reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

reklama
Madzienka, widziałam taki kombinezonik w sklepie i mi sie podobał, uważam że zapinanie ok. natomiast sama nie wiem jak to z tym rozmiarem, wydaje mi sie że powinien wystarczy na zimę, ale z drugiej strony dzieciaczki są rózne.
 
Madzienka tez myślałam o tym kombinezonie, ale raczej rozmiar 68. 62 rozmiar to raczej nie ejst na 6 miesięcy. A jeszcze pod spodem dzidzia bedzie ubrana w spiochy to lepiej zeby był wiekszy :tak:. Tak myslę ale nie jestem pewna.
 
Madzienka tez myślałam o tym kombinezonie, ale raczej rozmiar 68. 62 rozmiar to raczej nie ejst na 6 miesięcy. A jeszcze pod spodem dzidzia bedzie ubrana w spiochy to lepiej zeby był wiekszy :tak:. Tak myslę ale nie jestem pewna.

No właśnie Agacia ja też nie bardzo orientuję się w tych rozmiarach..
Może któraś mamuśka zimowego dzieciaczka coś nam podpowie...:tak:
 
Czesc Kobitki;-), tak czytam to co naszkrobałyście o tych materacach i sama już nie wiem jaki kupic:szok: konkretnie to zależy mi na nie za drogim a dobrym, może doradzicie mi jakiś? czy z pianki, czy z kokosu? tyle tego jest na tym rynku, że huhu:szok:
 
ja z kolei uważam że to zależy jakie duże dziecko sie urodzi....jeśli urodzi się 50-55 cm to współczuję temu dziecku topić się w tak wielkim kombinezonie...tymbardziej że pamiętajcie ,że dziecko ma podkurczone nóżki i rączki....:confused:
 
Co powinnam zakupic do wózeczka -gondoli????Oprocz czegoś co przypomna materacyk nie ma tam nic:confused: pomożecie??dzieki
Madzienka tutaj jest link do pościelki jednokolorowej :) H*KOŁDERKA DO WÓZKA 70x80 + PODUSIA 30x35 WYBÓR (416452441) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.

Na materacyk do wózka, tak jak wspominała już YOKA, najlepiej położyć flanelkę lub bawełniany kocyk :)

Co do ciuszków... Myślę, że trudno jest określić co dla kogo oznacza "za dużo" :) Na pewno nie ma sensu kupować dużo w rozm. 56. Moja córka jak się urodziła miała 60 cm no i na pewno w te małe ciuszki już by nie weszła :) A jeśli chodzi o ilości ubranek to też indywidualna sprawa każdej mamy, bo znam dziewczyny, które jak założyły dziecku po kąpieli czyste ciuszki to tak dziecko było w tych samych przynajmniej do następnej kąpieli. Ja z kolei zakładałam czyste ciuszki po kąpieli i rano i obowiązkowo kiedy się dziecku ulało albo coś wyciekło z pieluszki :) Biorąc pod uwagę częstotliwość robienia prania i tempo schnięcia (zwłaszcza zimą) nie wyobrażam sobie mieć zaledwie np. 6 czy 8 par body. Podobnie ma się z pajacykami. Kaftaniki i śpiochy... nie wiem jak to będzie zimą, ale wiosną i latem dzieci od razu ubierałam "po dorosłemu", czyli bluzeczki, spodenki, sukienki, więc faktycznie śpiochy i kaftaniki to jakieś pojedyncze sztuki :)

Kombinezonik kupiłam na 68. W razie jak będzie trzeba to dokupię coś mniejszego :) Lada moment będzie tego mnóstwo m.in. na Allegro, więc mże okazyjnie uda się kupić coś fajnego. Warto też pamiętać o tym, że rozmiar rozmiarowi nierówny...
 
Co do ciuszków... Myślę, że trudno jest określić co dla kogo oznacza "za dużo" :) Na pewno nie ma sensu kupować dużo w rozm. 56.


ja tak się niegrzecznie wtrące:-D też myslałam że bede miała za duzo ciuszków w rozmiarze 56 a tu mój synuś urodził się z miarą 51cm (dwa dni po terminie) i nie wyobrażam go sobie w ciuszkach 62:tak:do teraz chodzi w tych mniejszych i jeszcze ma troche luzu, także co dzidziuś to inna wyprawka:-D
 
Madzienka tutaj jest link do pościelki jednokolorowej :) H*KOŁDERKA DO WÓZKA 70x80 + PODUSIA 30x35 WYBÓR (416452441) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.

Na materacyk do wózka, tak jak wspominała już YOKA, najlepiej położyć flanelkę lub bawełniany kocyk :)

Co do ciuszków... Myślę, że trudno jest określić co dla kogo oznacza "za dużo" :) Na pewno nie ma sensu kupować dużo w rozm. 56. Moja córka jak się urodziła miała 60 cm no i na pewno w te małe ciuszki już by nie weszła :) A jeśli chodzi o ilości ubranek to też indywidualna sprawa każdej mamy, bo znam dziewczyny, które jak założyły dziecku po kąpieli czyste ciuszki to tak dziecko było w tych samych przynajmniej do następnej kąpieli. Ja z kolei zakładałam czyste ciuszki po kąpieli i rano i obowiązkowo kiedy się dziecku ulało albo coś wyciekło z pieluszki :) Biorąc pod uwagę częstotliwość robienia prania i tempo schnięcia (zwłaszcza zimą) nie wyobrażam sobie mieć zaledwie np. 6 czy 8 par body. Podobnie ma się z pajacykami. Kaftaniki i śpiochy... nie wiem jak to będzie zimą, ale wiosną i latem dzieci od razu ubierałam "po dorosłemu", czyli bluzeczki, spodenki, sukienki, więc faktycznie śpiochy i kaftaniki to jakieś pojedyncze sztuki :)

Kombinezonik kupiłam na 68. W razie jak będzie trzeba to dokupię coś mniejszego :) Lada moment będzie tego mnóstwo m.in. na Allegro, więc mże okazyjnie uda się kupić coś fajnego. Warto też pamiętać o tym, że rozmiar rozmiarowi nierówny...
Semiko - napisałaś "Biorąc pod uwagę częstotliwość robienia prania i tempo schnięcia (zwłaszcza zimą) nie wyobrażam sobie mieć zaledwie np. 6 czy 8 par body. Podobnie ma się z pajacykami."
To ile najlepiej jest mieć tych body i pajacyków? (biorąc pod uwagę, że pranie to tak raz na 5 dni w zimę mogłabym regularnie robić) Napisz, ile zamierzasz kupić, bo ja już sama nie wiem.. :confused:
 
reklama
ja tak się niegrzecznie wtrące:-D też myslałam że bede miała za duzo ciuszków w rozmiarze 56 a tu mój synuś urodził się z miarą 51cm (dwa dni po terminie) i nie wyobrażam go sobie w ciuszkach 62:tak:do teraz chodzi w tych mniejszych i jeszcze ma troche luzu, także co dzidziuś to inna wyprawka:-D
Niestety nie wszystko da się przewidzieć :) Ale lepiej kupić większe - mniejsze ciuszki można zawsze uzupełnić w razie potrzeby, a do większych ciuszków i tak dziecko w razie czego dorośnie :) A jeśli kupimy za małe to możemy liczyć tylko na to, że ktoś je od nas odkupi :)
 
Do góry