reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2024

reklama
Hej. U mnie intensywnie. Mdłości są, cyce bolą. Zachcianek nie.mam, ale z kolei nie za bardzo mogę jeść to co lubię. Martwię się nadal tym dźwiganiem...
Byłam wczoraj na wizycie, niby lekarz mówił, że jest 7+0, a powinno być 7+3, ale sam powiedział że pomiar jest niedokładny. Serduszko bije :)
Niestety nie było położnej, lekarz marudził, że nie ma kto pisać. Więc nie mam karty ciąży. Mam przyjść za dwa tygodnie, ale ze go za 2 nie ma to za 3 ;) ale mam skierowanie na dużo badań krwi, w tym już krzywa cukrową, bo miałam.na czczo duży cukier. Z racji uplawow dostałam kapsułki dopochwowy na noc. I się cieszę, bo byłam w piątek co Wam wrzucałam zdjęcie u gina prywatnie i mówił, że mi da te kapsułki ale dopiero jak przyjdę na 1. Prenatalne wrrr. Jeśli chodzi o leczenie w ogóle nie ufam temu prywatnemu, tylko usg ma spoko i dobrze się zna na tym. I nie będę też u nie go w gabinecie y położnej prowadzić ciąży. Wolę już u gina. Poza tym pogoda siw mega popsuła, a muszę do.oiatku dojechać na pobranie krwi, bo we wtorek mam endokrynologa ;)
 
Mam pierwszą wizytę w 6t1d. Myślicie, że będzie już serduszko? Nie pamiętam jak to było w pierwszej ciąży.
Teoretycznie powinno być serduszko, ja z synkiem jak byłam to zarodek miał 4 mm, biło serce i lekarz określił jako 6+1. Ale, ale pytanie czy faktycznie będziesz w 6+1, bo owulacja się mogła przesunąć i wtedy ciąża będzie młodsza to i zarodka może nawet jeszcze nie być:)
 
I zaraz się zabieram za zamówienie w aptece. Powiedzcie mi czy coś zamówić na mdłości beż recepty? Jaki magnez? Bo z witaminek prenatal uno ;)
Coś warto jeszcze zamówić? Wapno na alergie?
 
I zaraz się zabieram za zamówienie w aptece. Powiedzcie mi czy coś zamówić na mdłości beż recepty? Jaki magnez? Bo z witaminek prenatal uno ;)
Coś warto jeszcze zamówić? Wapno na alergie?
Wapno nie ma żadnego działania na alergię, było kilka badań. To placebo. :)
Magnezu nie musisz brać wg zaleceń z marca 2024, chyba, że lekarz już Ci zalecił? To powinien powiedzieć jakie i jaka dawka. :)
Mdłości w zasadzie nigdy w życiu nie miałam, więc nie pomogę :)
 
Wapno nie ma żadnego działania na alergię, było kilka badań. To placebo. :)
Magnezu nie musisz brać wg zaleceń z marca 2024, chyba, że lekarz już Ci zalecił? To powinien powiedzieć jakie i jaka dawka. :)
Mdłości w zasadzie nigdy w życiu nie miałam, więc nie pomogę :)
A to nie wiedziałam, ale nawet jeszcze czasami pediatry mowia, żeby w razie co dać dziecku wapno. W tej ciąży nie mam zaleconego magnezu a przynajmniej jeszcze. Ale w poprzednich miałam magnezin, a jego już nie sprzedają;)
 
I zaraz się zabieram za zamówienie w aptece. Powiedzcie mi czy coś zamówić na mdłości beż recepty? Jaki magnez? Bo z witaminek prenatal uno ;)
Coś warto jeszcze zamówić? Wapno na alergie?
Są gumy do żucia na mdłości, zamówiłam sobie, bo w każdej ciąży 🤮
Co do magnezu bo mi gin tylko mówił żeby brać, ale nie konkretnie, więc w aptece się poradziłam i bodajże magne b6 brałam 😉
 
Słuchajcie, mam problem z ósemkami. Zostały mi dwie, jedna to pełna chirurgia, bo to dolna ósemka i jest poziomo pod kością. Ale to nie boli i pamiętając poprzednią jaki to ból po zabiegu - odwlekam w czasie😅 Za to niedawno zaczęły mi się problemy z górnymi. One wyszły nad dziąsła, ale nie mają miejsca, strasznie się rozpychają, już byłam przez to na antybiotykach 2 razy. Jedną usunęłam prawie 2 tygodnie temu (krótko po owulacji, nie wiedziałam o ciąży i mam nadzieję że nic nie zaszkodziło). Bez komplikacji, po zabiegu prawie bez bólu i wszystko super. Została mi druga górna, okolica mnie pobolewa, czuję że się rozpycha 😞 pewnie będę musiała poczekać do 2 trymestru? Miała któraś z Was taką sytuację?
 
reklama
A to nie wiedziałam, ale nawet jeszcze czasami pediatry mowia, żeby w razie co dać dziecku wapno. W tej ciąży nie mam zaleconego magnezu a przynajmniej jeszcze. Ale w poprzednich miałam magnezin, a jego już nie sprzedają;)
Ponoć to tylko w Polsce taki kult wapnia na alergię 😂 i właśnie wszyscy polecają, a naukowo nie ma to żadnego uzasadnienia
Ale zaszkodzić pewnie też nie zaszkodzi, no chyba, że ktoś będzie brał ciągle i będzie miał za wysoki poziom, a to też zdrowe nie jest
Słuchajcie, mam problem z ósemkami. Zostały mi dwie, jedna to pełna chirurgia, bo to dolna ósemka i jest poziomo pod kością. Ale to nie boli i pamiętając poprzednią jaki to ból po zabiegu - odwlekam w czasie😅 Za to niedawno zaczęły mi się problemy z górnymi. One wyszły nad dziąsła, ale nie mają miejsca, strasznie się rozpychają, już byłam przez to na antybiotykach 2 razy. Jedną usunęłam prawie 2 tygodnie temu (krótko po owulacji, nie wiedziałam o ciąży i mam nadzieję że nic nie zaszkodziło). Bez komplikacji, po zabiegu prawie bez bólu i wszystko super. Została mi druga górna, okolica mnie pobolewa, czuję że się rozpycha 😞 pewnie będę musiała poczekać do 2 trymestru? Miała któraś z Was taką sytuację?
Ogólnie najbezpieczniej poczekać do 2 trymestru, ale jeśli jest duży ból to lepiej zrobić w 1 niż czekać. Tak ogólnie dentysci zalecają. W necie poczytaj zresztą może 🤔
 
Do góry