reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Hej, ja juz po wizycie ale dopiero teraz mam przysłowiowe 5minut.
Krwiak się zmniejsza, dzidzia rosnie.
Orienfuje się któraś z was jak to jest? Bede robic nifty. Lekarz powiedział że w 10+4 juz mogę wiec tak tez się zapisałam. Zdozumialam ze na wynik czeka się 3 tyg? Chyba.. trochę za dużo informacji bylo 😂 i ze nie muszę robić usg genetycznego wtedy? Czy ja cos pokręciłam..
Ale dostałam ladna fotkę i na tym się skupiłam 😂
Moim zdaniem usg i tak warto zrobić. Nigdy wykrywa wady genetyczne, np trisomie, i inne choroby związane z DNA, ale nie wykryje np nieprawidłowości w budowie nerek, a na usg to widać.
 
reklama
Dziewczyny! A ja mam pytanie. Usg prenatalne mam u innego ginekologa 30 czerwca. Moja ginka kazała mi się umówić na wizytę do niej 1 lipca czyli już dzień po, bo to beszie 4 tygodnie od ostatniej wizyty u niej. Co o tym sądzicie? No nie uśmiecha mi się przyznam w dwa dni u lekarzy zostawić 600 zł bo usg prenatalne 390 a wizyta u mojej gin 200.. poszlibyście normalnie dzień po na wizytę czy kednak przelozylybyscie na później? A może macie podobna sytuacje ? :D
Według mnie powinnaś iść też na wizytę do swojego lekarza. Wizyta a USG prenatalne to dwie różne rzeczy. Tak mi się przynajmniej wydaje.
 
Hej, ja juz po wizycie ale dopiero teraz mam przysłowiowe 5minut.
Krwiak się zmniejsza, dzidzia rosnie.
Orienfuje się któraś z was jak to jest? Bede robic nifty. Lekarz powiedział że w 10+4 juz mogę wiec tak tez się zapisałam. Zdozumialam ze na wynik czeka się 3 tyg? Chyba.. trochę za dużo informacji bylo 😂 i ze nie muszę robić usg genetycznego wtedy? Czy ja cos pokręciłam..
Ale dostałam ladna fotkę i na tym się skupiłam 😂
A nie wolisz najpierw zrobić usg prenatalne a dopiero później ewentualnie nifty gdyby coś ewentualnie było nie tak? To tylko luźne pytanko ☺️
 
Dziewczyny! A ja mam pytanie. Usg prenatalne mam u innego ginekologa 30 czerwca. Moja ginka kazała mi się umówić na wizytę do niej 1 lipca czyli już dzień po, bo to beszie 4 tygodnie od ostatniej wizyty u niej. Co o tym sądzicie? No nie uśmiecha mi się przyznam w dwa dni u lekarzy zostawić 600 zł bo usg prenatalne 390 a wizyta u mojej gin 200.. poszlibyście normalnie dzień po na wizytę czy kednak przelozylybyscie na później? A może macie podobna sytuacje ? :D
Ja bym poszła później, ja w poprzedniej ciąży byłam jakoś 3 tygodnie po prenatalnych na wizycie u mojej gin.
 
Moim zdaniem usg i tak warto zrobić. Nigdy wykrywa wady genetyczne, np trisomie, i inne choroby związane z DNA, ale nie wykryje np nieprawidłowości w budowie nerek, a na usg to widać.
A nie wolisz najpierw zrobić usg prenatalne a dopiero później ewentualnie nifty gdyby coś ewentualnie było nie tak? To tylko luźne pytanko ☺️
A to może tak być, dziekuje za rozjasnienie,to usg genetyczne tez wleci. Możliwe że mowil,ale nie zapamiętałam. To wtedy do 13+6 najdalej? Jakas dzisiaj jestem roztrzepana. Skupiłam się na tym czy krwiak się nie zwiększa 😬.

Nifty zrobię, finansowo ogarniemy a ufam lekarzowi, skoro to sugeruje dość mocno,patrząc na moją przeszłość strat. A z nim udalo się zajsc i dojść do tego etapu najdalej. Wiec zrobię najwyzej usg po niftach-nifty nie wiem czy to się odmienia. Bo zapas maly czasu bedzie.

Mialam dzis pol dnia z 1,5r. Siostrzenica. Diabeł wcielony,tak dala mi w kosc,ze padam. 😅
 
reklama
Do góry