochę osłabły po tym leku ale czasem czuję że macica i tak walczy.
Raczej obstawiam, że duphaston i magnez wyciszają Ci skurcze patologiczne (co wpisuje się w obraz Twojej sytuacji z bakteriami i plamieniem)... A czujesz już wyraźnie ruchy dziecka? Bo może jesteś akurat na etapie, że dziecko się wypina i odczuwasz jak skurcz a za kilka dni to będą wyraźne kopniaki? Ja mam nadzieję odczuwać skurcze przepowiadające dopiero w 39 TC, bo inaczej dostanę fioła ze swoją historią porodowa, ale wiem, że to daleko posunięte fantazjowanie...
 
Ja też krzywej nie miałam. Tylko zwykłą glukoze, a krzywa miedzy 24 a 28 tygodniem🤔

To badanie ktorego się najbardziej obawiam😃
Jeżeli nie było wcześniej cukrzycy ciążowej i glukoza na czczo ok to tak robi się dopiero po 20 czy w 24 tygodniu, ale cukrzyca w poprzedniej ciąży jest wskazaniem do robienia krzywej cukrowej od razu. Moja diabetolog to potwierdziła.
Samo badanie nie jest fajne, ale kobietki dla pocieszenia ja robiłam w 9 tc wymiotowałam wtedy cały czas jak kot, ale glukozę jakoś przeżyłam więc już po połowie nie jest aż tak źle...
Tak smakowa jest zdecydowanie lepsza, ja musiałam mieć swoją 75 g, nie wszędzie są tak miłe panie że wcisną cytrynkę😅
 
Jeszcze jest malutki, póki urodzi się dzidzia to podrośnie i oswoi się z myślą ☺️ ja jeszcze nie pytałam o to, ale myślę, że reakcja będzie taka jak u Twojego synka 😄
Moja od zawsze chciała , teraz jest duża, jak poroniłam płakała,teraz się cieszy
Raczej obstawiam, że duphaston i magnez wyciszają Ci skurcze patologiczne (co wpisuje się w obraz Twojej sytuacji z bakteriami i plamieniem)... A czujesz już wyraźnie ruchy dziecka? Bo może jesteś akurat na etapie, że dziecko się wypina i odczuwasz jak skurcz a za kilka dni to będą wyraźne kopniaki? Ja mam nadzieję odczuwać skurcze przepowiadające dopiero w 39 TC, bo inaczej dostanę fioła ze swoją historią porodowa, ale wiem, że to daleko posunięte fantazjowanie...
Tak,właśnie mam te leki ale duphaston mi dał dwa opakowania a to mi na 12dni starczy i niby się go tak nie odstawia hop siup. W tamtej ciąży luteinę miałam już od połowy dokonca ze względu na szyjkę.Ta młody już daje tam salta,naszczescie że czuje ruchy bo bym wogole sfiksowala.
 
Moja od zawsze chciała , teraz jest duża, jak poroniłam płakała,teraz się cieszy

Tak,właśnie mam te leki ale duphaston mi dał dwa opakowania a to mi na 12dni starczy i niby się go tak nie odstawia hop siup. W tamtej ciąży luteinę miałam już od połowy dokonca ze względu na szyjkę.Ta młody już daje tam salta,naszczescie że czuje ruchy bo bym wogole sfiksowala.
Ja teraz odstawiłam duphaston (ale dopochwowo progesteorn biorę cały czas) i robialm to stopniowo.
 
reklama
Moja od zawsze chciała , teraz jest duża, jak poroniłam płakała,teraz się cieszy

Tak,właśnie mam te leki ale duphaston mi dał dwa opakowania a to mi na 12dni starczy i niby się go tak nie odstawia hop siup. W tamtej ciąży luteinę miałam już od połowy dokonca ze względu na szyjkę.Ta młody już daje tam salta,naszczescie że czuje ruchy bo bym wogole sfiksowala.
Te skurcze już się mogą pojawiać od 20tyg niby to normalne o ile trwają 30sekund.
 
Do góry