reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród przez cc czy siłami natury?

Póki co narazie nie pokarze ginekolog tego zaświadczenia od okulisty i pójde do innego. Moze inny okulista wypisze mi wskazanie do cesarskiego cięcia:-(
Miałam nadzieje że może są inne metody skracania drugiej fazy porodu:-(
 
reklama
Witam. Ja dostałam od okulisty wskazanie do skrócenia drugiej fazy porodu ze wzgledu na zwyrodnieni siatkówki oka i jestem przerazona bo z tego co wyczytałam to w takich wypadkach stosuje sie próżnociąg albo kleszcze!:szok: Okulistka powiedziała że prawo nie pozwala jej na wypisanie zaświadczenia o cesarskim cięciu bo nie jest to zagrozenie zycia mojego ani dziecka (ślepy tez może żyć:wściekła/y:). Czy któraś z was słyszała albo miała skracana drugą fae porodu? Czy nie ma innego sposobu niz próżnociąg i klescze?:-(

No u nas na SzR położna mówiła żeby się tych metod tak nie bać, bo wszystko odbywa się bardzo delikatnie... No ale tak czy siak, brzmi to okropnie, brrr...

Kurcze muszę się umówić do okulisty, ciągle zapominam...
 
Pytanie tylko na jakiego lekarza sie trafi. Dla mnie to jest okropne bo i matka sie męczy i dziecko pózniej za główke ci wyciągają co dla mnie jest poprostu straszne!:-(
 
W Irlandii jest znieczulenie darmowe, EPIDURAL. Ja byłam na nie nastawiona, ale ma dużo skutków ubocznych, między innymi spowalnia akcję porodową i nogi rodzącej odmawiają posłuszeństwa. Zwykle kończy się to użyciem próżnociągu, więc zastanawiam się, czy już chcę:no:. Decyzję można podjąć do chyba 5-cio centymetrowego rozwarcia, więc się zastanawiam. Wolałabym być aktywna w czasie porodu, rodzić tak, żeby dzidziowi było wygodnie...
 
a ja póki co mam takie przekonanie, że Dam radę!!!! Chcę to przezyć po prostu. u mnie w szpitalu zzo nie ma, bo czesto konczyło się to kleszczami lub próżnociągiem. Są za to inne jakieś tam zastrzyki i inne takie tam.

Nie będę stawiać oporu, jeśli ból bedzie nie do zniesienia...ale nawet jeśli zzo byłoby możliwe-nie zdecydowałabym sie na nie.
 
No ja oglądałam program o porodach z Epiduralem i nie podobało mi się to - dziewczyny leżały na łóżku bez ruchu, niektóre miały jeszcze maski tlenowe na twarzy, strasznie to wyglądało...
 
asienka r moja szwagierka rodzila w irlandach i powiem ci ze ona miala zzo i kazdemu tam je daja i sobie bardzo chwalila i to jak mowi ze tam rodzic lepiej niz w polsce
 
No u nas na SzR położna mówiła żeby się tych metod tak nie bać, bo wszystko odbywa się bardzo delikatnie... No ale tak czy siak, brzmi to okropnie, brrr...

Kurcze muszę się umówić do okulisty, ciągle zapominam...

Fakt nie jest to tak straszne jek wygląda ale niestety jest więcej powikłań po takich metodach np po vaccum może wystąpić krwiak...:-(

Lenka idź do okulisty innego na dalszą konsultację i powiedz wpriost ze proponowali ci skracanie 2 fazy ale ty wolisz cc i koniec facet powinien zrozumieć:tak: Kawa na ławę i tyle...
 
reklama
Też mam nadzieje że jak pójde prywatnie do okulisty to moze wypisze mi skierowanie na cesarskie cięcie:tak:. Tylko ta moja okulistka mnie zaskoczyła mówiąc że prawo jej na to nie pozwala żeby wypisać wskazanie do cesarskiego cięcia:confused2:
 
Do góry